Anaheimu sa bez Višňovského stále nedarí

Colorado zdolalo doma Detroit aj zásluhou gólu Paula Stastneho. Minnesota zas otáčala zápas s Anaheimom.

(Zdroj: SITA/AP)

VANCOUVER. Hokejisti Colorada po niekoľkých domácich rozpačitých výkonoch opäť nachádzajú istotu domáceho ľadu, v nedeľňajšom zápase kanadsko-americkej NHL si poradili s Detroitom 4:2.

Hostia síce Franzénom otvorili skóre, no zlepšená hra "lavín" v druhej a tretej tretine rozhodla o tom, že tri body zostanú v Pepsi Centre. Colorado sa gólovo presadilo dvakrát v úvode druhej dvadsaťminútovky a rovnako dvakrát v záverečných desiatich minútach.

S gólom aj Stastny

Prvou hviezdou duelu bol dvojgólový domáci center Ryan O'Reilly, blysol sa aj gólman Semion Varlamov s 27 úspešnými zákrokmi. Raz trafil "do čierneho" aj Paul Stastny.

"Ukázali sme silný charakter a obrovskú bojovnosť. Zdolali sme na vlastnom ihrisku už tretieho silného súpera, čo je dobré pre sebavedomie mojich hráčov," uviedol kouč úspešného tímu Joe Sacco. Obom mužstvám sa však v priebehu merania síl zranili hráči, za hostí nedohral pre tržnú ranu na nohe Valtteri Filppula, Colorado prišlo o Stastneho, ktorý odstúpil pre bližšie nešpecifikovaný problém v hornej časti tela.

V bratskom súboji sa tešil center Minnesoty Wild Mikko Koivu, ktorého mužstvo uspelo na ľade Anaheimu v zostave s jeho súrodencom Sakum v pomere 5:3. "Káčeri", stále bez doliečujúceho sa obrancu Ľubomíra Višňovského, relatívne rýchlo viedli 2:0, ale tesne pred prvým odchodom do kabín dosiahol kontaktný gól Dany Heatley, v prostrednej časti hry sa k nemu pridali dvaja spoluhráči a zrazu boli na koni hostia.

Ducks sú v tabuľke Západnej konferencie predposlední, horšie na tom je už len slabučký Columbus.

V 51. min ešte dokázal Anaheim vyrovnať, ale dva zásahy "divochov" v záverečných piatich minútach mu vzali nádej na bodový zápis. Za najlepšieho hráča vyhlásili hosťujúceho centra Matta Cullena, ktorý si osobnú štatistiku vylepšil o tri body za rovnaký počet asistencii.

Minnesota opäť otočila zápas

Minnesota dokázala zvíťaziť už v treťom zápase vonku v rade, v ktorom prehrávala 0:2. "Myslím si, že sa vieme s takouto situáciou celkom dobre vyrovnať. Dôležité je nevzdávať sa, vytrvať v ofenzívnom snažení a zrazu nám to tam jednoducho začne padať. Je to pre nás obrovská psychický vzpruha," povedal krídelník Minnesoty Cal Clutterbuck.

V zápase dvoch kanadských tímov si Vancouver poľahky poradili s Calgary 5:1 napriek prehranej prvej tretine. Postarali sa o to predovšetkým trojbodový (zhodne 1+2) David Booth a Chris Higgins, ako aj brankár Roberto Luongo. Skúsený gólman zaznamenal 21 úspešných zákrokov, čím oslávil svoj prvý štart v základnej zostave v posledných troch týždňoch.

Higgins zase zaokrúhlil počet kariérnych bodov na 200. Úspech zdolaného finalistu bojov o Stanleyho pohár z poslednej sezóny však nie je prekvapujúci, s "plameňmi" si totiž poradil desaťkrát v predošlých dvanástich konfrontáciách.

Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Colorado Avalanche - Detroit Red Wings 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 21. R. O'Reilly (Landeskog), 23. Paul Stastny (Duchene), 50. Galiardi (Landeskog), 60. R. O'Reilly (McClement, Winnik) - 16. Franzén (Daciuk, Lidström), 46. Cleary (Zetterberg, Bertuzzi)

Anaheim Ducks - Minnesota Wild 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)

Góly: 6. Getzlaf (Perry, Selänne), 10. S. Koivu (Selänne, Beleskey), 51. Fowler - 20. Heatley (M. Cullen, M. Koivu), 36. Wellman (M. Cullen, Bouchard), 36. Bouchard (M. Cullen, Wellman), 55. N. Johnson (Clutterbuck, Brodziak), 60. Clutterbuck

Vancouver Canucks - Calgary Flames 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)

Góly: 26. Bieksa (Higgins, Booth), 40. Higgins (Booth, Hamhuis), 41. Booth (Kesler, Higgins), 42. Hansen (M. Raymond, Ballard), 46. D. Sedin (Kesler, H. Sedin) - 19. Tanguay (Horák, Rene Bourque)