Cibulková s Husárovou prehrali v 1. kole štvorhry v Brisbane

SITA|3. jan 2012 o 08:15

Dominika Cibulková a Janette Husárová prehrali v 1. kole štvorhry na turnaji v Brisbane s rusko-izraelským párom Vera Duševinová, Šahar Peerová tesne 6:3, 4:6, 9:11.

BRISBANE. Slovenské držiteľky voľnej karty Dominika Cibulková a Janette Husárová prehrali v utorňajšom stretnutí 1. kola štvorhry na turnaji v austrálskom Brisbane s takisto nenasadeným rusko-izraelským párom Vera Duševinová, Šahar Peerová tesne 6:3, 4:6, 9:11 (zápasový tajbrejk).

Plánujú spolu štartovať aj koncom januára na melbournských grandslamových Australian Open.

Tridsaťsedemročná Bratislavčanka Husárová je deblovou majsterkou sveta 2002 po boku Rusky Jeleny Dementievovej a bývalou trojkou príslušného svetového rebríčka.

V sezóne 2011 získala vo štvorhre tri trofeje na úrovni Medzinárodnej tenisovej federácie (Trnava a Foggia s Češkou Renatou Voráčovou a Helsinki po boku domácej Emmy Laineovej) a ohlásila svoj plnohodnotný návrat na hlavný profesionálny okruh minimálne na rok 2012.

Spoludržiteľka Pohára federácie 2002 momentálne figuruje na 144. pozícii v hodnotení.

Michal Mertiňák a Poliak Mariusz Fyrstenberg zvíťazili v utorňajšom zápase 1. kola štvorhry v Brisbane nad tiež nenasadenou francúzskou dvojicou Nicolas Mahut, Gilles Simon za 102 minút 7:5, 6:7 (3), 10:4 (zápasový tajbrejk).

Postupujúci si vo štvrťfinále zmerajú sily s úspešnými zo stretnutia domácich držiteľov voľnej karty Grega Jonesa a Marinka Matosevica s Pakistancom Aisam-Ul-Haqom Qureshim a Jeanom-Julienom Rojerom z Holandských Antíl, štvorkami "pavúka".

Mertiňák a Fyrstenberg už majú garanciu 45 bodov do deblového svetového rebríčka a spoločnej prémie 3890 USD.

Štvorhra - 1. kolo:

Vera Duševinová, Šahar Peerová (Rus./Izr.) - Dominika Cibulková, Janette Husárová (SR) 3:6, 6:4, 11:9 (zápasový tajbrejk) za 86 minút

Mariusz Fyrstenberg, Michal Mertiňák (Poľ./SR) - Nicolas Mahut, Gilles Simon (Fr.) 7:5, 6:7 (3), 10:4 (zápasový tajbrejk) za 102 minút