Basketbalistky Košíc vyhrali v Španielsku nad Rivasom

(Autor: SITA)
SITA|8. dec 2011 o 19:50

Basketbalistky slovenského majstra zvíťazili v 9. kole Európskej ligy na palubovke španielskeho tímu Rivas Ecópolis 68:62.

V košickom drese sa blysla 20 bodmi Erin Lawlessová, ktorá zaznamenala päť úspešných trojkových pokusov.

MADRID. Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice zvíťazili v 9. kole C-skupiny Európskej ligy na palubovke španielskeho klubu Rivas Ecopolis Madrid 68:62. O svojom triumfe rozhodli až v záverečnej desaťminútovke, ktorú vyhrali 21:15.

V košickom drese sa blysla 20 bodmi Erin Lawlessová, ktorá zaznamenala päť úspešných trojkových pokusov. Zverenky trénera Štefana Sviteka v ďalšom kole o týždeň v stredu 14. decembra privítajú v Infiniti aréne chorvátsky klub Gospič Croatia (17.00).

"Anjelky" neskladali zbrane

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáce hráčky a v 2. minúte sa po trojke Cruzovej ujali vedenia 5:2. Hostky síce odpovedali dvoma bodmi McCrayovej, ale po slabšom dôraze v obrane prehrávali v 5. minúte o šesť bodov (4:10). O minútu neskôr korigovala po úspešnej trojke Kupčíková (10:13), no dve minúty a šesť sekúnd pred úvodnou desaťminútovkou už domáce viedli o sedem bodov 19:12.

Košičanky nezložili zbrane a po dvoch úspešných trojkách z ruky Lawlessovej znížili na rozdiel jedného bodu - 20:21. Tento moment ich nabudil na toľko, že v 11. minúte už po prvý raz vyhrávali zásluhou Jurčenkovej a Bojovičovej 24:21. "Anjelky" pokračovali v zlepšenom výkone aj v nasledujúcich minútach, zlepšili obranu a pridali aj útočné doskoky. Po premenených dvoch trestných hodoch McCrayovej si v 16. minúte vypracovali už šesťbodové vedenie (31:25) a napriek snahe súperiek urobiť niečo s výsledkom odchádzali po dvadsiatich minútach s náskokom 34:30.

O víťazovi sa rozhodlo až v úplnom závere súboja

Druhé dejstvo otvorila dvoma bodmi hosťujúca Pedersenová (30:38). Potom dominovali obrany oboch súperov a diváci si museli počkať na ďalší presný zásah až do 24. minúty, keď sa presadila Vieruová, ktorá zvýšila vedenie hostiek - 30:38. Až potom sa presadila domáca Jonesová, no Košičanky si osembodové vedenie udržiavali až do 28. minúty (39:47). Po tomto momente však prišli veľké chvíle domácej hráčky Dubljevičovej, ktorá v rozpätí dvoch minút zaznamenala osem bodov a najmä vďaka nej po tridsiatich minútach svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 47:47.

Do záverečnej štvrtiny vstúpili lepšie hráčky madridského tímu, ktoré sa po presných zásahoch Nichollsovej a Cruzovej ujali vedenia 51:47. "Anjelky" však znížili päť minút pred koncom duelu na rozdiel dvoch bodov (51:53) a vďaka McCrayovej aj otočili o dve minúty neskôr stav stretnutia vo svoj prospech - 57:56. Vzápätí sa presadila Lawlessová (2b) a Vieruová (1) a hostky mali víťazstvo na dosah. V 39. minúte zaznamenala svoju ďalšiu trojku Lawlessová (63:56) a prakticky rozhodla o osude stretnutia.

Rivas Ecópolis (Šp.) - Good Angels Košice (SR) 62:68 (21:20, 9:14, 17:13, 15:21)

Najviac bodov Rivasu: A. Jonesová 14 (11 doskokov), Aguilarová 14 (3 trojky), Dubljevičová 10

Zostava a body Košíc: McCrayová 11, Kupčíková 9, Bojovičová 8, Vieruová 7, Pedersenová 5 (Lawlessová 20/5 trojok, Jurčenková 4, Hricková a Sverrisdóttirová po 2, Čarnoká 0)

TH: 13/11 - 22/15, fauly: 17 - 19, trojky: 7 - 7

Hodnotenia:

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Košíc: "Dosiahli sme veľmi cenné víťazstvo nad silným súperom. V prvej štvrtine sme mali problémy pokryť ich najväčšiu hviezdu Jonesovú. V týchto chvíľach nás veľmi podržala Lawlessová, ktorá dala celkovo 20 bodov, dnešný zápas patril jej. Tréneri pripravili družstvo výborne takticky a domáce si na začiatku druhého polčasu nevedeli dať rady s našou obranou, strieľali z ťažkých pozícií. Na konci tretej štvrtiny sme viedli o deväť bodov, no potom sme začali robiť hlúposti a domáce skóre otočili. Ešte šťastie, že sme sa sedem minút pred koncom spamätali a zápas zlomili v náš prospech."

8. Brno 9 1 8 554:736 10

Domov»Halové športy»Basketbal»Basketbalistky Košíc vyhrali v Španielsku nad Rivasom