Villa si na MS klubov zlomil nohu, Barca je vo finále

Futbalisti FC Barcelona sa v nedeľňajšom finále stretnú s brazílskym FC Santos.

Víkendový zájazd na FC Barcelona za skvelých 350€ >

TOJOTA. Druhým finalistom majstrovstiev sveta futbalových klubov pod hlavičkou FIFA sa podľa očakávania stal úradujúci španielsky i európsky šampión FC Barcelona.

"Blaugranas" zvíťazili vo štvrtkovom druhom semifinále nad katarským tímom Al Sadd pohodlne 4:0 (2:0) a v nedeľňajšom finále sa stretnú s brazílskym FC Santos. Al Sadd si zahrá o konečné tretie miesto s japonskou Kašiwou.

Prvé vystúpenie futbalistov FC Barcelona na majstrovstvách sveta klubov FIFA v Japonsku sa neskončilo dobre pre útočníka španielskeho a európskeho šampióna Davida Villu. V prvom polčase zápasu s katarským Al Saddom si najlepší strelec v histórii španielskej reprezentácie zlomil ľavú nohu a previezli ho do nemocnice.

"Zlá správa pre Davida Villlu a Barcu, holenná kosť ľavej nohy je zlomená," referoval katalánsky klub na svojom konte na Twitteri.

Výsledok štvrtkového semifinálového zápasu na MS klubov 2011 FIFA:

FC Barcelona (Šp.) - Al Sadd SC (Kat.) 4:0 (2:0)

Góly: 20. a 43. Adriano Correia, 64. S. Keita, 81. Maxwell

Barcelona: V. Váldes - Adriano Correia, Mascherano, Puyol, É. Abidal (66. Maxwell) - Iniesta, Thiago Alcantara, S. Keita - Pedro Rodríguez, D. Villa (39. A. Sánchez, 71. Cuenca), Messi

Al Sadd: Mohamed Saqr - N. Belhadj, Lee Jung-Soo, lmahdi Ali Mukhtar, Kasola - Al Khalfan, Ali Assadalla, Koni, Talal Al-Bloushi (65. Al Yazidi) - M. Niang (77. Yusef), A. Keita (85. Alhaydos)

Barcelončania boli od úvodu stretnutia aktívnejší. V prvej desaťminútovke však neohrozili bránku súpera ani jednou strelou smerujúcou medzi tri žrde. Zverenci Pepa Guardiolu mali loptu dlhšie na kopačkách, utvárali si príležitosti a prvú z nich premenil obranca Adriano Correia v 20. min. Ten istý hráč zvýšil tesne pred polčasovou prestávkou na 2:0. Barcelone sa však zranil David Villa, ktorý si zlomil ľavú nohu a v 39. min ho vystriedal Alexis Sánchez.

Al Sadd sa v podstate nedostával pred bránku súpera, ktorý nastúpil takmer v plnej sile. Z tradičných opôr nehrali stopér Gerard Piqué a stredopoliari Xavi Hernández a Cesc Fábregas. V 64. min pridal tretí presný zásah reprezentant Mali Seydou Keita a na konečných 4:0 pre favorita upravil v 81. min striedajúci brazílsky obranca Maxwell.