AKTUALIZOVANÉ 23:09

Basketbalistky Good Angels tesne podľahli Krakovu

Good Angels Košice prehrali v 8. kole základnej C-skupiny Európskej ligy 2011/12 s poľským tímom Wisla Can-Pack Krakov po záverečnej dráme 69:72.

Hráčky Košíc po prehre s Krakowom.(Zdroj: TASR)

KOŠICE. Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice prehrali v stredajšom stretnutí 8. kola základnej C-skupiny Európskej ligy 2011/12 s poľským tímom Wisla Can-Pack Krakov po záverečnej dráme 69:72 (38:41).

O víťazstve hostiek rozhodla predovšetkým ich výborná úspešnosť streľby dvojok, trojok i trestných hodov.

Košické zverenky Štefana Sviteka nastúpia v najbližšom euroligovom súboji vo štvrtok 8. decembra pod košmi španielskeho družstva z madridskej oblasti Rivas Ecópolis (od 18.00).

Výsledok - streda:

Good Angels Košice (SR) - Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.) 69:72 (19:27, 19:14, 16:22, 15:9)

Najviac bodov Košíc: Vieruová 19 (12 doskokov), McCrayová 14, Kupčíková 13 (5 asistencií), Bojovičová 6 (7 doskokov), Pedersenová 4 (Némethová a Sverrisdóttirová po 5, Lawlessová 3, Hricková 0)

Najviac bodov Krakova: Powellová 25 (5 trojok), Phillipsová 18, De Mondtová 12 (4)

TH: 26/17 - 18/16, fauly: 23 - 27, trojky: 4 - 10, rozhodovali: Saros (Fín.), Michaelides (Švaj.) a Ponomarenko (Ukr.), 2000 divákov

Väčšinu I. polčasu ťahali domáce hráčky za kratší koniec povrazu. V 5. min síce viedli 10:9, no skúsenejší Krakov získal ešte na konci úvodnej desaťminútovky až 9-bodový náskok 25:16. V ďalšom priebehu prvej polovice súboja sa zverenkám Štefana Sviteka z neho podarilo ukrojiť väčšiu časť, neustále však zaostávali za svojimi poľskými súperkami.

Druhú polovicu stretnutia otvorila trojkou Američanka Powellová, ďalší kôš hostiek už znamenal ich vedenie 46:38. Narastajúce manko Košice skresali, úspešným trojbodovým pokusom na 47:50 znížila Némethová. Vzápätí však Krakovčanky odskočili 6-bodovou šnúrou a na konci tretej štvrtiny mali dvojciferný náskok 63:52.

Good Angels v poslednej štvrtine zmobilizovali sily a v 34. min sa 6-bodovou šnúrou priblížili na dostrel (60:63). O dve minúty neskôr bolo iba 63:65 a na začiatku 37. min dvoma úspešnými šestkami vyrovnala Vieruová - 65:65. Presne 180 s pred koncom otočila skóre dvojkou z diaľky McCrayová 67:65.

Za stavu 69:68 sto sekúnd pred koncom stratila loptu Pedersenová a hostky po úniku viedli 70:69. Košice mali potom dve príležitosti na skórovanie, avšak ani jednu nevyužili a pykali. Dve šestky premenila Austrálčanka Phillipsová, trojbodový náskok 72:69 si basketbalistky Wisly už udržali.

Štefan Svitek (tréner Good Angels Košice, zdroj RTVS): "Takmer v priebehu celého stretnutia sme len doháňali náskok súperiek, čo nás stalo veľa síl. Prvá štvrtina bola z našej strany katastrofálna, inkasovali sme v nej až 27 bodov. Hostky mali veľa priestoru na streľbu, my sme navyše nedali až v stretnutí až deväť trestných hodov, čo je tiež jeden z dôležitých ukazovateľov pri trojbodovej prehre. Teší ma výkon dievčat od druhej desaťminútovky. Nakoniec sme mali osud súboja vo vlastných rukách, mohli sme aj zvíťaziť."

Ďalšie stredajšie zápasy v C-skupine:

Spartak&K Moskovská oblasť (Rus.) - Frisco Brno (ČR) 97:62 (33:7, 21:20, 24:21, 19:14)

Gospič Croatia (Chor.) - Rivas Ecópolis (Šp.) 67:52 (20:13, 18:12, 19:18, 10:9)