AKTUALIZOVANÉ 12:31

New Jersey berie výhru z ľadu Tampy

Tri góly v II. tretine rozhodli o víťazstve Devils na ľade Tampy Bay, ktorá nemá formu, veď z ostatných desiatich zápasov prehrala hneď sedem.

Domáca hviezda Steven Stamkos (91) bránená Alexandrom Urbom zakončuje pred bránou New Jersey, ktorú háji Johan Hedberg.(Zdroj: SITA/AP)

NEW YORK. V jedinom zápase zámorskej NHL v noci na utorok zvíťazili hokejisti New Jersey na ľade Tampy Bay 5:4. "Blesky" síce svojho súpera prestrieľali v pomere 36:22, ale hostia ťažili z vysokej efektivity premieňania šancí.

Tri body (1+2) si na konto v tíme "diablov" pripísali Zach Parise a Adam Henrique.

Hostia rozhodli o svojom triumfe v prostrednej časti, keď zo šiestich striel strelili tri góly. V poslednej desaťminútovke záverečného dejstva síce Steven Stamkos znížil na rozdiel jediného gólu, predĺženie si však už jeho tím nedokázal vynútiť.

"V súčasnosti sa nám nedarí. Napriek tomu sme tak ako vždy ukázali charakter. Nikdy neskladáme zbrane a snažíme sa vrátiť do zápasu. V tomto nás zničila druhá tretina," citoval oficiálny web profiligy Stamkosa, ktorý popri dvoch góloch pridal aj jednu asistenciu.

K víťazstvu "diablov" prispel nemalou mierou aj brankár Johan Hedberg, ktorý zneškodnil 32 striel súpera.

"Bolo to ťažko vybojované víťazstvo a šialený zápas, aspoň teda z môjho pohľadu. Hoci sme išli do tretej tretiny s trojgólovým náskokom, tušil som, že to nebude jednoduché. A veru ani nebolo," vyhlásil.

NHL, pondelok:

Tampa Bay - New Jersey 4:5 (2:2, 0:3, 2:0)

Góly: 18. Downie (Gilroy, Stamkos), 19. Jones (Tyrell, Gilroy), 50. Stamkos (Moore, Lecavalier), 60. Stamkos (Kubina, Lecavalier) - 1. P. Sýkora (Salvador, Eliáš), 6. Zubrus (Taormina, Henrique), 21. Parise (Henrique, Tallinder), 26. Kovaľčuk (Parise), 34. Henrique (Parise, Fayne)