Žilina vyhrala v Poprade 3:1, v Nitre padlo 14 gólov

Lukáš Sáblík zo Zvolena.
Lukáš Sáblík zo Zvolena. (Autor: SITA)
TASR|11. dec 2011 o 19:14

Takticky hrajúci Žilinania bez problémov doviedli stretnutie s Popradom do víťazného konca.

Brankár Laco zlikvidoval trestné strieľanie

Žilina začala odvážne a už v 3. minúte musel Melicherčík vytiahnuť bravúrny zákrok pri tutovke Róberta Hunu. Bol to však len ojedinelý záblesk kvality, pretože hokej v nasledujúcich minútach upadol do priemeru.

Hráčom sa aktivita síce vytknúť nedala, ale hokej bol nesúrodý a plný kombinačných nepresností. S postupom času sa začali zastreľovať aj Popradčania, čo v 16. minúte prinieslo prvý úspech keď Rapáč posunul Škovirovi, ktorý bez prípravy presne trafil.

V úvode prostrednej časti hostia nevyužili 41-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Domáci zvyšovali svoju aktivitu, ale všetky strely končili na pozornom Lacovi, ktorý navyše v 29. minúte zlikvidoval aj trestné strieľanie Krotáka.

Po množstve zahodených šancí prišiel zákonitý trest na druhej strane, keď Michailov naservíroval pred bránku voľnému Drevenákovi, ktorý bezpečne zakončil. Rovnaká dvojica si gólovú akciu zopakovala aj o 4 minúty neskôr, keď Drevenák prestrelil Melicherčíka a zasadil domácim druhý úder.

Popradčania vstúpili do tretej tretiny rozpačito a v 42. minúte inkasovali tretí gól dokonca vo vlastnej presilovke, keď Sivák šikovne zakončil rýchly protiútok.

Z tohto úderu sa domáci už nespamätali a nenašli dostatok psychických síl, aby dokázali zmeniť vývoj zápasu. Ich poslednou nádejou bola viac ako minútová presilovka piatich na troch, ktorú však zahrali opäť nepresvedčivo. Takticky hrajúci Žilinania bez problémov doviedli stretnutie do víťazného konca.

HK AutoFinance Poprad - MsHK DOXXbet Žilina 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Góly: 16. Škovira (R. Rapáč) - 33. M. Drevenák (Michajlov), 37. M. Drevenák (Michajlov), 42. Sivák (V. Nemec)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 0:0, vylúčenia: 0:1, rozhodovali: P. Jonák - Bogdaň, Kacej, 1105 divákov

Poprad: Melicherčík - D. Brejčák, R. Suchý, Fabian, Kovačevič, M. Šterbák, Fabian, D. Kramár, Jáchym, Malina - Vandas, Koskinen, Kuľha - A. Kroták, Kmiť, Vaic - Škovira, P. Svitana, R. Rapáč - Paločko, Kraft, Gellerstedt

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Niník - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, T. Sýkora - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - Stupka, Linet, Kubiš

Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: "Nie sme spokojní s našim výkonom, ktorý bol jednoznačne najslabší v tejto sezóne na domácom ľade. Nasledujúca prestávka nám príde vhod. Musíme niektoré veci prehodnotiť a pripraviť sa na ďalšie stretnutia."

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Teší ma dnešné víťazstvo, pretože Poprad má skvelé mužstvo a takéto víťazstvo vonku vždy poteší. Napriek tomu, že sme hrali často v oslabení, hrali sme obetavo a zápas sme zvládli."

Skalica vyhrala v Trenčíne

Domáci si od začiatku vynútili prevahu, okrem herného tlaku boli usilovní aj strelecky, lenže skalická defenzíva na čele s brankárom Lakosilom dokázala väčšinu nebezpečných situácii zvládnuť. Výnimkou bola 14. min, kedy sa Tvrdoň okamžite po buly predral ku bránke a bekhendom efektne zavesil puk do bránky. Hostia sa spoliehali na brejky, tie im však v prvej tretine nevychádzali.

V 39. sekunde druhej časti však Pálffy počas oslabenia na dvakrát potrestal zaváhanie súperových zadákov a obraz hry sa zmenil. Skalica začala dôraznejšie útočne hrýzť, takže akcie sa striedali na oboch stranách, nepresnosti v hre však bolo stále dosť.

