Víťazná séria Slovana trvá, Košice zdolal 2:1

TASR|12. dec 2011 o 20:29

Derby zápas Slovana s Košicami ponúkol divácky atraktívny hokej, kvalitou porovnateľný s duelmi play off.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v pondelňajšej dohrávke 30. kola Tipsport extraligy nad HC Košice 2:1. Góly "belasých", ktorí natiahli svoju víťaznú šnúru už na sedem zápasov, strelili Ivan Ďatelinka a Martin Bakoš, za hostí korigoval Michel Miklík.

Hylák napriek výbornému výkonu s dvoma gólmi

Hostia začali v Bratislave aktívne a už v druhej minúte mohol otvoriť skóre Pašek, ale ležiaci Konrád stihol v poslednej chvíli proti jeho strele vymrštiť pravý betón. Na opačnej strane sa nenechal zahanbiť ani Konrádov náprotivok Hylák, ktorý zneškodnil pokus Kudrnu.

Hviezdna chvíľka košického brankára prišla v 10 minúte, keď skvelým zákrokom lapačkou vzal Lipianskemu istý gól. Rýchly hokej s veľkým nasadením vyústil v polovici úvodnej tretiny do viacerých vylúčení a v 13. minúte poslal domácich do vedenia v presilovke 4 proti 3 obranca Ďatelinka - 1:0. O necelé dve minúty mohol zvýšiť Lipiansky, no zoči-voči Hylákovi neuspel, rovnako ako Zálešák pri svojej šanci.

Divácky atraktívny hokej, kvalitou porovnateľný s duelmi play off, pokračoval pred takmer vypredaným publikom aj v druhej tretine. Belasí ešte zvýšili tempo, ale Hylák zatiahol roletu a keď ho už aj domáci prekonali, pomohla mu žŕdka.

V 35. minúte si Košice zahrali takmer minútovú presilovku 4 na 3, napriek veľkému tlaku sa im však nepodarilo streliť vyrovnávajúci gól. Rovnako pochodil aj dve minúty pred druhou sirénou Bartoš, ktorý sa natlačil pred súperovu bránku, ale puk za Konrádov chrbát neprepasíroval.

Jenčíka z ľadu odniesli

Tretia dvadsaťminútovka odštartovala nepríjemným zranením Jenčíka, ktorého museli vyniesť z ľadu na nosidlách. Hostia prebrali iniciatívu, keďže Slovan sa zameral na bránenie najtesnejšieho náskoku, zahrmieť však mohlo opäť pred košickou bránou. V 49. minúte fauloval Kudrnu v úniku Kolba, ale domáci útočník nariadené trestné strieľanie nepremenil.

Slovan skóroval o minútu neskôr, keď sa delovka Frühaufa odrazila od zadného mantinelu priamo na hokejku Bakoša a ten už nemal problém zasunúť puk do úplne odkrytej bránky - 2:0. Necelých 26 sekúnd pred koncom duelu strelil Miklík kontaktný gól, ale Košiciam sa už vyrovnať nepodarilo ani napriek záverečnej hre bez brankára.

Slovan Bratislava - HC Košice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 13. Ďatelinka (Bartánus, Šatan), 50. Bakoš (Frühauf, Bulík) - 60. Miklík (Homer). Rozhodovali: P. Grečko - Rovenský, Snášel, vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše Kolba (Košice) 10 min za nešportové správania, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 9508 divákov.

Slovan: Konrád - Dobroň, Bohunický, Štajnoch, Švarný, Ďatelinka, Frühauf, Kozák - Skokan, Preisinger, Buc - Hudáček, Lipiansky, Šatan - Bartánus, Bulík, Bakoš - Sloboda, Kudrna

Košice: Hylák - Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, Novák, Chovan, Takáč - Dravecký, Zálešák, Bartoš - Miklík, Gron, Jenčík - Spilar, Pašek, Piatak - Haščák, Gmitter, Mlynarovič

Hodnotenia trénerov:

Štefan Mikeš, tréner Slovana: "Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené. Vytvorili sme si dostatok šancí, ale boli sme neefektívni v koncovke. V záverečnej tretine sme si to navyše skomplikovali vylúčeniami a miesto toho, aby sme zápas rozhodli, súper to ešte zdramatizoval. Celkovo sme hrali dobre, ale máme čo vylepšovať."

Miroslav Ihnačák, tréner Košíc: "Bolo to dramatické stretnutie, poznamenané množstvom vylúčení. Myslím si, že niektoré boli príliš prísne. Bola tam aj nervozita, dlho bolo 1:0, až v tretej tretine sme spravili individuálnu chybu, po ktorej sme inkasovali druhý gól. Ešte sme dokázali znížiť, ale už bolo málo času na vyrovnanie. Jenčíka vyradilo z hry koleno, rozsah zranenia zatiaľ nepoznám."

Domov»Hokej»Slovensko»Víťazná séria Slovana trvá, Košice zdolal 2:1