Skalica porazila v extralige Košice 3:1

(Autor: SITA)
SITA|2. dec 2011 o 19:10

Extraligový piatok: Šláger kola pre lídra a tak Košice cestujú zo Skalice bez bodu, Poprad si na domácom ľade poradil so Zvolenom.

Skalica zdolala Košice

Skaličania v priamom súboji o prvé miesto v tabuľke začali dobre a už v 6. min sa ujali vedenia, keď sa v skrumáži pred Hylákom najlepšie zorientoval Holovič a do košickej bránky doklepol strelu Kutálka. Vzápätí na druhej strane mohol vyrovnať Dravecký, ale nedokázal pretlačiť puk popod ležiaceho Lakosila. Za Skalicu sa neskôr nepresadili v prečíslení J. Hruška s Pálffym. V 16. min mohol Holovič pridať druhý gól, ale ten nevyzrel na Hyláka.

Hneď v úvode druhého dejstva mali šance skórovať Lušňák aj Šátek, ale brankár Hylák bol pozorný. V 28. min mohol vyrovnať S. Gron, ale po prihrávke Michela Miklíka netrafil odkrytú skalickú bránku. Zrovnať skóre sa podarilo až v 35. min Jenčíkovi, ktorý zakončil peknú akciu S. Grona so Šedom - 1:1. Presne o minútu neskôr Skalica opäť viedla, keď T. Višňovský po akcii na jeden dotyk nedal Hylákovi šancu.

Domáci tím v tretej tretine zatlačil Košičanov, výsledkom čoho bol tretí gól. V 51. min po spolupráci s Pálffym trafil horný roh košickej bránky Hruška. V závere už Košice nemali dostatok síl na skorigovanie výsledku a nesiahli ani k hre bez brankára.

HK 36 Skalica - HC Košice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 6. Holovič (Kutálek, Šátek), 35. T. Višňovský (Obdržálek, Lušňák), 51. J. Hruška (Pálffy, Šmach) - 36. Jenčík (Šeda, S. Gron)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Leppaalho (Fín.), Kubuš - Kacej, Smrek, 2753 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, Kloz, Karlíček, Gula, T. Magušin, Jaborník - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, M. Šátek - J. Jurík, Klejna, Konečný

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, M. Novák, Martin Chovan, M. Takáč, Mlynarovič - Spilar, Zálešák, D. Pašek - Michel Miklík, S. Gron, P. Bartoš - Dravecký, Marcel Haščák, Jenčík - O. Gmitter, Petruška, Vorel

Tréneri hodnotia:

Peter Oremus, tréner Skalice: "Z našej strany bolo stretnutie veľmi kvalitne odohraté, dodržali sme veci, ktoré sme si povedali pred zápasom a s odhodlaním pobiť sa o prvé miesto. Stretnutie malo z našej strany ozaj vysokú úroveň, veľmi si to vážim a pevne verím, že takto budeme pokračovať aj ďalej."

Miroslav Ihnačák, tréner Košíc: "Ťažké stretnutie, v ktorom sme urobili veľa zbytočných faulov, ktoré nás obrali o dosť síl. Napriek tomu sme sa mohli dostať do vedenia na 2:1, no svoju šancu sme nepremenili a vzápätí sme inkasovali druhý gól. Domáci to poistili tretím gólom, dobrou strelou pod odrážačku, čo rozhodlo."

začiatok článku

Poprad si poradil so Zvolenom

V úvodnej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi, keď brankári svoje tímy príliš nepodržali. Ako prvý trafil do čierneho hosťujúci Baláž, ktorý v presilovke šikovne tečoval strelu Juríka. V početnej výhode odpovedal vyrovnaním v 9. minúte Kuľha, ktorého ľahká strela od modrej si našla cestu do siete. V 12. minúte vysunul Vaic Krotáka, ktorý prekorčuľoval hosťujúcich obrancov a blafákom vycvičil Škrečka - 2:1. Dve minúty pred koncom sa presadil individuálne aj Rapáč, keď si spoza bránky nakorčuľoval pred Škrečka a zasunul - 3:1. Zvolenčania však dokázali kontrovať ešte do prestávky, keď Melicherčíkov vyrazený puk doťukol za čiaru Trochta.

