Vianočný pohár vyhrali hádzanári Maďarska, Slováci druhí

TASR|22. dec 2011 o 19:58

Slovenskí hádzanári zakončili súťažný rok 2011 víťazne. V záverečnom zápase 15. ročníka Vianočného pohára v Hlohovci zdolali Čechov 31:24.

HLOHOVEC. Slovenskí hádzanári zakončili súťažný rok 2011 víťazne. V záverečnom zápase 15. ročníka Vianočného pohára v Hlohovci zdolali Čechov 31:24 a v konečnej tabuľke obsadili druhú priečku. Turnaj vyhrali po tretí raz v poradí a po ôsmy raz celkovo Maďari, ktorí deklasovali Poliakov 38:24.

Po Vianociach čaká zverencov trénera Zoltána Heistera rekondičný blok, začiatkom roka turnaj v Chorvátsku a od 15. januára už majstrovstvá Európy v Srbsku a prvý zápas s Dánskom.

JUB Vianočný pohár, výsledky 3. dňa:

Slovensko - ČR 31:24 (15:13)

Zostava a góly SR: Žernovič, Kovačin - Rábek 12/3, Vadkerti 2, Szapu 3, Hruščák 2, Adamčík, Kopčo, Kasagranda, Dudáš 2, Michal Urban 1, Mikéci 1, Ďuriš, Kucharík 2, Antl 6/1. Najviac gólov ČR: Hrstka 6/3, vylúčenia: 6:3, 7m hody: 5/4 - 6/5, rozhodcovia: Haščík, Oťapka (obaja SR), 1200 divákov.

Zoltán Heister (tréner SR): "Chalani si dnešný zápas vychutnali. Vyhrali sme o sedem gólov, potešili divákov, ktorí nás za výkon odmenili potleskom, takže môžeme byť spokojní. Nám nešlo na turnaji o umiestnenie, ale o to, aby sa hráči prichádzajúci do úvahy pre ME dostali do formy. Z tohto pohľadu splnili zápasy svoj účel, čo ma teší."

Ladislav Kovačin (brankár SR): "Začali sme nervózne, ale nenechali sme sa zlomiť. Česi sú rýchli a behaví, my sme sa im však dokázali prispôsobiť a trpezlivou hrou v útoku sme rozhodli dnešný zápas."

Maďarsko - Poľsko 38:24 (14:12)

Konečná tabuľka:

1. Maďarsko 3 3 0 0 99:74 6

2. Slovensko 3 2 0 1 94:88 4

3. Poľsko 3 1 0 2 92:108 2

4. ČR 3 0 0 3 81:96 0

Extraligový výber, z ktorého väčšina sa na európskom šampionáte nepredstaví, sa pustili do boja o druhú priečku s veľkou vervou a rýchlo si vypracovali náskok 4:1. Vynikala najmä ľavá strana z Nových Zámkov Rábek a Szapu. Postupne ale Česi vymazali manko a v 13. minúte sa po prvý raz aj ujali vedenia.

V českej bránke sa niekoľkokrát vyznamenal prešovský gólman Jakub Krupa, no domáci opäť získali prevahu a s ňou aj dvojgólový náskok pred prestávkou. Navyše výborne vstúpili do druhej časti a už v 49. minúte brali Česi oddychový čas po tom, čo Kucharík zvýšil už na 21:14. Súperi nič výraznejšie nevyťažili ani z dlhej presilovky o dvoch hráčov a v závere už Slováci kontrolovali hru i víťazstvo.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Vianočný pohár vyhrali hádzanári Maďarska, Slováci druhí