Dáni nečakane zdolali Američanov

TASR|2. jan 2012 o 08:39

Českí tenisti zvíťazili 2:1 na zápasy nad Bulharmi v prvom zápase Hopmanovho pohára.

PERTH. Českí tenisti úspešne vstúpili do Hopmanovho pohára miešaných družstiev v austrálskom Perthe, keď v v A-skupine zdolali Bulharsko 2:1. O úvodný bod sa v areáli Burswood Dome postarala wimbledonská šampiónka Petra Kvitová, ktorá zdolala Cvetanu Pironkovovú v dvoch setoch 6:4 a 6:2.

O ich triumfe definitívne rozhodol v druhom singli Tomáš Berdych po víťazstve 6:4, 6:7, 6:3 nad Grigorom Dimitrovom. V záverečnej miešanej štvorhre prehrali Kvitová s Berdychom s párom Pironkovová, Dimitrov 6:2, 3:6 a 9:11 v tzv. supertajbrejku.

Kvitová mala s Pironkovovou problémy iba v prvom sete, druhý bol už jasne v réžii svetovej dvojky. "Som rada, že v prvom zápase novej sezóny sa mi podarilo zvíťaziť. Nebolo to síce úplne ideálne, ale počítala som s tým, že sa budem pomalšie rozbiehať. Minulá sezóna bola totiž naozaj dlhá," cituje slová Kvitovej portál www.idnes.cz.

Berdych sa s Dimitrovom zapotil podstatne viac a odpor talentovaného Bulhara zlomil až v koncovke tretieho setu. "Na úvod to bol veľmi ťažký zápas. Súper hral naozaj dobre, v závere minulého roka sa výrazne zlepšil a v tejto sezóne bude veľmi nepríjemný. O to viac ma teší, že sme s Petrou vstúpili do novej sezóny víťazne," povedal rodák z Valašského Meziříčí.

Dánski tenisti Caroline Wozniacka a Frederik Nielsen značne nečakane zvíťazili v záverečnom druhom pondelňajšom zápase základnej A-skupiny 24. ročníka Hopmanovho pohára miešaných reprezentačných družstiev v austrálskom Perthe (31. decembra 2011 - 7. januára 2012) nad Američanmi Bethanie Mattekovou-Sandsovou a Mardym Fishom 2:1. Obrat zavŕšili v miešanej štvorhre, v ktorej na tvrdom povrchu v hale Burswood Dome zvíťazili 7:5, 6:3.

USA - Dánsko 1:2

Bethanie Matteková-Sandsová, Mardy Fish - Caroline Wozniacka, Frederik Nielsen 5:7, 3:6