Pokoj na popradské hokejky priniesol výborne hrajúci Kroták v 22. minúte, keď po umiestnenou strelou zavesil do vinkla. Popradčania hrali v pohode, dobre kombinovali a ľahko si vytvárali ďalšie strelecké príležitosti. Z nich vyplynul aj piaty gól z hokejky Koskinena, ktorý doťukol gólovú strelu Kuľhu smerujúcu za bránkovú čiaru.

Ľahkovážny vstup domácich do záverečnej časti rýchlo potrestal gólom v presilovke Slovák a vykresal pre hostí iskierku nádeje. Tú však zahasil gólom Rapáč, ktorý na dva krát obstrelil Sáblika a zvýšil opäť na rozdiel troch gólov.

V 48. minúte však neistý Melicherčík pustil za chrbát nahodený puk od modrej z hokejky Škvaridla a Zvolen bol opäť v hre. Záver zápasu však gradáciu tempa nepriniesol. Bol paradoxne poznačený rozčarovaním, keď po množstve tvrdých zákrokov na hranici fair-play ostávali hráči ležať na ľade. Rozhodca Lokšík nechal tieto zákroky nepotrestané, začo si viac krát vyslúžil piskot popradských tribún.

HC AutoFinance Poprad - HKM Zvolen 6:4 (3:2, 2:0, 1:2)

Góly: 9. Kuľha (Rapáč, R. Suchý), 12. A. Kroták (Vaic), 18. Rapáč (Kraft, Fabián), 22. A. Kroták (Vaic, Kovačevič), 32. Koskinen (Kuľha), 44. Rapáč (Suchý, Kraft) - 3. V. Baláž (L. Jurík, Leskovjanský), 19. Trochta (Škvaridlo), 42. Marek Slovák (Ťavoda, Brabenec), 49. Škvaridlo (Trochta)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Vantroba (Zvolen) 10 min za nešp. správanie, presilovky 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Stano, Rovenský, 1589 divákov

Poprad: Melicherčík - D. Brejčák, R. Suchý, A. Novotný, Kovačevič, M. Šterbák, Fabian, D. Kramár, Malina - Vandas, Koskinen, Kuľha - A. Kroták, Kmiť, Vaic - Svitana, Kraft, Rapáč - Škovira, A. Nedorost, S. Takáč

Zvolen: Škrečko (od 18. min Sáblík) - Marek Ďaloga, Korhonen, Juraško, Vantroba, J. Mucha, Hraško, Ťavoda, Zošiak - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Čurilla - Zuzin, Trochta, Škvaridlo - Otčenáš, M. Jurík, Síkela

Peter Oremus (tréner Skalice): "Odohrali sme kvalitný zápas, chlapci dodržali stanovenú taktiku a všetky veci, ktoré sme si povedali pred duelom. Hrali s odhodlaním. Verím, že v podobnom duchu budú pokračovať aj ďalej."

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "O lepší výsledok nás pripravili zbytočné fauly, ktoré nás obrali aj o množstvo síl. Mohli sme ísť do vedenia 2:1, ale namiesto gólu sme inkasovali. Rozhodujúci moment bol tretí presný zápas Skalice."

V Žiline sa konzultovalo s videorozhodcom

Úvodné minúty patrili hokejistom Dukly. Potom sa k slovu dostali domáci "vlci", strely Richarda Hunu v 5. min a Ďurkecha v 8. min však Kováč kryl. V úvode druhej desaťminútovky mali oba tímy možnosť zmeniť skóre pri početnej prevahe, ale ani jednému z nich sa to nepodarilo.

Zaujímavosťou bolo, že práve vylúčení hráči, ktorí naskočili z trestnej lavice, hosťujúci Gabriš a domáci Stupka, mali možnosť vsietiť úvodné góly, ale nevyužili to. V 17. min založila prvá domáca formácia rýchly protiútok, strelu Róberta Hunu ešte vyrazil Kováč, ale Richard Huna sa už nemýlil a domáci viedli 1:0.

V druhej tretine tempo hry trocha upadlo. V 27. min Tibor Melichárek na dvakrát neprekonal Laca. Presne v polovici zápasu mohol domáci kapitán Devečka zvýšiť náskok "vlkov", ale Kováč bravúrne kryl. V nasledujúcich minútach to bol boj o každý kúsok ľadu, šťastnejší boli hostia, keď v 34. min unikol Tybor a prekonal inak výborne chytajúceho Mareka Laca - 1:1.

