Philadelphia zastavila víťaznú šnúru Pittsburghu

SITA|30. dec 2011 o 08:04

Anaheim s Ľubomírom Višňovským doma prehral s Vancouvrom 2:5 a kosatky sa tak dostali na čelo NHL, na ktorom sú teraz spolu s Chicagom.

NEW YORK. Vo štvrtkových dueloch zámorskej NHL sa bodovo nepresadil ani jeden slovenský hokejista. Udalosťou večera bol návrat českého veterána v službách Philadelphie Jaromíra Jágra do Pittsburghu, v ktorom v minulosti pôsobil a odohral tam viac ako 800 zápasov.

Tridsaťdeväťročný útočník si od domácich fanúšikov vyslúžil piskot a bučanie, na ktoré odpovedal gólom. Jeho "letci" navyše na ľade zvíťazili 4:2 a Penguins zostali bez bodu.

"Teraz je pre mňa Pittsburgh ako každý iný tím, napríklad Tampa Bay. Nerobím v tom rozdiely," vyhlásil Jágr a pokračoval: "Dnes som sa cítil dobre. Dostal som sa do veľkého množstva šancí, a keby som strelil päť gólov, nikto by sa nemohol čudovať.

V drese víťazov, ktorí sa dostali na čelo Atlantickej divízie, odohral slovenský obranca Andrej Meszároš vyše 20 minút, zaknihoval jeden mínusový bod.

Anaheim s Ľubomírom Višňovským doma prehral s Vancouvrom 2:5 a kosatky sa tak dostali na čelo NHL, na ktorom sú teraz spolu s Chicagom. Bratia Sedincovci opäť nezostali nič dlžní svojej povesti, Daniel strelil dva góly, Henrik pridal jeden presný zásah.

Carolina pred vlastnými fanúšikmi prehrávala v úvode 50. min 1:3, ale hokejisti Hurricanes ešte v III. tretine vyrovnali a v predĺžení rozhodol o ich výhre Eric Staal. Hráči Minnesoty po ôsmich prehrách v sérii zvíťazili v domácom prostredí nad Edmontonom, pod čo sa výraznou mierou podpísal český obranca Marek Židlický (0+3).

Dva góly Ricka Nasha a 36 úspešných zákrokov brankára Steva Masona boli hlavnými činiteľmi úspešného vystúpenia Columbusu v Dallase 4:1. Doteraz najmenej úspešný tím celej NHL si na svoje konto pripísal prvé víťazstvo v riadnom hracom čase na ľade súpera a prerušil nepríjemnú sériu šiestich prehier.

O pozíciu najlepšieho strelca profiligy prišiel Marián Gáborík, pretože Steven Stamkos z Tampy pri víťazstve svojho mužstva 4:3 nad Montrealom strelil svoj 23. gól a na svojom konte má o jeden presný zásah viac ako slovenský kanonier.

Iba jeden gól videli diváci v kanadskom Winnipegu, na radosť domáceho publika ho dosiahli hráči Jets. O dvojbodovom zápise pre nováčika NHL rozhodol v druhej minúte predĺženia Evander Kane.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Tampa Bay - Montreal 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Góly: 4. Stamkos (Kubina, Downie), 38. Wyman (Purcell, Gilroy), 43. M.-A. Bergeron (Downie, St. Louis), 49. Lecavalier (Wyman, D. Moore) - 9. Cammalleri (Desharnais, Diaz), 26. Desharnais (A. Kosticyn, Diaz), 33. E. Cole (Pacioretty, T. Kaberle)

Colorado - Phoenix 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly: 8. K. Porter (Paul Šťastný, Landeskog), 16. S. Elliott (Galiardi, Quincey), 50. Landeskog (Kobasew, O'Brien) - 13. Boedker (Chipchura, Pyatt), 38. Boedker (Pyatt, Chipchura)

Dallas - Columbus 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 9. Fiddler (Dvořák, Grossman) - 4. R. Nash (Johansen), 23. Vermette (J. Moore, Letestu), 47. R. Nash (J. Moore, Nikitin), 60. Ťutin (Umberger, Methot)

Carolina - Toronto 4:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)

Góly: 5. Brandon Sutter (Bowman), 50. E. Staal (Dalpe, Tlustý), 52. Dalpe (Tlustý, E. Staal), 64. E. Staal (Faulk, McBain) - 22. Kadri (MacArthur), 47. Kuľomin (Boyce, Grabovskij), 50. Lupul (Kessel, Bozak)

New York Islanders - Calgary 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 24. MacDonald (Parenteau, Tavares), 44. Tavares (Okposo), 60. Rolston (Parenteau, Nielsen) - 2. T. Jackman (Kostopoulos, Morrison)

Anaheim - Vancouver 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

Góly: 47. B. Ryan (Selänne, Sbisa), 55. Bonino (Gordon, Beleskey) - 2. H. Sedin (Burrows), 19. Hodgson (Weise, Ballard), 24. Raymond (Kesler, Edler), 28. D. Sedin (H. Sedin, Bieksa), 57. D. Sedin (H. Sedin, Burrows)

Pittsburgh - Philadelphia 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 1. Jordan Staal (Kennedy), 54. Kennedy (Malkin, Despres) - 10. Timonen (C. Giroux, Simmonds), 27. Jágr (C. Giroux, Matt Carle), 37. Read (Couturier, Voráček), 60. Talbot (Voráček, Couturier)

Winnipeg - Los Angeles 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Gól: 62. E. Kane (Hainsey, Wheeler)

Minnesota - Edmonton 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

Góly: 14. M. Koivu (Židlický, Zanon), 31. Palmer (Brodziak), 31. P.-M. Bouchard (Židlický, Zanon), 36. Heatley (Židlický, M. Koivu) - 2. T. Hall (Eberle, Gilbert), 35. Šmíd (T. Hall, Eager), 47. Horcoff (Smyth)