AKTUALIZOVANÉ 20.49

Skalica zostáva na čele extraligy. Poprad zdolala 4:1

V 29. kole najvyššej hokejovej súťaže Slovenska si líder zo Skalice poradil s Popradom, Trenčania vyhrali v Martine po nájazdoch. Nájazdy rozhodli aj duel Žilina - Slovan, úspešnejší boli hostia.

Skalica zdolala Poprad, Pálffy dal víťazný gól

Skaličania začali na domácom ľade dobre a už v 5. min sa ujali vedenia zásluhou presného zásahu J. Hrušku po spolupráci s Pálffym a R. Školiakom.

Vzápätí trafil Jaborník žŕdku a pred prvou sirénou neuspeli ani Šmach, T. Višňovský a Lušňák. V popradskom drese mal najväčšiu šancu v úvodnom dejstve Koskinen. Ďalšie dva góly pridala Skalica v úvode druhého dejstva, keď Pálffy už v 23. sekunde prekonal Šimonoviča a v 25. min sa to podarilo aj Holovičovi.

V ďalšom pribehu druhej časti sa síce hráči oboch tímov snažili pridať ďalšie góly, ale aj najväčšie šance zostali nevyužité. Už na 4:0 zvýšil v 45. min T. Višňovský po spolupráci s Lušňákom.

Čestný úspech Popradu zaznemanel v 53. min v presilovej hre Koskinen, ktorý za Lakosilov chrbát usmernil strelu Kuľhu. Skalica si domácim triumfom nad Popradom udržala pozíciu lídra tabuľky Tipsport extraligy.

HK 36 Skalica - HK AutoFinance Poprad 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 5. J. Hruška (R. Školiak, Pálffy), 21. Pálffy (J. Hruška, R. Školiak), 26. Holovič (Kutálek, Šátek), 45. T. Višňovský (Lušňák) - 53. Koskinen (Kuľha, Vandas)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Bundil, Brath, 2336 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Srnec, Kloz, Karlíček, Gula, T. Magušin, Jaborník - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, M. Šátek - J. Jurík, Klejna, Konečný

Poprad: Šimonovič - D. Brejčák, R. Suchý, Fabian, D. Kramár, Kovačevič, M. Šterbák, Jáchym, Malina - Vandas, Koskinen, Kuľha - A. Kroták, Kmiť, Vaic - P. Svitana, Paločko, Rapáč - Škovira, Kraft, Gellerstedt

Tréneri hodnotia:

Peter Oremus, tréner Skalice: "Z našej strany sme podali kvalitný a zodpovedný výkon. To čo sme si predsavzali pred zápasom chalani plnili a dnešné stretnutie naozaj znieslo vysoké kritériá z oboch strán."

Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: "Dnes sme odohrali kvalitné stretnutie. Divákom sa muselo páčiť, myslím z oboch strán. Vypracovali sme si veľa gólových príležitostí. Kým súper naše chyby trestal, my sme boli málo efektívni v koncovke."

začiatok článku

V Martine len jeden gól. Autorom Trenčan Fabuš

Súboj ôsmeho so šiestym priniesol v prvej časti len slaný-nemastný hokej. Hráči začali akoby v tréningovom tempe.

Chýbal moment prekvapenia a finálna prihrávka. Dukla mala viac z hry, ale bez gólového vyjadrenia. Z nezáživného priebehu stáli za zmienku len pokusy Šťastného v druhej a Tvrdoňa v devätnástej minúte, domáci brankár Šimko bo však na mieste.

Na opačnej strane proti Kováčovi nepochodil Škoda v 6. minúte a Krška v 14. minúte opečiatkoval žŕdku bránky hostí. V druhej časti prevzali iniciatívu martinskí hokejisti, ale na Kováčovi stroskotali v 26. minúte Škoda a v 29. minúte Galamboš s Važanom. Potom ožili aj hostia a v polovici stretnutia chytil Šimko tutovku Filovi.

V 37. minúte zneškodnil Kováč veľkú príležitosť Murčeka. Gól nepadol a tak po druhej tretine bolo na ukazovateli skóre 0:0. Tretia tretina sa začala veľkou šancou Tybora v 42. minúte, ale výborného Šimka neprekabátil. Domáci Macejka a Važan potom nepochodili proti pozornému Kováčovi.

Brankári boli nakoniec ozdobou stretnutia, pochytali všetko a udržali si čisté konto aj v predĺžení. Drámu nakoniec rozhodol pre šťastnejších hostí zo samostatných nájazdov Fabuš.