Hokejovo najzaujímavejšia bola záverečná tretina. Hneď v úvode Stupka opečiatkoval žŕdku. V 43. min Sivák prihrával Devečkovi a puk sa odrazil od bývalého žilinského obrancu Bobčeka po druhýkrát za Kováčov chrbát. V 46. min sa delovkou od modrej prezentoval Fabuš a vyrovnal na 2:2. Žilina išla do tlaku, strelu od modrej obranu Houdeka tečoval Drevenák. Gól uznal hlavný arbiter J. Konc až po konzultácii s videorozhodcom.

V záverečnej desaťminútovke hostia pritlačili, vytvorili si niekoľko dobrých príležitosti. Domácich už niekoľkýkrát v tejto sezóne podržal Marek Laco. Necelú minútu pred koncom riadneho hracieho času odvolali hostia brankára Kováča, boli to však domáci ktorí zásluhou Róberta Hunu vsietili štvrtý gól.

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Góly: 17. Richard Huna (Sivák, Róbert Huna), 43. Sivák (Devečka, Richard Huna), 50. Drevenák (T. Houdek, Michailov), 60. Róbert Huna - 34. Tybor (R. Tvrdoň, J. Gašparovič), 46. Fabuš (Gabriš)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mi. Novák, Brath, 1293 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, T. Staňo, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Niník - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, T. Sýkora - M. Drevenák, Michailov, Smotrila - Stupka, Linet, Kubiš

Trenčín: V. Kováč - Bobček, Trefný, M. Biro, Gabriš, Štindl, E. Bednár - Fabuš, A. Šťastný, Melichárek - Tybor, P. Kopecký, R. Tvrdoň - O. Mikula, Sojčík, Lelkeš

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Dnes sme získali veľmi dôležité tri body. Trenčín hral veľmi dobre, výborne korčuľoval a hlavne v druhej tretine nás zatlačil. Na druhej strane, aj my sme mali dobré pasáže, vytvorili sme si šance a strelili šťastné góly. Chalani bojovali, dali do hry srdiečko a výsledok sa dostavil. V kritických momentoch nás podržal brankár Laco."

Dušan Gregor, tréner Trenčína: "Čo dodať k dnešnému zápasu? Dovolím si tvrdiť, že prehralo lepšie a hokejovejšie mužstvo. Hráčom nemám čo vytknúť, akurát nepremenenie čistých gólových príležitostí. Treba hrať takto ďalej a šťastie sa raz musí prikloniť aj na našu stranu. Musíme zapracovať na koncovke a väčšej agresivite od obrancov, pretože sme si dnes strelili dva vlastné góly. V každom prípade, hokej sa hrá na góly a tých dnes strelil viac súper, ktorému gratulujem k trom bodom."

Vo vyrovnanom súboji uspeli domáci Bystričania

Banskobystričania bez Lukáša Hvilu nastúpili proti Martinu s Jabrockým v prvom útoku a už od úvodu sa zahryzli do súpera. Hostia však hrali ako prví presilovku a inkasovali v nej. Domáci sa dostali v 4. min do rýchlej kontry, Tománek z pravej strany krížnou prihrávkou našiel Cebáka a ten poslal puk za Šimka. Odpovedať o pár sekúnd mohol v početnej výhode Škoda, ale netrafil puk pred poloprázdnou bránkou. V presilovke mal potom dobrú možnosť na opačnej strane Kristoffersson, brankár hostí bol proti.

Martinčania hrozili a boli nebezpečnejší, no Chorošun chytal ako z "veľkej knihy". Puky za ním neskončili pri šanciach Rúfusa, Škodu, Vartovníka, Važana a Galamboša. V závere tretiny sa však dostali k slovu aj "barani", Hričina na dvakrát neprekonal Šimka a brankár Martina ustál aj trmu - vrmu, keď hrozil pred ním kompletný tretí banskobystrický útok.

Aj nástup do druhej tretiny mali lepší domáci, Cunik vystrelil od modrej, puk prešiel za Šimka, ale Rúfus ho vykopol spred bránkovej čiary. V 23. min mohli "barani" zvýšiť na 2:0, naskytla sa im v oslabení navlas rovnaká situácia ako pri prvom góle. Tománek išiel po pravej strane, poslal puk pred bránku tentoraz Jabrockému, ale ten neprekonal hosťujúceho gólmana a nenapodobnil Cebáka. Martinčania hrali tri presilovky v rade, z toho 54 s o dvoch hráčov, ale neodohrali ich dobre.

