Chára sa vrátil gólom a asistenciou, 2 góly Gáboríka

TASR|17. dec 2011 o 21:50

Jaromír Jágr si svoj jubilejný 1300. zápas v zámorskej profilige predstavoval inak. Gáborík strelil dva góly a pomohol tak Rangers k víťazstvu na ľade Phoenixu.

PHILADELPHIA. V dvanástich zápasoch zámorskej NHL sa v noci na nedeľu bodovo presadilo kvarteto slovenských hokejistov.

Marián Gáborík dvoma presnými zásahmi pomohol NY Rangers k triumfu vo Phoenixe 3:2 a pokoril tak hranicu 300 gólov v NHL.

Zdeno Chára sa gólom a asistenciou podieľal na víťazstve Bostonu na ľade Philadelphie 6:0, Michal Handzuš asistoval pri víťazstve San Jose nad Edmontonom 3:2 a Andrej Sekera zaznamenal bod pri prehre Buffala v Pittsburghu 3:8.

Skvelý návrat Cháru. Zaznamenal hetrik Gordieho Howa

Do zostavy Bostonu sa po týždňovej prestávke spôsobenej zranením kolena vrátil obranca Zdeno Chára a Bruins deklasovali Philadelphiu 6:0.

Slovenský obranca, ktorý strávil na ľade 23,5 minúty, si hneď v úvode odpykal päťminútový trest po bitke s Jodym Shelleym. "Vyzval ma na súboj," cituje portál nhl.com Cháru, ktorý sa stal treťou hviezdou duelu.

Chára vs Shelley

Práve Chára v 9. minúte už po deviatich sekundách potrestal Flyers za príliš veľa hráčov na ľade, keď v presilovke strelou od modrej zvýšil vedenie Bostonu na 3:0. "Chceli sme súpera zaskočiť už v úvodnej tretine," dodal Chára.

"Ubránili sme šesť oslabení, čo je pekný výsledok." Chára v druhej tretine skompletizoval hetrik Gordieho Howa, keď v ďalšej presilovke po jeho strele Nathan Horton upravil na 5:0.

Tim Thomas v bránke Bruins si po 31 úspešných zákrokoch pripísal na svoje konto štvrtý shutout v sezóne a tréner Claude Julien ako piaty kouč v histórii klubu dosiahol hranicu 200 víťazstiev.

"Bolo super, že 'Z' dosiahol Howeov hetrik," povedal Thomas. "Je dôležitou súčasťou tímu. S jeho absenciou sme sa nakrátko vyrovnali, no jeho účasť v zápase zvyšuje našu sebadôveru a robí z nás lepší tím." Andrej Meszároš v drese Flyers odohral takmer 19,5 minúty a zaznamenal dve mínusky.

Gáborík dvomi gólmi pomohol "jazdcom" k víťazstvu. V NHL dal už 300 gólov

Hokejisti Phoenixu proti NY Rangers dávali góly v záverečných sekundách prvej i druhej časti, no "jazdci" sa za stavu 2:2 revanšovali gólom Brada Richardsa jednu desatinu sekundy pred koncom duelu.

Marián Gáborík najprv v presilovke svojím 16. gólom v sezóne otvoril skóre, keď si nakorčuľoval medzi obrancov Phoenixu a prekonal brankára Mikea Smitha.

Slovenský útočník v 42. minúte zachytil pred Smithom prihrávku obrancu Keitha Yandlea spoza bránky a vyrovnal na 2:2 svojím 300. presným zásahom v kariére. Gáborík odohral viac ako 21 minút a okrem troch streleckých pokusov zaznamenal i plusový bod a stal sa druhou hviezdou zápasu.

"Cítim sa, ako keby som v NHL začal hrať pred rokom," povedal Gáborík, ktorý v 12 zápasoch proti Coyotes nastrieľal už 13 gólov.

"Trochu ma to zaskočilo. Zrazu som bol sám pred Smithom a obaja sme boli prekvapení."

V závere duelu Richards nahodil pred bránku puk, ktorý sa do bránky odrazil od nohy Yandlea. Arbiter gól najskôr neuznal, no svoj výrok napokon zmenil po zhliadnutí videozáznamu.

Marián Gáborík. Foto - SITA/AP

Hetrik Malkina pomohol Pittsburghu k jednoznačnému víťazstvu nad Buffalom

Pittsburgh zdolal Buffalo 8:3, keď sa siedmym hetrikom v kariére blysol Jevgenij Malkin. "Prvá strela a gól, z druhej padol ďalší. Mal som šťastný deň," skonštatoval Malkin.