MHC Mountfield Martin - Dukla Trenčín 0:1 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Fabuš.

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov (Rus.), D. Konc - M. Orolin, Smrek, 1313 divákov

Martin: M. Šimko - Drgoň, Mocek, Zukal, Martin Výborný, Matejka, Brcko, Tupý, Škumát - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Macejka - Miroslav Ižvolt, Murček, Sobota - J. Cíger, Zeliska, Vartovník

Trenčín: V. Kováč - Habšuda, Trefný, M. Biro, Gabriš, Štindl, E. Bednár, Hlubuček, Bobček - P. Fabuš, Sojčík, Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - O. Mikula, A. Šťastný, M. Filo - Radulay, P. Kopecký, Lelkeš

Ladislav Spišiak, tréner MHC: "S defenzívou som spokojný, ale s ofenzívou nemôžem byť. Škoda nastrelených žŕdok v prvej tretine. Od druhej tretiny bol Trenčín o niečo lepší. Brankárovi Šimkovi môžeme ďakovať za bod, musím ho pochváliť za predvedený výkon. Verím, že po piatich prehrách nás získaný bod naštartuje a v dôležitom stretnutí v Nitre získame tri body."

Dušan Gregor, tréner Dukly: "Bol to taktický súboj, v ktorom nám v prvej a na začiatku druhej časti viazla kombinácia a chýbal lepší pohyb. Potom sme sa v tomto smere zlepšili, mali sme navrch, ale gól v riadnom hracom čase nepadol zásluhou oboch brankárov. Nájazdy sú aj o šťastím a to prialo nám, ale myslím si, že o ten gól sme boli lepší."

Štajnoch rozhodol o víťazstve Bratislavčanov v Žiline

Do stretnutia vstúpili aktívnejšie domáci, ale spolupráca Michailova s Drevenákom zmenu skóre nepriniesla. V 6. minúte mohol nakloniť misky váh na stranu Slovana Šatan, sám pred bránou však namieril puk len do Mareka Laca.

V polovici úvodného dejstva vyskúšal Konrádovu pozornosť od modrej čiary Nemec. Strážca svätyne belasých predviedol svoje kvality aj v 13. minúte, keď zlikvidoval možnosť Richarda Hunu. Na opačnej strane neprepísal nulu na konte vsietených gólov Skokan.

V dobrej fazóne hrajúci vlci získali prevahu aj na začiatku druhej tretiny. Sivák so Smotrilom síce ešte neuspeli, ale v 27. minúte už Kudělka strelou od modrej čiary prestrelil v presilovej hre všetko, čo mu stálo v ceste. V polovici stretnutia prišiel tlak belasých, proti ktorému však bol Marek Laco.

Žilinský gólman najskôr zneškodnil samostatný únik Lipianskeho i zakončenie Bulíka prakticky do odkrytej brány. 78 sekúnd pred sirénou unikol vo vlastnom oslabení Kudrna a úspešným zakončením pomedzi Lacove betóny vyrovnal.

V tretej časti hry sa mužstvá sústredili predovšetkým na hru zo zabezpečenej obrany. Ojedinelú príležitosť nevyužil z bezprostrednej blízkosti Štajnoch. V 51. minúte nezužitkoval Sivákovu prihrávku Richard Huna a sám pred Konrádom prestrelil. Na druhej strane nenašiel recept na Laca Hudáček.

Na začiatku 57. minúty už bol jeho spoluhráč Bakoš úspešnejší a v páde zasunul puk za chrbát domáceho brankára - 1:2. O 121 sekúnd ale v početnej výhode napriahol na modrej čiare Devečka a rozhodol o tom, že o víťazovi sa bude musieť rozhodovať v predĺžení.

V ňom žltozelení zovreli súpera v pásme, ale Sivák, Kudělka a ani Houdek Konráda neprestrelili. Keď na opačnej strane výborne chytajúci Laco nepustil za chrbát ani dobré pokusy Štajnocha a Bakoša, držiteľa dvoch bodov určili samostatné nájazdy. V nich o triumfe belasých rozhodol hneď v úvodnej sérii Štajnoch.