Početná výhoda piatich proti trom sa však naskytla v 31. min Banskobystričanom a po strele Grmana od modrej si puk sklepol pred Šimkom Hričina a chladnokrvne zakončil - 2:0. V 34. min znovu v oslabení vyšiel na výlet po pravej strane Tománek, ale pri ľavej žŕdke tiesnený obrancom hostí neuspel. Znížiť potom mohol martinský Galamboš, ale zoči - voči neprekonal Chorošuna. V 39. min mohlo byť už 3:0, keď Paľov sa dostal pekne k puku za obrancami v modrých dresoch, ale v páde ho poslal do hornej žŕdky.

Aj na začiatku tretej tretiny mali domáci viac z hry, do šance sa dostal Češik, ale neprekonal Šimka. V 49. min sa v oslabení dostal do útoku Škoda, vystrelil spoza obrancu, ale Chorošun vysunul betón. V čase, keď vylúčený Martinčan vstupoval na ľad, domáci "barani" strelili tretí gól po Bambúchovej strele sa presadil zblízka Marcinek.

Hostia sa potom snažili skorigovať stav, Macejka z troch metrov ešte neuspel, ale v 54. min po strele J. Markoviča pred Chorošunom skúšal tečom peknú zadovku Výborný, banskobystrický gólman vyrazil puk, ale Škoda napriahol a predsa len znížil. Dráma sa pod Urpínom nekonala, pretože v 58. min Sobota napadol zozadu a vrazil na mantinel Bambúcha a domáci si už udržali dvojgólový náskok.

HC'05 Banská Bystrica - MHC Mountfield Martin 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Gól: 4. Cebák (Tománek), 31. T. Hričina (Grman, Cebák), 49. Marcinek (Bambúch) - 54. Škoda (Výborný, Markovič)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, vyššie tresty: 58. Sobota (Martin) 5 min + DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc - Gavalier, M. Grečko, 1458 divákov

Banská Bystrica: Chorošun - Cebák, Cunik, Grman, P. Huba, Kubka, Bambúch, Brňák - Tománek, Jabrocký, T. Hričina - Krisstoffersson, Jokila, M. Kokavec - Marcinek, Češík, Kútny - Paľov, Heizer, Petro

Martin: M. Šimko - Zukal, Rúfus, L. Kozák, Martin Výborný, Matejka, Drgoň, Brcko, Obuch - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, Škoda, Škumát - Macejka, Murček, Miroslav Ižvolt - Vartovník, Zeliska, Sobota

Vladimír Országh (asistent trénera Dukly Banská Bystrica): "Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. Uvedomovali sme si, že jednoznačne potrebujeme vyhrať, ak sa chceme priblížiť k miestam, ktoré zaručujú play-off. Martin nás ničím neprekvapil, veľmi dobre a pozorne hral v obrane, hrozil z protiútokov, párkrát nás podržal brankár, rozhodli presilovky, ktoré sme využili a jeden gól sme dali dokonca v oslabení. Doteraz nám hra v početnej výhode nešla, ale zjednodušili sme ju, strieľame na bránku a snažíme sa puky dorážať. Zaslúžili sme si vzhľadom na priebeh zápasu vyhrať."

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Chceli sme Banskej Bystrici uchmatnúť nejaký bod, no mrzí nás prvý inkasovaný gól v našej presilovej hre, vyviedol nás z rytmu. Všetky góly sme dostali v nerovnovážnom stave, prvý pri našej presilovke, druhý v oslabení o dvoch hráčov a tretí v domácej hre 5:4. Pri oboch góloch súpera v presilovkách mali obrancovia skôr reagovať, ale k puku sa dostal prvý Banskobystričan. Sklamali sme v presilovkách, hrali sme ich zle a súper hral v oslabeniach veľmi dobre. Nič nám nedovolil."

Nitre nepomohla k bodu na Slovane ani hra bez brankára

Favorizovaný Slovan začal aktívne, postupne svoje šance nepremenili Šatan, A. Kudrna ani Kukumberg. Presadil sa až v 7. min M. Preisinger, ktorý dopravil odrazený puk za Šimbocha - 1:0. Záver úvodného dejstva sa niesol v nervóznom duchu. V 18. min sa rovnako ako začiatkom októbra pobili Šatan s M. Bačom, za čo obaja dostali trest do konca zápasu. Rovnako dopadli aj ďalší bitkár Švarný. Ešte pred prvou sirénou putoval predčasne pod sprchy aj hosťujúci Hrnka za seknutie.

