Ferguson sa ospravedlnil fanúšikom

SITA|1. dec 2011 o 11:41

Futbalisti Manchestru United prekvapujúco nepostúpili do semifinále anglického Ligového pohára.

MANCHESTER.

Zverenci manažéra Alexa Fergusona podľahli v stredajšom štvrťfinále Carling Cup-u druholigovému klubu Crystal Palace 1:2 po predĺžení a s touto súťažou sa museli rozlúčiť. Rozhodujúci gól strelil v 98. min Glenn Murray.

Škótsky kouč "červených diablov" sa ospravedlnil fanúšikom. "To nebol výkon, hodný klubu Manchester United," uviedol pre Daily Telegraph Sir Alex Ferguson a pokračoval:

"Pre Crystal Palace znamená vyradenie nášho mužstva obrovský úspech, my sme naopak veľmi sklamaní. Keď sa zápas dostal do predĺženia, veril som, že ho napokon zvládneme. Súper však strelil gól z ofsajdu a bolo rozhodnuté. Tým však nechcem znižovať výkon Crystal, len poukazujem na nepozornosť rozhodcov."

Fergusona rozčúlila prehra jeho zverencov. Skúsený tréner chcel s mužstvom postúpiť v Carling Cup-e medzi elitnú štvoricu, kde nechýbajú rivali Manchester City a FC Liverpool. Dôležitý nádherný prvý gól z 25 metrov strelil v 65. min Darren Ambrose, z ktorého neskrýval radosť ani tréner Crystal Palace Doug Freedman: "Darren má na to, aby dával pekné góly, brankárov si vie doslova vychutnať."

Štatistiky prezrádzajú, že Manchestru United sa veľmi nedarí v dueloch s tímami z nižších súťaží, skôr opak je pravdou. Od sezóny 1990/1991 podľahli zverenci A. Fergusona v anglickom Ligovom pohári mužstvám z nižších ligových poschodí až deväťkrát, čo je približne každý druhý rok. Na "obrancu" ManUnited však treba potrebné uviesť, že nie vždy to znamenalo vyradenie "červených diablov" (v minulosti sa hralo aj na odvety).

Prehľad zápasov, v ktorých Man Utd prehral v Ligovom pohári so súpermi z nižších súťaží (od sezony 1990/91):

sezóna 1990/1991: finále - Sheffield Wednesday (druhá najvyššia súťaž) 0:1

sezóna 1993/1994: 2. kolo (prvý zápas) - Stoke City (druhá najvyššia súťaž) 1:2

sezóna 1995/1996: 2. kolo (prvý zápas) - York City (tretia najvyššia súťaž) 0:3, Manchester nepostúpil

sezóna 1997/1998: 3. kolo - Ipswich Town (druhá najvyššia súťaž) 0:2

sezóna 2003/2004: 4. kolo - West Bromwich Albion (druhá najvyššia súťaž) 0:2

sezóna 2006/2007: 4. kolo - Southend United (druhá najvyššia súťaž) 0:1

sezóna 2007/2008: 3. kolo - Coventry City (druhá najvyššia súťaž) 0:2

sezóna 2008/2009: semifinále (prvý zápas) - Derby County (druhá najvyššia súťaž) 0:1, Manchester postúpil

sezóna 2011/2012: štvrťfinále - Crystal Palace (druhá najvyššia súťaž) 1:2