MsHK DOXXbet Žilina - HC Slovan Bratislava 2:3 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 27. Kudělka (Sivák, Richard Huna), 59. D. Devečka (Sivák) - 39. A. Kudrna (Švarný), 57. M. Bakoš (M. Bartánus, Bulík), rozhodujúci nájazd Štajnoch

Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gašparík - Korba, Bogdaň, 1883 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Krčula, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Niník - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, T. Sýkora - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - Stupka, Linet, Kubiš

Slovan: Konrád - L. Bohunický, Drgoň, Švarný, Štajnoch, I. Ďatelinka, P. Frühauf, L. Kozák - D. Buc, Preisinger, D. Skokan - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - M. Bartánus, Bulík, M. Bakoš - A. Kudrna, M. Sloboda

Košice s domácim víťazstvom

V úvodných minútach bola aktivita na strane Košíc. Prvú nepríjemnú strelu vyslal Mlynarovič, ale Sáblík bol pozorný. V presilovke v 7. min našiel Zálešák ideálne Bartoša, ale ten sa zblízka nepresadil. V 12. min v presilovke sa o vedúci gól márne pokúšal Dravecký.

Sáblík inkasoval až v 18. min, keď sa po chybe vo zvolenskej defenzíve dostal k puku S. Gron prihral Jenčíkovi, a ten otvoril strelecký účet stretnutia. Vyrovnanie mal na hokejke hosťujúci Brabenec, ale pri presilovke ani na trikrát neprekonal Hyláka. V záverečných sekundách prvej tretiny sa nepresadil z ideálnej pozície Dravecký.

V 29. min hral Zvolen presilovku a Otčenáš sa popri Šedovi dostal až pred Hyláka a vyrovnal - 1:1. V polovici stretnutia mal možnosť Marek Slovák a po ňom Čurilla. V 33. min si Marcel Haščák obhodil už ležiaceho brankára Sáblíka a dostal svoj tím do vedenia. Vymazať jednogólové manko sa pokúšal Juraško, ale Hylák bol pozorný. Po ideálnej prihrávke Zálešáka sa Bartoš ocitol zoči-voči Sáblíkovi a prekonal ho - 3:1.

V úvode tretej tretiny mieril domáci Miklík iba do žŕdky. Kontaktný gól Zvolena dal v 51. min nepokrytý L. Jurík. Upokojiť svoj tím mohol Dravecký a po ňom Zálešák. Vyrovnanie viselo vo vzduchu po šanci Zuzina v 55. min a rovnako ako aj možnosti Slováka. Zvolen si aj napriek takmer dvojminútovej hre bez brankára v Košiciach predlženie nevynútil a prehral 2:3.

HC Košice - HKm Zvolen 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 14. Jenčík (S. Gron), 33. Marcel Haščák (Šeda, Mlynarovič), 37. P. Bartoš (Zálešák, Martin Chovan) - 29. Otčenáš (Ťavoda), 51. L. Jurík (V. Baláž, Otčenáš)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1 , oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Višňovský - Valach, Zvrškovec, 5392 divákov

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, M. Novák, Martin Chovan - Dravecký, Zálešák, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Jenčík - Spilar, D. Pašek, E. Piatak - Marcel Haščák, Jokeľ, Mlynarovič

Zvolen: Sáblík - Ťavoda, Marek Ďaloga, Vantroba, Juraško, J. Mucha, Hraško, Korhonen, Pokovič - Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Čurilla - Zuzin, Trochta, Škvaridlo - Ihňato, M. Jurík, Síkela

Pozápasové hodnotenia:

Miroslav Ihnačák, tréner Košíc: "Z našej strany to bol dosť nesústredený zápas. V tretej tretine sme síce nastrelili žŕdku a hráči znervózneli. Teší ma, že sme vydržali nápor hostí a dotiahli tento súboj do víťazného konca."

Vladimír Klinga, asistent trénera Zvolena: "Do tohto stretnutia sme nastupovali s tým, že sa viac sústredíme na defenzívu. Hokej bol na oboch stranách opatrný, preto sme do poslednej tretiny vstúpili s väčšou aktivitou. Podarilo sa nám aj znížiť, ale sme smutní z toho, že sme nevyrovnali a nevynútili si tak predĺženie."

Nitra s prehrou aj v B. Bystrici

V Banskej Bystrici sa hral zaujímavý a pomerne rýchly hokej s množstvom gólových situácii. Do vedenia išli domáci v 5. min, keď Jokila prihral Kútnemu, ten išiel sám na Čiliaka a blafákom ho prekonal. O necelé dve minúty neskôr hostia odpovedali, puk po Fojtíkovej prihrávke z ľavej strany usmernil za Kostúra útočník Mašlonka.