Nitra vyrovnala v 22. min, keď obranca Rais po prihrávke M. Štefanku prestrelil gólmana Konráda. Slovan však bojoval a o minútu neskôr už viedol, odrazenú strelu Bulíka poslal do nitrianskej bránky skúsený Lipiansky. V 32. min nepremenil D. Skokan trestné strieľanie, keď trafil iba žŕdku Šimbochovej bránky. Neuspel ani L. Hudáček, ktorý sa pokúsil prekvapiť gólmana hostí spoza bránky.

Nitre sa podarilo opäť vyrovnať už v 23. sekunde tretieho dejstva, H. Ručkay spoza kruhov prekvapil Konráda - 2:2. V 43. min hostia viedli presným zásahom Fojtíka, ktorého nahodený puk skončil za prekvapeným brankárom domácich. O minútu neskôr vyrovnal obranca Peter Frühauf, ktorý od modrej čiary našiel medzeru medzi betónmi Šimbocha. Rozhodnutie priniesol gól M. Bartánusa v 48. min, ktorý sa najlepšie zorientoval pred hosťujúcou bránkou. Nitra sa v závere pokúšala vyrovnať v hre bez brankára, ale Slovan si už tri body ustrážil.

HC Slovan Bratislava - HK Nitra 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Góly: 7. Presinger (D. Skokan, I. Ďatelinka), 23. Lipiansky (Bulík), 44. P. Frühauf (Dobroň, M. Bakoš), 48. M. Bartánus (D. Skokan, D. Buc) - 22. Rais (M. Štefanka, Ďurák), 41. H. Ručkay (M. Hruška, Valčák), 43. Fojtík (H. Ručkay)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Konrád 10 min za nešp. správanie, Švarný, Šatan - M. Bača (všetci 5+DKZ za bitku), Hrnka 5+DKZ za seknutie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Šefčík, Výleta, 3854 divákov

Slovan: Konrád - Dobroň, Bohunický, Švarný, Jass, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Štajnoch - Preisinger, Kukumberg, D. Skokan - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - M. Bartánus, Bulík, M. Bakoš - A. Kudrna, D. Buc, M. Sloboda

Nitra: Šimboch - M. Bača, M. Hruška, Rais, Ďurák, Pavol Gurčík, Hrudík, König, Kružík - Fojtík, Valčák, H. Ručkay - Martin Segľa, M. Štefanka, G. Saliji - P. Barinka, Hrnka, Kluka - Jasinský, Piačka, Šumichrast

Miroslav Mosnár, asistent trénera Slovana: "Prvá tretina bola aj z našej strany trošku vlažná. Ten incidente tam vniesol trošku nervozity. Potom sme nedali samostatný nájazd a ani trestné strieľanie, to bolo okamihy, ktoré mohli zápas upokojiť. Súper sa dostal do vedenia, no našťastie sa nám podarilo silou vôle duel otočiť. Miro Šatan má tržnú ranu na hlave. Neviem ako je na tom Roman Kukumberg, ešte sme to neriešili, musíme sa opýtať lekára."

Ján Jaško, tréner Nitry: "Prvá tretina nebola z našej strany po hokejovej stránke vôbec dobrá. Domáci dali síce iba jeden gól, ale ten ďalší priebeh ovplyvnila tá nepríjemná šarvátka. Vyrovnávajúcim gólom sme sa dostali späť do hry. Potom sme sa snažili hrať jednoducho a prehusťovať to stredné pásmo, čo sa nám aj darilo. V tretej tretine sme chceli vývoj zápasu otočiť. V priebehu dvoch minút sme strelili dva. Mužstvo sa však potom dostalo pod tlak, zbytočný faul a hostia dali vyrovnávajúci gól, ktorý ich postavil na nohy."

10. HK Nitra 27 4 3 1 0 2 17 60:92 22

--------------------------------------------------------------------------------------

HK Orange 20 10 0 0 1 0 0 9 15:41 2

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body)

Domov»Hokej»Slovensko»Skalica porazila v extralige Košice 3:1