V 45. min už Skaličania viedli, keď sa pred bránkou z čista - jasna objavil Pálffy, ktorý strelou z prevej poslal do siete perfektnú Školiakovu prihrávku od mantinelu. Hostia sa definitívne dostali na koňa a umne odolávali nedôslednej snahe súpera o zvrat. Nervózni domáci kopili čoraz viac chýb a ich výkon od začiatku zápasu smerom k jeho koncu negradoval, ale naopak klesal. Skalica zvládla súboj takticky výborne a v 58. min Školiak zblízka spečatil jej víťazstvo.

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 14. Tvrdoň - 21. Pálffy, 45. Pálffy (R. Školiak), 58. R. Školiak (Pállfy, T. Višňovský)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš - Šefčík, Výleta, 2350 divákov

Trenčín: V. Kováč - Habšuda, Trefný, M. Biro, Gabriš, Štindl, E. Bednár, Hlubuček, Bobček - P. Fabuš, Andrej Šťastný, Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - O. Mikula, Sojčík, M. Filo - Radulay, P. Kopecký, Lelkeš

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, M. Srnec, Kloz, Jaborník, T. Magušin, Karlíček - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, T. Višňovský, Lušňák - Kutálek, Holovič, M. Šátek - J. Jurík, Klejna, Konečný

Dušan Gregor, tréner Trenčína: "Opätovne sa ukázala naša slabšia hra obrany a nemohúcnosť streliť gól zo stopercentných šancí. Prvý útok hostí na čele s Pálffym rozhodol o výsledku."

Peter Oremus, tréner Skalice: "Vyšla nám úvodná časť zápasu, keď sme inkasovali z množstva šancí súpera len jeden gól. Povzbudilo nás vyrovnanie v oslabení a prakticky a hra prvého útoku, ktorý strelil všetky naše góly."

Gólové hody v Nitre

Gólovo bohatý zápas otvorili v 6. minúte hostia. Domáci sa pozabudli v útočnom pásme a v brejku dvoch proti jednému zužitkoval Ižvoltovu prihrávku Škoda. O päť minút neskôr už bolo vyrovnané, keď sa tvrdá strela nitrianskeho obrancu Hrušku odrazila od zadného mantinelu priamo pred pohotového Mašlonku, ktorý odkrytou bránkou nepohrdol. V 15. minúte sa prvýkrát v zápase dostali do vedenia domáci, keď Ručkay videl lepšie postaveného Samira Salijiho a bolo 2:1.

Tesné vedenie však Nitre dlho nevydržalo. Už nasledujúca minúta priniesla vyrovnanie z hokejky Martinčana Sobotu, ktorý bol na konci spolupráce tretieho útoku MHC. V úplnom závere ešte Valčák dostal puk do martinskej bránky, no stalo sa tak až po prvej siréne.

Domáci však tretí gól pridali krátko po prvej prestávke. Štefanka "rusnkákovsky" zasunul puk za Šimka a bolo 3:2. V 25. minúte ušiel po chybe domácej obrany do brejku Škoda, no svoju akciu gólom nezakončil. Pri pokuse o blafák však atakoval brankára Fedora, ktorý následne prepustil miesto náhradníkovi Čiliakovi. V 31. minúte pri signalizovanej presilovke mali domáci výhodu a v štvrtý gól ju premenil obranca Hruška.

Stav 4:2 však takmer okamžite zmenil Ižvolt, ktorý ušiel do brejku a hoci bol faulovaný, dokázal prekonať Čiliaka - 4:3. Ofenzívne naladení domáci pridali piaty gól v 36. minúte. V presilovke sa po prihrávke S. Salijiho nemýlil dobre hrajúci Ručkay a v ďalšej presilovke upravil König už na 6:3. Do tretej tretiny nahradil martinského brankára Šimka jeho kolega Dzubina.

V 45. minúte však aj ten inkasoval, keď Garip Saliji videl voľného Hrnku a ten pred odkrytou bránkou nezaváhal. Hostia však zbrane nezložili. V 49. minúte ušiel do brejku obranca Mocek a nezaváhal rovnako ako o štyri minúty neskôr v presilovke Markovič.

Za stavu 7:5 hostia vycítili šancu, na čo domáci zareagovali oddychovým časom. Aktívnych Martinčanov schladil v 55. minúte gól Garipa Salijiho, ktorý sa presadil po dôraze pred Dzubinom. 57. minúta priniesla šiesty gól hostí, keď Čiliak neudržal puk po strele od modrej čiary a kapitán Markovič upravil na divokých 8:6. V ďalšom priebehu s už skóre nezmenilo a po divokom výsledku sa radovali domáci.

