Manchester City prehral na ihrisku Sunderlandu 0:1

Nigel De Jong (v strede) v súboji s Nicklasom Bendtnerom zo Sunderlandu.
Nigel De Jong (v strede) v súboji s Nicklasom Bendtnerom zo Sunderlandu. (Autor: SITA/AP)
SITA|1. jan 2012 o 15:29

V stretnutí 19. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League zdolal Everton West Bromwich Albion 1:0.

Citizens nevyužili zaváhanie ich prenasledovateľa a mestského rivala z Manchestru United.

LONDÝN. Presným zásahom v 87. minúte sa Victor Anichebe zaslúžil nielen o víťazstvo Evertonu 1:0 na ihrisku West Bromwich Albionu, ale aj o jeho skok do vrchnej polovice tabuľky anglickej futbalovej Premiership.

Po 19. kole najvyššej anglickej súťaže je Everton s 24 bodmi a zápasom k dobru na 9. mieste, Albionu zostalo na konte 12 bodov.

Šok svojim priaznivcom spôsobil líder anglickej futbalovej ligy Manchester City, keď v novoročnom zápase 19. ligového kola nečakane prehral na ihrisku Sunderlandu 0:1 po góle Kórejčana Ji Dong-won v tretej minúte nadstavenia riadneho hracieho času.

Hráči lídra v priebehu zápasu nevedeli trafiť do siete súpera ani z najvyloženejších šancí, keď iba dvakrát nastrelili brvno. Citizens tak nevyužili zaváhanie ich prenasledovateľa a mestského rivala z Manchestru United, od ktorého sa po jeho "silvestrovskej" prehre s Blackburnom nedokázali odpútať. Oba celky majú v čele na konte po 45 bodov.