Hamšíkov gól prispel k víťazstvu nad Janovom 6:1

Marek Hamšík.
Marek Hamšík. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. dec 2011 o 19:56

Futbalisti SSC Neapolu deklasovali v stredajšej dohrávke 1. kola Serii A tím FC Janov 6:1. Na štadióne Svätého Pavla dal v 17. minúte svoj piaty gól v sezóne Marek Hamšík.

RÍM. Slovenský futbalový stredopoliar v službách talianskeho klubu SSC Neapol Marek Hamšík sa stal hrdinom stredajšieho stretnutia 16. kola Serie A proti FC Janov (6:1).

Dvadsaťštyriročný kapitán slovenskej reprezentácie najprv strelil gól v 17. min na 2:0 a potom prihrával Goranovi Pandevovi v poslednej minúte prvého polčasu na štvrtý, resp. švagrovi Walterovi Garganovi v 49. min na piaty presný zásah tímu.

Pre Hamšíka to bol piaty ligový gól v sezóne 2011/2012. O dva góly Neapolu sa postaral uruguajský útočník Edinson Cavani.

Futbalisti Juventusu Turín remizovali v stredajšom zápase na pôde Udinese Calcio 0:0. "Zebrám" patrí v tabuľke druhé miesto o skóre za vedúcim AC Miláno, ktoré ešte v utorok zdolalo Cagliari 2:0.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 16. kola Serie A:

SSC Neapol - FC Janov 6:1 (4:1)

Góly: 12. a 24. Cavani, 17. HAMŠÍK, 45. Pandev, 49. Gargano, 80. Zúniga - 27. Jorquera

Marek Hamšík (Neapol) odohral celé stretnutie.

Inter Miláno - US Lecce 4:1 (1:1)

Góly: 34. Pazzini, 49. D. Milito, 73. Cambiasso, 81. R. Alvárez - 20. Muriel

FC Parma - Catania 3:3 (3:1)

Góly: 5. Modesto, 23. Biabiany, 44. Floccari - 22. Almiron, 74. Lodi (z pok. kopu), 85. Catellani

Tomáš Košický (Catania) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Atalanta - Cesena 4:1 (3:1)

Góly: 18. a 44. Marilungo, 17. Denis (z pok. kopu), 71. Peluso - 12. Candreva

Bologna - AS Rím 0:2 (0:2)

Góly: 17. Taddei, 40. Osvaldo, ČK: 78. Portanova (Bologna)

Novara - Palermo 2:2 (0:1)

Góly: 77. Mazzarani, 85. Rigoni - 20. Ludi (vlastný), 73. Bertolo, ČK: 43. Iličič (Palermo)

Lazio Rím - Chievo Verona 0:0

Udinese - Juventus Turín 0:0