Nór Hilde má fraktúru stavca, sezóna sa pre neho skončila

Osudný pád Toma Hildeho.
Osudný pád Toma Hildeho. (Autor: SITA)
TASR|31. dec 2011 o 11:34

Nórsky skokan na lyžiach Tom Hilde utrpel pri nešťastnom piatkovom páde v úvodných pretekoch Turné štyroch mostíkov zlomeninu 8. stavca.

Severský skokan by našťastie nemal mať poškodený nervový systém.

OBERSTDORF. Nórsky skokan na lyžiach Tom Hilde utrpel pri nešťastnom piatkovom páde v úvodných pretekoch Turné štyroch mostíkov zlomeninu ôsmeho stavca a sezóna pre neho predčasne skončila. Severský skokan by však našťastie nemal mať poškodený nervový systém. Informoval o tom portál sportovninoviny.cz s odvolaním sa na nórsku televíziu NRK.

Dvadsaťštyriročný Hilde, ktoré v minulej sezóne vyhral posledné preteky na Turné štyroch mostíkov v Bischofshofene, v piatkovom druhom kole v Oberstdorfu neustál dopad. Skok natiahol až na 131,5 metra, čo bol tretí najlepší výkon kola, ale zaváhal, rozbehli sa mu lyže a skončil v kotrmelcoch. Zo areálu ho odniesli na nosidlách so zafixovanou chrbticou, pričom pri páde utrpel aj početné odreniny na tvári.

Hilde predtým v Oberstdorfe vyhral kvalifikáciu, po 1. kole figuroval na desiatej priečke. V aktuálnom rebríčku Svetového pohára mu patrí 14. miesto a jeho maximom bola šiesta pozícia v Engelbergu. Počas svojej kariéry bol Hilde štyrikrát členom strieborného družstva na majstrovstvách sveta, v zbierke má aj tímový bronz z olympiády vo Vancouveri.