Banskobystričania využili presilovku v 11. min, tentoraz z ľavej strany Tománek prihrával puk na Jabrockého a ten sa presadil pri vzdialenejšej žrdi - 2:1. V 16. min mohol skórovať staronový hráč v domácom drese Hvila, ktorý dvakrát neúspešne preveril gólmana Nitry. Najväčšiu šancu spálil v 18. min Kristoffersson, v presilovke nedal puk do odkrytej bránky.

V druhej tretine to Banskobystričanom vyšlo v presilovke štyroch proti trom, keď sa obranca M. Grman presadil strelou z pravého kruhu - 3:1. Hostia však ožili, v polovici zápasu ešte Mašlonka v šanci zaváhal, keď nemieril presne, ale po vyhratom buly M. Štefanku sa v 31. min švihom presadil G. Saliji.

Domáci odpovedali o 73 sekúnd neskôr, keď Jabrocký aj napriek faulu M. Baču strieľal spoza kruhov presne k žrdi. M. Grman potom "odmietol" dve šance, mohol streliť druhý gól, ale Čiliaka neprekonal.

Domáci nevyužili presilovku, a keď z trestnej vykorčuľoval M. Štefanka, tak po prihrávke Mašlonku sa skúsený hokejista Nitry napokon presadil v sóle a znížil na 4:3. Domáci však opäť odskočili, po nevyužitej šanci Valčáka sa potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš, trestal Hvila švihom z spomedzi kruhov, puk išiel pod hornú žŕdku.

V tretej tretine neprišiel očakávaný nápor Nitranov, viac z hry mali domáci. V tlačenici pred Čiliakom sa Banskobystričania nepresadili a na opačnej strane mohol skórovať Valčák. V 53. min Bambúch obišiel bránku a Jokila sa nepresadil zoči-voči gólmanovi Nitry. V závere to domácim vyšlo - Tománek sa hral s pukom, po strate ho opäť získal, poslal pred bránu Hvilovi, ktorý nezaváhal a zvýšil na konečných 6:3.

HC'05 Banská Bystrica - HK Nitra 6:3 (2:1, 3:2, 1:0)

Góly: 5. V. Kútny (Jokila, Bambúch), 11. Jabrocký (Tománek, Hvila), 25. M. Grman (Hvila, Cebák), 32. Jabrocký (Cebák), 39. Hvila (M. Grman, Paľov), 59. Hvila (Tománek) - 7. Mašlonka (Fojtík), 31. G. Saliji (M. Štefanka), 37. M. Štefanka (Mašlonka)

Vylúčení: 4:11 na 2 min, navyše: G. Saliji a Valčák (obaja Nitra) obaja 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Gajan, Gavalier, 1349 divákov

Banská Bystrica: Kostúr - Cebák, Brňák, Paľov, M. Grman, Kubka, Bambúch, Cunik - Tománek, Jabrocký, Hvila - Kristoffersson, Heizer, M. Kokavec - Marcinek, Jokila, V. Kútny - Nemček, Češík, Lamper

Nitra: Čiliak - Rais, Ďurák, Kružík, Kapčák, Pavol Gurčík, M. Hruška, Árvay, König - G. Saliji, P. Barinka, M. Štefanka - Mašlonka, Valčák, Fojtík - S. Saliji, T. Hrnka, H. Ručkay - Šumichrast, Martin Segľa, Púchovský

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Konečne sme po dlhej dobe odohrali zápas, v ktorom sme stále viedli, hoci súper nepríjemne doťahoval, no stále sme dokázali odraziť jeho snahu. Som rád, že nové posily sa ukázali vo veľmi dobrom svetle a rozhodli nám zápas. Rovnako ma teší, že máme tri body, lebo postavenie v tabuľke je veľmi nepríjemné a body musíme zbierať hlavne doma."

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): "Prišli sme sem s cieľom uhrať iný výsledok. Chceli sme sa popasovať s neúspešnými výsledkami a zmenami v tíme o lepší výsledok. Nepodarilo sa nám to, veľkú úlohu zohrali naše časté oslabenia. Dostali sme v nich aj dva góly a stáli nás veľa síl, a to hlavne u kľúčových hráčov. Druhou vecou bolo, že keď sme sa dali kontaktný gól, nasledoval pomerne lacný gól do našej bránky a súper nám zase odskočil."