HC Lev prehral po predĺžení s Mytišči

(Autor: archvív - SITA)
TASR|24. dec 2011 o 15:20

Hokejisti HC Lev Poprad vianočný zápas proti Mytišči nevyhrali. V predĺžení rozhodol Zackrisson.

POPRAD. Poprad prehral v sobotňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy na vlastnom ľade s Atlantom Mytišči 4:5. Súboj sledovalo na Štedrý deň v popradskej aréne 4500 divákov.

Hráči HC Lev nebudú mať počas vianočných sviatkov veľa voľna, už v pondelok privítajú na svojom ľade CSKA Moskva.

HC Lev Poprad - Atlant Mytišči 4:5 pp (2:1, 0:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 1. BARTEČKO (Duba), 18. Netík (ŠTRBÁK, Lewis), 54. ŠTRBÁK (Lewis), 59. Lundberg (Fabricius) - 12. Andersson (Višnevskij, Žerdev), 29. Bobrov (Černov), 33. Kosmačev (Upper, RADIVOJEVIČ), 57. Andersson (Upper, Niskala), 61. Zackrisson

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kadyrov, Romaško - Tomilov, Gordenko (všetci Rus.), 4500 divákov

HC Lev: Duba - Hunkes, Mezei, Sigalet, V. Mihálik, Lewis, Štrbák - Netík, V. Nedorost, Bartečko - Kristek, J. Mikúš, L. Nagy - Š. Novotný, Balán, Špirko - Fabricius, Lundberg, Rudolf Huna - Matai.

Atlant: Kotschnew - Niskala, Zubariov, Ternavskij, Višnevskij, Kosmačov, Batyršin - Žerdev, Zackrisson, Andersson - Černov, Bobrov, Rybakov - Radivojevič, Upper, Lewandowski - Šiškanov, Gluchov, Alexej Kovaľov

Stretnutie na Štedrý deň začali Popradčania ideálne a už v 28. sekunde vyhrávali, keď Bartečko prebral puk vo vlastnej tretine, prekorčuľoval stredné pásmo, napriahol k strele a prekonal Kotschnewa. Blízko ku gólu mal potom Špirko, ale brankár Atlantu napokon zachránil.

Po súboji pred bránkou sa potom zranil Nagy. Oba tímy produkovali útočný hokej. V 11. min riešil Duba situáciu po strele Lewandowského. V čase, keď Mezei naskakoval z trestnej lavice, našiel Višnevskij krížnym pasom zabudnutého Anderssona a ten vyrovnal.

Hráči Mytišči sprecíznili hru, boli častejšie pri puku a nedovoľovali domácim diktovať tempo. V 18. min sa v protiútoku ocitol Netík a pomedzi betóny ruského brankára po druhý raz dostal levov do vedenia. Otrasený Atlant mohol znovu inkasovať, ale Novotný svoju vyloženú šancu nepremenil.

V prostrednej časti hry bol o niečo aktívnejší Lev, no prevaha jeho hráčov bola len optická. Svoje šance domáci nevyužili a prišiel trest. Najskôr vystrašil Dubu Zubariov, keď od modrej trafil spojnicu domácej bránky. V 29. min sa už nemýlil Bobrov a vyrovnal na 2:2. Atlant využil poľavenie HC Lev a vzápätí sa dostal i do vedenia. Lewandowski výborne tienil pred bránou a Kosmačevov nahodený puk skončil v sieti - 2:3.

Lev mohol v tretej tretine vyrovnať v presilovej hre, keď fauloval Radivojevič, no strely Netíka a Hunkesa si cestu do brány nenašli. V 47. min od modej pálil Lundberg, Kotschnew však zázračne zneškodnil i Fabriciusovu dorážku. Tlak domácich sa zvyšoval a puk sa čoraz častejšie nachádzal v obrannom pásme hostí. Hrozilo však i Mytisči, fínsky bek Niskala skušal šťastie od modrej.

V 50. min dobrú strelu na Kotschnewa vyslal Netík, lapačka gólmana bola na mieste. V 54. min od modrej vystrelil Štrbák a vyrovnal na 3:3. Levi, povzbudení gólom, začali produkovať ofenzívny hokej a chceli nakloniť vedenie na svoju stranu. Ku gólu mal najbližšie Juraj Mikúš, ktorý skvele obišiel Zubariova, no stroskotal na Kotschnewovi.

Domáci však pozabudli na defenzívu, Hunkesovi s Mezeiom unikla dvojica Upper - Andersson a švédsky útočník korunoval svoj výborný výkon druhým gólom. Dvojica Švédov v popradskom drese však dokázala odpovedať a po akcii s Fabriciusom vyrovnal 75 sekúnd pred treťou sirénou Lundberg.

Hneď v prvej minúte nadstaveného času mali dobré šance domáci, z protiútoku však zaútočili hostia, Andersson obkorčuľoval bránu, vystrelil a jeho krajan Zackrisson doklepol puk za Dubov chrbát a rozhodol.

Tréneri hodnotia:

Radim Rulík, tréner HC Lev Poprad: "Konečne sa nám podarilo vyhrávať už v prvej tretine. V druhej časti, keď súper otočil na 2:3 sme stratili koncentráciu. Dostali sme teda dva góly, no mohli sme a mali tie situácie vyriešiť. Mužstvo ukázalo veľkú vôľu, keď sa nadrelo na tretí vyrovnávajúci gól a vzápätí vyrovnalo i na 4:4. Chceli sme získať ešte jeden bod, no inkasovali sme hneď v úvode predĺženia."

Janne Karlsson, tréner Atlant Mytišči: " Na začiatku sme mali problémy s užším klziskom, v tretej tretine sme boli naozaj pod tlakom a keď súper vyrovnal, nebolo to prekvapivé, ale vyplynulo to z hry. Počas druhej a tretej tretiny sme sa adaptovali na hru súpera a stotožnili sme sa aj s úzkym klziskom. Sme radi, že sme vybojovali aspoň extra bod po víťazstve v predĺžení. Bol to ťažký súboj."

Nagy utrpel otras mozgu

Slovenský hokejový útočník a jeden z lídrov HC Lev Poprad Ladislav Nagy utrpel v sobotňajšom domácom zápase KHL s Atlantom Mytišči otras mozgu.

Tridsaťdvaročný krídelník sa zranil už v prvej tretine a zápas nedohral. "Nagy má po údere lakťom v druhom striedaní otras mozgu," povedal po zápase pre stránku klubu tréner levov Radim Rulík. Zatiaľ nie je jasné, ako dlho bude útočník pauzovať.

Nagy odohral v prebiehajúcej sezóne KHL 27 duelov, v ktorých strelil sedem gólov a pridal 11 asistencií.