AC Miláno vyhralo v Janove 2:0

TASR|3. dec 2011 o 07:53

V jedinom piatkovom zápase 14. kola talianskej Serie A zvíťazili futbalisti milánskeho AC na ihrisku FC Janov 2:0.

JANOV. V jedinom piatkovom zápase 14. kola talianskej Serie A zvíťazili futbalisti milánskeho AC na ihrisku FC Janov 2:0 a minimálne dočasne sa dostali do čela súťaže.

V stretnutí na štadióne Luigi Ferrarisa, ktoré rozhodca prerušil na 10 minút pre zamorenie slzným plynom, skórovali hostia až po zmene strán. Najskôr Zlatan Ibrahimovič premenil pokutový kop, ktorý nariadil arbiter potom, ako Švéda fauloval bývalý hráč "rossoneri" Kakha Kaladze.

Navyše, gruzínsky obranca dostal druhú žltú kartu v krátkom slede a musel predčasne po sprchy. Pre Ibrahimoviča to je tretí zásah v posledných štyroch dueloch a ôsmy v tejto sezóne Serie A. Antonio Nocerino, ktorý v minulosti odohral za Janov päť stretnutí, spečatil konečný rezultát v 79. minúte.