HK Nitra - MHC Mountfield Martin 8:6 (2:2, 4:1, 2:3)

Góly: 1. Mašlonka (M. Hruška, H. Ručkay) 15. S. Saliji (H. Ručkay, Martin Segľa), 21. M. Štefanka (G. Saliji), 31. M. Hruška (H. Ručkay, T. Hrnka), 36. H. Ručkay (S. Saliji, Martin Segľa), 39. König (Fojtík, M. Hruška), 45. T. Hrnka (G. Saliji), 55. G. Saliji (M. Štefanka, T. Hrnka) - 6. V. Škoda (Miroslav Ižvolt), 16. Sobota (Murček, Macejka), 31. Miroslav Ižvolt (Zukal), 49. J. Mocek (Macejka, Miroslav Ižvolt), 53. J. Markovič (Miroslav Ižvolt, Galamboš), 57. J. Markovič (Drgoň, Galamboš)

Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: Michal Važan (Martin) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 2:1, vylúčenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - M. Novák, Brath, 1431 divákov

Nitra: Fedor (25. Čiliak) - Rais, Ďurák, M. Hruška, König, Árvay, M. Bača, Kružík, Pavol Gurčík - T. Hrnka, M. Štefanka, G. Saliji - Mašlonka, Valčák, Fojtík - S. Saliji, Martin Segľa, H. Ručkay - Šumichrast, Piačka, Barinka

Martin: M. Šimko (41. Dzubina) - Drgoň, J. Mocek, Zukal, Martin Výborný, Matejka, Brcko, Tupý, Vartovník - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Miroslav Ižvolt - Macejka, Murček, Sobota - J. Cíger, Zeliska, Škumát

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: "Dobre vieme, v akej situácii je náš tím. Nevyhrali sme veľa zápasov a dnes sme mali obrovskú túžbu prekonať to. Hrali sme útočný hokej, z ktorého však pramenili aj chyby. Hráčov treba pochváliť za bojovnosť, hoci sme spravili aj viacero taktických chýb. Strata bodov na tímy pred nami je výrazná, no posnažíme sa ju dotiahnuť. Predovšetkým by sme nechceli stratiť diváka."

Ladislav Spišiak, tréner MHC: "V zápase sme spravili veľké množstvo individuálnych chýb. Preto je dnešný výsledok taký aký je. Domáci diváci sa však dnes bavili, môžu byť spokojní. Sklamal ma výkon a nasadenie nášho mužstva. Dali sme šesť gólov, ale dostali sme osem. Naša obrana dnes stála na hlinených nohách."

V stredoslovenskom derby pohodlné víťazstvo Zvolena

Vo Zvolene videli diváci od začiatku zaujímavý a rušný hokej. Domáci mali v prvej tretine aktivitu, hlavne v presilovke mohli skórovať. Banskobystričania však hrozili z rýchlych kontier, po jednej z nich sa nepresadil Hvila, keď mu Tománek poslal puk do ideálnej šance, proti bol Sáblík.

Dobrú príležitosť mal potom v 9. minúte Čurilla, ale ani on sa netešil, tentoraz bol proti Kostúr. Hostia podkúrili domácim v 12. minúte, na ľade bol štvrtý útok "baranov" a pred bránkou neuspeli mladíci Lamper s Nemčekom. V závere tretiny premárnili svoje šance aj banskobystrický útočník Jokila a na druhej strane Čurilla, ktorý pred prázdnou bránkou dlho spracovával puk a napokon ho poslal do žŕdky.

Zvolenčania využili presilovku na začiatku druhej tretiny, dopredu sa preštrikoval Brabenec a sám pred Kostúrom nezaváhal - 1:0. Po inkasovanom góle Banskobystričania ožili, prevzali iniciatívu, ale nedokázali streliť gól ani z vyložených šancí. Kristoffersson mieril do žŕdky, Kokavec prekonal síce Sáblíka, ale pre postavenie Heizera v bránkovisku gól neplatil, recept na úspech nenašli ani Tománek s Hvílom, na opačnej strane mieril z dobrej príležitosti Brabenec vedľa.

Efektný zákrok predviedol Sáblík v 26. minúte pri Kútneho strele z ľavej strany. Zvolenčania trestali nemohúcnosť hostí v 32. minúte po rýchlej akcii Slováka s Čurillom, tešil sa český útočník, pretože jemu pripísali autorstvo druhého zásahu, keď puk išiel za Kostúra z hokejky Kubku. O dve minúty neskôr sa v oslabení rútil na bránku Banskej Bystrice Slovák, fauloval ho Kristoffersson, no faulovaný Zvolenčan nezužitkoval trestné strieľanie.

