Hádzanárky Partizánskeho vyhrali Slovenský pohár

(Autor: SITA)
SITA|29. dec 2011 o 18:18

Partizánske sa z triumfu v domácej pohárovej súťaži tešilo po 12 rokoch, aj pri zisku prvenstva v roku 1999 hostilo záverečný turnaj.

PARTIZÁNSKE. Hádzanárky HK Danlog Partizánske sa stali víťazkami Slovenského pohára žien. Zverenky trénera Petra Olšavského využili výhodu domáceho prostredia, keď vo štvrtkovom finále zdolali HK Slovan Duslo Šaľa 26:20 (10:10) a štvrtýkrát z doterajších 34 ročníkov sa stali držiteľkami cennej trofeje.

Okrem nej získali finančnú prémiu a právo účasti v Pohári víťazov pohárov 2012/2013. Partizánske sa z triumfu v domácej pohárovej súťaži tešilo po 12 rokoch, aj pri zisku prvenstva v roku 1999 hostilo záverečný turnaj.

Zásluhou Partizánčaniek opäť zostala zachovaná tradícia, podľa ktorej domáce prostredie býva v ostatných sezónach veľkou výhodou. Už šiestykrát za sebou sa z celkového triumfu tešili hádzanárky z klubu usporiadateľa vyvrcholenia SP (postupne Šaľa, Iuventa, ŠKP Bratislava, Šaľa, Michalovce a Partizánske).

Šaľa ako najúspešnejší klub v doterajšej histórii SP si na svoj dvanásty zápis na listinu víťazov musí minimálne rok počkať. Zverenky trénera Michala Lukačína takisto ako vlani stroskotali vo finále. Ešte horšie dopadli hráčky obhajujúcej Iuventy Michalovce, ktoré stroskotali už v semifinále po prehre so Šaliankami 20:24.

Výsledky záverečného turnaja Slovenského pohára hádzanárok v Partizánskom:

ŠTVRTOK

Finále:

HK Danlog Partizánske - HK Slovan Duslo Šaľa 26:20 (10:10) - Partizánske sa stalo víťazom SP žien

Zostavy a góly:

Partizánske: Z. Školková, Súlovská - Ščasná 1, Košíková 4, Blažeková 5, Legeňová, Zajačková, Szőkeová, Kankulová, Z. Janšáková 3, Šáteková 1, Michnová 11/6, H. Janšáková, Kertészová 1, Minarčíková, Bettáková

Šaľa: Grandtnerová, Túrociová - Trochtová 4, Porubská 2, S. Kováčová, Piskayová, Vidiečanová, Bérešová 3, Czaniková 4, Demajová, Pileková 2, L. Weibelová, I. Bahýlová 4/2, Veselková 1

Pok. hody: 6/6 - 4/2, vylúčené: 5 - 5, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 700 divákov

Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu, keď ani jedno družstvo si nedokázalo vypracovať viac ako dvojgólový náskok. Na oboch stranách sa darilo brankárkam Školkovej, resp. Grandtnerovej. Šalianky v 22. min viedli 10:8, no potom nevyužili viacero šancí na zvýšenie svojho náskoku. Domáce dirigované Michnovou stihli do prestávky vyrovnať na 10:10.

Partizánskemu vyšiel vstup do druhého dejstva, keď najmä zásluhou gólov krídelníčky Blažekovej a spojky Košíkovej získali v 37. min náskok 15:11 a v 49. min dokonca 20:14. S nasadením hrajúce domáce podporené brankárkou Školkovou už v zostávajúcom čase kontrolovali vývoj a po víťazstve 26:20 mohla na radosť väčšiny publika prepuknúť radosť z celkového triumfu.

Peter Olšavský (tréner Partizánskeho): "Myslím si, že o našom triumfe rozhodla väčšia vôľa najmä v druhom polčase, keď sme dali do zápasu väčšie srdce ako súper. Samozrejme, mali sme v niektorých situáciách aj šťastie, ale to k tomu patrí. Spokojnosť je veľká , ale verím, že nezostane len pri triumfe v Slovenskom pohári. Máme pred sebou v sezóne ešte veľa zápasov."

Klaudia Michnová (spojka Partizánskeho, autorka 11 gólov): "Podali sme bojovný výkon, každá hráčka bola ochotná zabojovať za tú druhú. Vynikajúco nám zachytala brankárka Školková, postupne sa rozohrali aj ostatné dievčatá a bolo to z našej strany výborné. Máme veľkú radosť, že sme to dotiahli do víťazného konca a dosiahli jednoznačne náš najväčší úspech."

STREDA

Semifinále:

HK Danlog Partizánske - ŠKP Piccard Senec 34:21 (14:13) - do finále postúpilo Partizánske

Najviac gólov: Košíková a Blažeková po 6, Michnová 6/3 - Kupkovičová 6/3, Tučnovičová 5/1, Neštická 4

Pok. hody: 4/3 - 6/4, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 600 divákov

Domáce v 13. min prehrávali 6:8, ale šnúrou piatich gólov otočili na 11:8 v 20. min. Hráčky Partizánskeho potom viedli aj 14:9, ale Senčanky pred polčasovou prestávkou znížili na rozdiel jediného gólu (13:14). Po zmene strán už na hracej ploche strelecky kraľovali hádzanárky domáceho družstva, ktoré si jednoznačným víťazstvom 34:21 vybojovali si postup do finále.

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 20:24 (8:14) - do finále postúpila Šaľa

Najviac gólov: Geričová 5/1, Hollá a Wollingerová po 4 - I. Bahýlová 6/2, Pileková 5, Veselková 4/2

Pok. hody: 1/1 - 5/4, vylúčené: 5 - 5, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 350 divákov

Obhajkyne prvenstva viedli v repríze minuloročného finále v 5. min 3:0 a nič nenasvedčovalo tomu, že Iuventa Michalovce nepostúpi do finále. Šaľa všakv 12. min vyrovnala na 4:4 a následne z 5:7 otočila na 12:7, pričom ešte v I. polčase si vypracovala šesťgólový náskok (14:8). Po zmene strán Michalovčanky znížili na 13:16, ale hráčky Dusla v ďalšom priebehu kontrolovali svoj náskok a vyradili favorita na zisk cennej trofeje.