AKTUALIZOVANÉ 19:19

Good Angels rozdrvili Gospič o 40 bodov

Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice v stredajšom stretnutí 10. kola základnej C-skupiny Európskej ligy 2011/12 rozdrvili chorvátsky tím Gospič Croatia Osiguranje 106:66.

(Zdroj: TASR)

KOŠICE. Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice v stredajšom stretnutí 10. kola základnej C-skupiny Európskej ligy 2011/12 rozdrvili chorvátsky tím Gospič Croatia Osiguranje 106:66 (61:34).

Pre zverenky Štefana Sviteka to bolo posledné tohtoročné euroligové vystúpenie, najbližšie sa pod európskymi košmi predstavia znova doma v Infiniti aréne proti talianskemu družstvu CB Taranto až 11. januára 2012.

Výsledok - streda:

Good Angels Košice (SR) - Gospič Croatia Osiguranje (Chor.) 106:66 (29:18, 32:16, 27:17, 18:15)

Zostava a body Košíc: Vieruová 20, McCrayová 19, Kupčíková 18 (7 blokov), Lawlessová 9, Bojovičová 2 (Pedersenová 18, Sverrisdóttirová 9, Pindrochová 4, Jurčenková 3, Čarnoká a Hricková po 2, Némethová 0)

Najviac bodov Gospiča: Mandirová 21, Ivezičová 15, McBrideová 9

TH: 34/32 - 21/16, fauly: 20 - 23, trojky: 2 - 6

Skóre duelu otvorili dvojkou hostky, ale od úvodu vynikajúco hrajúce Košice viedli na konci 4. min 14:7. Gospič ešte 5-bodovou šnúrou znížil, to však bolo z jeho strany v celom súboji takmer všetko.

Dvojciferný náskok získali zverenky Štefana Sviteka na konci prvej štvrtiny (23:13), ešte v tejto časti hry bolo aj 29:15, v závere trojkou znížila Ivezičová. V ďalšom priebehu prvého polčasu utešene narastal rozdiel v skóre v prospech Good Angels. Po trojke Sverrisdóttirovej v 15. min bolo 43:25, na konci 16. min už o 20 bodov 47:27.

Až 30-bodový náskok 69:39 získali domáce v 23. min, o pár sekúnd neskôr viedli 73:39. Do konca tretej štvrtiny nastrieľali Košice až 88 bodov, v zostávajúcich minútach bola nezodpovedaná iba otázka pokorenia stobodovej hranice. Tú košom na 100:64 v 38. min "zlomila" Američanka Pedersenová.

Štefan Svitek, tréner Good Angels: "Bolo dôležité, že sme im nedali po polčasovom výsledku nádej do druhého. Napriek vysokej výhre to bol nebezpečný súper, ktorý v posledných dvoch domácich dueloch zdolal Rivas Ecopolis a Taranto. Museli sme sa na tento zápas dôkladne pripraviť a dievčatá ho zvládli na výbornú."

Jana Čarnoká, hráčka Good Angels: "Som rada, že som sa dostala na palubovku a zaznamenala dva body. Nepredpokladali sme, že dosiahneme takýto výrazný výsledok, no do zápasu sme išli s odhodlaním, že ho musíme vyhrať a dali sme do toho všetko. Do stretnutia sme nastúpili koncentrovane a padalo nám to bod po bode."

Ďalšie stredajšie zápasy v C-skupine:

Sparta&K Moskovská oblasť (Rus.) - Rivas Ecópolis (Šp.) 79:76 (21:18, 23:12, 16:23, 19:23)