Dvadsaťsedemročný brankár "tučniakov" Marc-Andre Fleury ako štvrtý najmladší od roku 1967 dosiahol hranicu 200 víťazstiev v NHL.

Andrej Sekera zaznamenal pri góle Paula Gaustada, ktorý korigoval na 3:6, svoju šiestu asistenciu v sezóne. Slovenský obranca bol s viac ako 24,5 minútami na ľade najvyťaženejším hráčom duelu a na svoje konto si pripísal i jednu strelu na bránku.

San Jose zvíťazilo nad Edmontonom 3:2 a Michal Handzuš v prvej tretine asistoval pri úvodnom góle duelu.

Slovenský hokejista sa spolu s Martinom Havlátom ocitli pred brankárom Nikolajom Chabibulinom a po Havlátovej prihrávke puk nezištne vrátil na hokejku českého útočníka. Handzuš počas 14,5 minúty na ľade zaznamenal okrem plusového bodu i dva strelecké pokusy.

Priaznivci Winnnipegu privítali Selänneho

Winnipeg uspel proti Anaheimu (5:3) a fanúšikovia Jets skandovaním "Tee-mu" privítali Teemu Selänneho na ľade Winnipegu po prvý raz od februára 1996.

"Bolo to neuveriteľné," povedal útočník Ducks Selänne, ktorý v 90-tych rokoch strávil 3,5 roka v drese Jets.

"Nevedel som, čo môžem očakávať, no niečo takéto som si nevedel ani predstaviť. Splnil sa mi sen, keď som si tu mohol ešte raz zahrať." Jeho spoluhráč Ľubomír Višňovský odohral 22,5 minúty, počas ktorých zaznamenal štyri strely na bránku a jedno vylúčenie.

Hokejisti St. Louis prestrieľali Nashville 40:20, no napokon na ľade "predátorov" prehrali 1:2 po nájazdoch, v ktorých neuspelo úvodných päť exekútorov.

Brankár Blues Jaroslav Halák zaznamenal v dueli 19 úspešných zákrokov, no v tretej sérii nájazdov nestačil na pokus Davida Legwanda. "Predátori" natiahli svoju víťaznú sériu na päť stretnutí.

"Mali sme 40 striel na bránku, no musíme stáť pred brankárom a brániť mu vo výhľade. Je nepríjemné, keď po takomto počte striel napokon vyhrá súper," mieni autor vyrovnávajúceho gólu T.J. Oshie.

"Nepremenili sme šance," dodal tréner Blues Ken Hitchcock. "Hrali sme dobre a zaslúžili sme si lepší výsledok."

Teemu Selänne. Foto - SITA/AP

Minnesota podľahla NY Islanders 1:2 po nájazdoch a "ostrovania" po roku 2002 iba druhý raz v histórii zvíťazili na ľade Wild.

"Nikdy nechcete, aby séria prehier trvala dlho," povedal obranca Islanders Andrew MacDonald. Jeho spoluhráč Milan Jurčina počas 24,5 minúty ohrozil domáceho brankára tromi strelami.

V kanadskom derby Toronto podľahlo Vancouveru 3:5 a Canucks tak počas päťzápasového turné na ihriskách súperov nazbierali dovedna sedem bodov.

Montreal viedol v polovici duelu nad New Jersey 3:2, no Devils napokon otočili skóre a po víťazstve 5:3 pokazili Randymu Cunneyworthovi jeho premiéru na lavičke Habs. Patrik Eliáš sa po dvoch presných zásahoch dostal na métu 348 gólov v drese Devils a prekonal tak klubový rekord Johna MacLeana.

Red Wings rozbili LA Kings

Detroit zdolal Los Angeles 8:2, keď domáci viedli už po dvoch minútach dvojgólovým rozdielom. "Robili sme chyby a Detroit je dobrý tím," mieni kapitán Kings Dustin Brown.

"Jednoducho nás prevalcovali, čo sa nedá ospravedlniť. Je najvyšší čas, aby sme sa konečne zobudili."

Columbus prehral s Tampou Bay 2:3 a "blesky" zaznamenali druhé víťazstvo za sebou. "Modorkabátnici" počas päťzápasovej domácej šnúry zaknihovali štvrtú prehru, keď ani raz nezvíťazili v riadnom čase.