V 36. minúte zaujala Cuníkova strela od modrej, puk prešiel za Sáblíka, ale Hraško ho pred čiarou zachytil a upratal do bezpečia. Zákrok dňa predviedol gólman Zvolena v závere druhej tretiny, keď Češík strieľal do odkrytej bránky, ale Sáblík stihol ešte zasiahnuť.

Tretia tretina patrila Zvolenu, hosťom hra nešla podľa predstáv. Do šancí sa dostávali častejšie domáci hokejisti. V 47. min zaujal semafor Kostúra po Trochtovej strele a o dve minúty neskôr sa predviedol Škvaridlo individuálnou akciou, ale brankára Banskej Bystrice neprekonal. V 52. min naskočil z trestnej lavice hosťujúci Marcinek, no nevyužil sólo. Pribudlo však nervozity, čoho dôsledkom boli bitky a vyššie tresty pre Kútneho, Bambúcha a Brabenca.

Zvolenčania hrali 7-minútovú presilovku piatich proti štyrom. V 53. min sa presadil strelou od modrej čiary Vantroba. V závere sa pokúsil zdramatizovať duel Kokavec, keď 68 sekúnd pred klaksónom nečakane z otočky prekonal Sáblíka - 1:3. Power-play však hosťom nevyšla a Otčenáš iba potvrdil víťazstvo Zvolena strelou z červenej čiary do opustenej svätyne hostí.

HKm Zvolen - HC'05 Banská Bystrica 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 21. Brabenec (Čurilla, Marek Slovák), 32. Čurilla (Marek Slovák, Brabenec), 53. Vantroba (Čurilla), 60. Otčenáš (L. Jurík) - 59. M. Kokavec (Češík)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: Brabenec 5 min+DKZ za hrubosť - Kútny 5 min+DKZ trest v hre za údery do hlavy, Bambúch 5 min+DKZ za hrubosť, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gashilov, D. Konc - M. Korba, Bundil, 2529 divákov

Zvolen: Sáblík - Ťavoda, Marek Ďaloga, Vantroba, Juraško, J. Mucha, Hraško, Korhonen, Pokovič - Otčenáš, L. Jurík, Síkela - Marek Slovák, Brabenec, Čurilla - Zuzin, Trochta, Škvaridlo - Ihňato, M. Jurík, R. Puliš

Banská Bystrica: Kostúr - Cebák, Cunik, Paľov, M. Grman, Kubka, Bambúch - Tománek, Češík, Hvila - Kristoffersson, Heizer, M. Kokavec - Marcinek, Jokila, V. Kútny - Lamper, Nemček, Zigo

Vladimír Klinga, asistent trénera Zvolena: "My sme potvrdili zlepšený prejav, ktorý bol zreteľný aj v zápase v Košiciach. Bolo to derby podobajúce sa predchádzajúcim, bojovné, s množstvom súbojov, aj so šarvátkami. Sme radi, že sme sa vrátili k poctivému hokeju, za ktorý sme si vyslúžili štyri strelené góly a tri body." .

Milan Staš, tréner Banskej Bystrice: "Bolo to derby ako každé iné, bojovné, nervózne. Nezačali sme najlepšie, zachránil nás brankár Kostúr i šťastie, až potom sa hra vyrovnala. Škoda toho nášho neuznaného gólu, neviem prečo. Absentujú nám strelci, vždy sme Zvolen zdolávali tým, že sme ho prečíslili, prekorčuľovali a presne zakončovlai. V tejto sezóne neustále len doťahujeme stav, stojí nás to veľa sil a navyše, po zranení Jabrockého sa nám opäť rozpadol prvý útok. Jabrockému operovali zápästie, vyzerá to na dlhšiu pauzu. Útočná sila utrpela a musíme opäť hľadať optimálne zloženie."

Marek Čurilla, autor gólu Zvolena: "Nepamätám sa, že by som bol niekedy šťastnejší, prežíval som derby, nemohol som predtým streliť gól a tento ma veľmi potešil. Bojovali sme ako tím, jeho duch bol neskutočne silný."

Domov»Hokej»Slovensko»Žilina vyhrala v Poprade 3:1, v Nitre padlo 14 gólov