AKTUALIZOVANÉ V PIATOK 8:17

Athletic Bilbao zdolal Slovan Bratislava 2:1

Futbalisti Athletica Bilbao a Slovana Bratislava nastúpili vo štvrtok v zápase 5. kola Európskej ligy UEFA v základnej F-skupine.

(Zdroj: TASR)
Zažite atmosféru Old Traffordu počas Európskej ligy >>

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom zápase 5. kola Európskej ligy na ihrisku španielskeho Athletica Bilbao 1:2.

BILBAO. Futbalisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom zápase 5. kola Európskej ligy na ihrisku španielskeho Athletica Bilbao 1:2. Zverenci trénera Vladimíra Weissa stratili pred posledným stretnutím v základnej F-skupine, ktoré odohrajú proti Red Bullu Salzburgu 14. decembra na Pasienkoch, aj teoretickú šancu na postup do jarného šestnásťfinále.

Bilbao bez ohľadu na výsledok zápasu s Parížom St. Germain obsadí v skupine 1. miesto, keďže francúzsky celok prehral v Salzburgu s tamojším Red Bullom 0:2. V drese víťazného tímu odohral celý duel slovenský stredopoliar Dušan Švento, ktorý v tretej minúte nadstaveného času spečatil triumf Salzburgu.

Slovan do tretice na súperovej pôde nebodoval

Slovan podľa očakávania vyrukoval na ihrisku favorizovaného súpera s defenzívnou taktikou, s ktorou si Španieli v úvodnej desaťminútovke nedokázali poradiť. Po štvrťhodine hry však Had zblokoval center do veľkého vápna iba pred päťku a nabiehajúci De Marcos prudkou strelou poslal domácich do vedenia - 1:0.

O päť minút neskôr sa dostal na dostrel Iraizozovej brány Halenár, ale trafil iba obrancu. Zvýšiť náskok domácich mohol v 27. minúte Llorente, ktorý sa pekne uvoľnil a vystrelil z hranice šestnástky, netrafil však priestor medzi troma žrďami.

V 35. minúte sa Halenár oprel do lopty, jeho priamy kop sa však odrazil od brvna len pred bránkovú čiaru. Vyrovnanie zariadil až o ďalšie štyri minúty Šebo, ktorého vysunul do úniku ideálnym pasom Milinkovič a kanonier "belasých" po obídení gólmana poslal loptu do prázdnej brány.

Remízový stav neudržali

Po zmene strán, keď domáci kouč Marcelo Bielsa v prestávke vystriedal dvojicu hráčov, si španielsky celok vytvoril veľký tlak. Slovan sa pred súperovu bránu dostal len zriedkakedy a väčšinu času strávil v obrannom bloku.

Ten sa Bilbau podarilo prelomiť v 75. minúte, keď Susaetova hlavička skončila za prekvapeným Putnockým - 2:1. Domáci boli aj naďalej aktívnejším tímom a tri minúty pred koncom stretnutia pridal tretí gól Herrera, ktorý mu však rozhodcovia chybným verdiktom pre ofsajd neuznali. Do konca zápasu sa už nič neudialo a Slovan tak do tretice nezískal na súperovej pôde ani bod.

Európska liga, F-skupina - 5. kolo:

Athletic Bilbao - Slovan Bratislava 2:1 (1:1)

Góly: 15. De Marcos, 75. Susaeta - 39. Šebo. ŽK: Aurtenetxe, Martinez - Bagayoko, Halenár, Šebo, Milinkovič. Rozhodoval: Kaasik (Est.)

Bilbao: Iraizoz - De Marcos, Martinez, Amorebieta, Aurtenetxe - Iturraspe, Perez (47. Iraola) - Susaeta, Munian, Herrera - Llorente (46. Toquero)

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Kladrubský, Dobrotka, Had, Kolčák (83. Pauschek) - Milinkovič (88. Grendel), Guédé, Žofčák (83. Lačný) - Šebo, Halenár

Pozápasové hodnotenia:

Petr Kašpar, generálny riaditeľ Slovana Bratislava: "Myslím si, že sme v Bilbau odohrali veľmi dobrý zápas proti hrozne silnému súperovi. Ľudia našim hráčom pri schádzaní do kabín zatlieskali. Herná kvalita, najmä v druhom polčase, bola na strane domácich. S trochou šťastia sme mohli aj bodovať, na druhej strane rozhodca neuznal Bilbau regulárny gól. Celkovo si však myslím, že sa nemáme za čo hanbiť a v poslednom zápase sa pokúsime uhrať nejaký bod a dôstojne sa tak rozlúčiť s Európskou ligou."

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): "Bol to veľmi pekný a kvalitný zápas. Škoda toho výsledku. Bilbao však bolo o ten gól lepšie a zaslúžilo si zvíťaziť. Páčilo sa mi, že domáci fanúšikovia ocenili náš výkon po zápase potleskom. Škoda, že tá Halenárova strela z priameho kopu nebola gólová. Ak by sme vtedy skórovali, stretnutie by sa určite vyvíjalo inak. Musím mojich zverencov pochváliť za výborný výkon v defenzíve. Bola to moja tretia konfrontácia s Macrelom Bielsom a tretíkrát som prehral 1:2. Dúfam, že budem mať možnosť stretnúť sa s ním ešte raz a dopadne to lepšie. Bilbao je kvalitné mužstvo, pri priaznivom žrebe to môže v Európskej lige dotiahnuť veľmi ďaleko."

Matúš Putnocký (brankár Slovana): "Myslím si, že sme zanechali dobrý dojem. Škoda toho druhého gólu, mohli sme uhrať nerozhodný výsledok. O osude zápasu rozhodla kvalitnejšia medzihra nášho súpera. Keď mal jeden hráč loptu, ďalší dvaja - traja sa mu ponúkali, výborne si zbiehali a hľadali si priestor. Mne osobne sa chytalo dobre a dúfam, že som výkonom nesklamal. Tešíme sa na posledný zápas proti Salzburgu. Všetci veríme, že sa nám podarí dosiahnuť prvé víťazstvo."

Red Bull Salzburg (Rak.) - Paríž St. Germain (Fr.) 2:0 (1:0)

Góly: 20. Jantscher, 90.+ ŠVENTO, ŽK: 40. Leitgeb, 78. Cziommer, 90.+ ŠVENTO - 19. Z. Camara, 47. Mohamed Sissoko, 78. Nene, 88. Tiéné, rozhodoval: Liany (Izr.)

Salzburg: Walke - Hierländer, Pasanen, Hinteregger, Jefferson Cardoso - Leitgeb, ŠVENTO - Jantscher (59. Cziommer), Leonardo Santiago, G. Zárate (83. Teigl) - Maierhofer (89. Wallner)

PSG: Douchez - Ceará, Biševac, Z. Camara, Tiéné - Mohamed Sissoko (72. Matuidi), Chantome (62. Gameiro) - Jallet (46. Bahebeck), Bodmer, Nene - Erding