Colorado zvíťazilo 2:1 nad Washingtonom, ktorý dohrával duel bez útočníka Mathieua Perreaulta. Ten odohral v úvodnej tretine päť striedaní, no po nich zo zápasu odstúpil.

výsledky NHL, sobota:

Philadelphia - Boston 0:6 (0:4, 0:1, 0:1)

Góly: 1. Pouliot (Peverley), 3. Paille (Seidenberg, Corvo), 9. CHÁRA (Krejčí, Peverley), 18. Lucic (Corvo, Seguin), 28. Horton (CHÁRA, Peverley), 53. Seguin (Marchand, A. Ference)

Detroit - Los Angeles 8:2 (4:1, 2:1, 2:0)

Góly: 2. D. Miller (Helm, Cleary), 2. Emmerton (J. Ericsson, Holmström), 9. N. Kronwall (Cleary, Helm), 19. Emmerton (Abdelkader, Holmström), 33. Zetterberg (Hudler, N. Kronwall), 40. Daciuk (Franzén, Bertuzzi), 48. D. Miller (Cleary), 52. B. Stuart (Emmerton, N. Kronwall) - 18. Drewiske (Justin Williams, Penner), 32. Stoll (Justin Williams, Penner)

Pittsburgh - Buffalo 8:3 (4:1, 2:0, 2:2)

Góly: 3. Jason Williams (Picard, C. Adams), 7. Despres (T. Kennedy, Jason Williams), 10. Malkin (Kunitz, Orpik), 18. Malkin (Sneep, Picard), 21. J. Neal (Malkin, Niskanen), 38. Engelland (Asham, Dupuis), 52. Malkin (J. Neal, Niskanen), 54. Kunitz (Malkin, Engelland) - 13. Vanek (Regehr, Pominville), 49. Adam, 51. Gaustad (Stafford, SEKERA)

Winnipeg - Anaheim 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Góly: 5. Wellwood (Antropov, Bogosian), 7. Wheeler (Byfuglien, Enström), 21. Burmistrov (E. Kane, Bogosian), 39. Ladd (Byfuglien, Wellwood), 43. Bogosian (Thorburn) - 15. Hagman (Selänne, Brookbank), 19. Perry (Getzlaf, Ellis), 51. Perry (Getzlaf, Selänne)

Columbus - Tampa Bay 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Góly: 26. Umberger (Prospal, Ťutin), 33. Nash (J. Carter, Prospal) - 8. B. Jones (Purcell), 19. Brewer (Stamkos, Malone), 31. Stamkos (Lecavalier, Tyrell)

Montreal - New Jersey 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)

Góly: 23. Subban (T. Kaberle, Cammalleri), 27. Campoli (Y. Weber, Gill), 29. Eller (Leblanc, Gill) - 8. P. Sýkora (Zubrus, Henrique), 26. Eliáš (Kovaľčuk, Foster), 39. Clarkson (A. Larsson), 42. Eliáš (P. Sýkora), 51. Zubrus (Kovaľčuk, Foster)

Toronto - Vancouver 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Góly: 4. Lupul (Bozak, Liles), 28. Bozak (Kessel), 58. Kessel (Bozak, Liles) - 2. Higgins (Edler, S. Salo), 21. Raymond (Kesler, Higgins), 40. D. Sedin (Burrows, Bieksa), 55. Burrows (H. Sedin, Hamhuis), 59. Hansen

Phoenix - New York Rangers 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Góly: 20. Korpikoski (Gordon), 40. O´Reilly (Doan, R. Vrbata) - 9. GÁBORÍK (Delzotto, Stepan), 42. GÁBORÍK, 60. B. Richards (McDonagh, Callahan)

Nashville - St. Louis 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 53. Erat (S. Weber, M. Fisher), rozhodujúci sam. nájazd Legwand - 57. Oshie (Backes, Perron)

/Halák za hostí 19 zákrokov, 95% úspešnosť/

Minnesota - New York Islanders 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 49. Clutterbuck (Cullen, Heatley) - 32. MacDonald (Tavares, Moulson), rozhodujúci sam. nájazd F. Nielsen

Colorado - Washington 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 3. McLeod (O´Brien, E. Johnson), 35. E. Johnson (Hejduk, Landeskog) - 34. Siomin (Orlov, J. Ward)

San Jose - Edmonton 3:2 (1:1, 1:1, 1:0

)Góly: 9. Havlát (HANDZUŠ, Boyle), 35. J. Thornton (Vlasic, Pavelski), 47. P. Marleau (Pavelski, McGinn) - 18. Eberle (Hall), 26. R. Jones