AKTUALIZOVANÉ 22:20

HC Lev prehral s Petrohradom 2:3

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade s lídrom celej súťaže SKA Petrohrad tesne 2:3.

Petr Prucha zo SKA Petrohrad pred brankárom Popradu Tomášom Dubom.(Zdroj: SITA)

MOSKVA.

"Levi" prehrávali už v 22. minúte 0:3, napriek tomu, že do konca druhej tretiny znížil Kristek a na začiatku tretieho dejstva pridal kontaktný gól Mihálik, tak im nezostal dostatok síl na zvrat.

Najbližšie sa zverenci Radima Rulíka predstavia opäť pred domácimi tribúnami v sobotu 24. decembra, keď nastúpia proti ruskému klubu Atlant Mytišči.

Výsledky:

HC Lev Poprad - SKA Petrohrad 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Góly: 35. Kristek (NAGY, MIHÁLIK), 44. MIHÁLIK (ŠPIRKO) - 9. Klimenko (Mortensson, Denisov), 13. Monachov (Makarov), 22. Klimenko. Rozhodovali: Gašilov, Zacharov - Šichanov, Putilin, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:1, oslabenia 0:0, 4500 divákov - vypredané.

HC Lev: Duba - Hunkes, Mezei, Sigalet, Mihálik, Lewis, Štrbák, Hellström - Bartečko, Nedorost, Nagy - Netík, Mikúš, Kristek - Novotný, Balán, Špirko - Fabricius, Lundberg, Huna

SKA Petrohrad: Štěpánek - Koľcov, Kalinin, Grebeškov, Denisov, Pervišin, Višnevskij, Serkin, Petrov - Arťuchin, Neprjajev, Průcha - Weinhandl, Mortensson, Klimenko - Makarov, Fjodorov, Tichonov - Koroljov, Kučerjavenko, Monachov

Už v 3. minúte sa dostal do brejku Průcha, no našťastie pre domáci tím trafil iba Dubove betóny. Na opačnej strane pohrozil Fabricius, s jeho bekhendovým zakončením si však hosťujúci gólman poradil. Oba tímy pokračovali v útočnej aktivite, ale ich šance zostali nevyužité. V 9. minúte putoval na lavicu hanby domáci kapitán Bartečko a Klimenko strelou spomedzi kruhov otvoril skóre duelu - 0:1.

Hostia zvýšili aktivitu, "levov" nepúšťali do vyložených šancí a o štyri minúty neskôr skóroval Monachov, ktorý pred Dubom šikovne tečoval strelu Makarova - 0:2. Aj v ďalšom priebehu úvodnej dvadsaťminútovky mali navrch hráči SKA, dobre bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov. V závere mali ešte možnosť zvýšiť svoje vedenie pri vylúčení Nagyho, avšak domáci si dali pozor.

Vstup do druhej tretiny vyšiel hosťom, keď v 22. minúte Klimenko svojim druhým presným zásahom v stretnutí zvýšil už na rozdiel troch gólov - 0:3. V 27. minúte sa v hre štyroch proti štyrom rútil na bránku hostí Sigalet, no bol nedovolene atakovaný a nasledovalo trestné strieľanie.

Štěpánek si však s jeho zakončením poradil. Český gólman v službách SKA s prehľadom zasiahol aj pri príležitostiach Netíka a Nagyho. Jeho spoluhráči kontrolovali priebeh hry a dobre zhusťovali priestor pred ním. "Levi" sa predsa len dočkali v 35. minúte, keď čaro Štěpánka zlomil Kristek, ktorý zužitkoval prihrávku Nagyho - 1:3. V 40. minúte ešte mohol znížiť na rozdiel jedného gólu aktívny Nagy, jeho strela však letela tesne nad bránku hostí.

"Levi" pokračovali v aktívnej hre i na začiatku tretieho dejstva a v 44. minúte napriahol od modrej čiary Mihálik, ktorého projektil skončil v bránke hostí - 2:3. Vzápätí hrali domáci hráči presilovú hru, no zo streleckých príležitostí nič nevyťažili. Napriek tomu pokračovali v tlaku a v 52. minúte už Bartečko dvíhal ruky nad hlavu, avšak puk sa nedostal až za Štěpánkov chrbát. Hostia predovšetkým bránili a sporadicky vyrážali do protiútokov, Duba sa mal na pozore. Hráči SKA si už v závere postrážili víťazstvo a nič na tom nezmenila ani hra bez brankára popradských "levov".

Hodnotenia trénerov:

Radim Rulík (tréner Popradu): "Dostali sme dva nešťastné góly - druhý a tretí. Petrohrad si vytvoril i lepšie šance, ale tie náš gólman pochytal. Za stavu 0:3 z hráčov odpadol rešpekt, začali sme lepšie korčuľovať, kombinovať, hrať tak, ako sme mali hrať od začiatku. Zaslúžene sme sa vrátili do zápasu, no v tretej tretine sme nedokázali vyrovnať. Súper sa mi zdal unavený, sústredil sa iba na bránenie. Vyrovnanie viselo vo vzduchu a pasivitu takého tímu ako Petrohrad sme mali potrestať. SKA má však reprezentačného brankára a špičkové mužstvo. Nemali sme dostať tretí gól, scenár sa opakuje už druhý zápas za sebou. V druhej polovici zápasu sme však predviedli výborný výkon."

Miloš Říha (tréner Petrohradu): "Vedeli sme, že nás nečaká ľahký zápas, preto sme sa pripravovali veľmi svedomito. V prvej tretine sme domácich nepustili takmer k ničomu, jednoznačne sme splnili stanovenú taktiku. V druhej časti po strelení tretieho gólu sa nám taktika rozsypala, každý hráč chcel dať gól, robili sme veľké chyby, faulovali sme. Domácim sme dovolili vrátiť sa do zápasu. V tretej tretine domáci tlačili, ale s vypätím všetkých síl sme vedenie udržali. Z prvých dvoch pätiek máme sedem zranených hráčov, dohrávali sme fakticky len na dve päťky, preto patrí hráčom vďaka."