Oslavy 90. výročia hokeja v Košiciach si víťazstvom vychutnal Poprad

V predohrávanom stretnutí 32. kola hokejovej extraligy vyhral Poprad na ľade Košíc.

Oba tímy nastúpili na zápas v rámci osláv 90. rokov organizovaného hokeja v Košiciach v retrodresoch.(Zdroj: TASR)
Zažite atmosféru MS v hokeji na vlastnej koži >>

KOŠICE. Oslavy 90. výročia hokeja v Košiciach vyvrcholili nedeľňajším večerným stretnutím na Zimnom štadióne Ladislava Trojáka proti Popradu.

Už v 1. min mal príležitosť hosťujúci Škovira, ale neprekonal košického brankára Hyláka. V 3. min sa domáci kapitán Zálešák ocitol osamotený pred Melicherčíkom, no ten jeho úmysel vystihol. Spomedzi kruhov to potom skúšal Dravecký, brankár hostí však bol pozorný.

V 9. min sa Poprad v oslabení dostal do prečíslenia dvoch na jedného, Rapáč na chvíľu síce puk stratil spod kontroly, ten sa však dostal ku Krotákovi a popradský kanonier zakončoval do prázdnej bránky - 0:1. V 10. min sa začínalo odznova, v presilovke Zálešak prekonal bekhendom Melicherčíka - 1:1. V 14. min pálil bez prípravy Kroták, no Hylák bol na mieste. Ešte pred odchodom na prvú prestávku netrafil Gmitter v dobrej pozícii popradskú bránku.

Do sľubnej gólovej možnosti sa v 27. min dostal Kmiť, Hylák mu však zmenšil strelecký uhol. V polovici stretnutia neuspel pred košickým gólmanom kanonier Kuľha. V 33. min pri presilovke a Rapáčovom zakončení Hylák podržal svoj tím. Trinásť sekúnd pred druhou sirénou sa Poprad po druhý raz v stretnutí dostal do vedenia, keď v presilovke skóroval fínsky útočník Koskinen - 1:2.

V tretej tretine hrali Košičania štyri presilovky za sebou, ale využili až tú poslednú. V 54. min pálil bez prípravy Kolba a bolo vyrovnané. O minútu neskôr však mali početnú výhodu aj "kamzíci" a takisto ju využili, keď výbornú prihrávku Rapáča zužitkoval Vandas - 2:3. Dve minúty pred koncom stretnutia mohol vyrovnať Mlynarovič, ale proti bola lapačka Melicherčíka.

HC Košice - HK AutoFinance Poprad 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 10. Zálešák (Šeda, P. Bartoš), 54. Kolba (Marcel Haščák) - 9. A. Kroták (R. Rapáč), 40. Koskinen (Vaic, Škovira), 55. Vandas (R. Rapáč, Koskinen)

Vylúčení: 4:4, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc - Kacej, M. Orolin, 7349 divákov

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, M. Novák, Martin Chovan, M. Takáč - Dravecký, Zálešák, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Mlynarovič - Spilar, Marcel Haščák, D. Pašek - Gmitter, Marcel Baláž, T. Petruška

Poprad: Melicherčík - D. Brejčák, R. Suchý, Fabian, Kovačevič, M. Šterbák, Jáchym, A. Novotný, D. Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - Škovira, Kmiť, Vaic - P. Svitana, A. Kroták, R. Rapáč - Gellerstedt, Kraft, S. Takáč

Hlasy trénerov:

Miroslav Ihnačák, tréner Košíc: "V tomto stretnutí sme mali slabú efektivitu. Najmä v prvej tretine sme si vytvorili množstvo šancí, žiaľ naši hráči ich nepremenili. V presilovke sme inkasovali po chybe našej obrany a takisto sme dostali aj ďalšie góly. Naši strelci sa budú musieť v ďalších zápasoch zobudiť."

Ladislav Svozil, tréner Popradu: "Do Košíc sme prišli s cieľom bodovať. Že to bolo za tri body, tak to nás teší. Nehrali sme zle, trikrát naši hráči viedli a som rád, že sme tento ťažký zápas po troch prehrách dokázali dotiahnuť do úspešného konca."

Tabuľka hokejovej Tipsport extraligy po nedeľňajšom predohrávanom zápase 32. kola:

1. HK 36 Skalica 31 21 1 0 0 1 8 106:79 66

2. Slovan Bratislava 31 20 0 1 0 2 8 111:71 64

3. HC Košice 32 19 0 1 0 0 12 105:78 59

4. HK Poprad 32 18 0 0 4 0 10 107:90 58

5. HKm Zvolen 31 15 0 3 0 0 13 81:81 51

6. Dukla Trenčín 31 13 1 1 1 1 14 77:73 45

7. MsHK DOXXbet Žilina 31 11 1 2 1 3 13 73:79 43

8. MHC Mountfield 31 10 0 2 0 2 17 73:103 36