AKTUALIZOVANÉ 11:07

Boston zdolal New Jersey 6:1, v Montreale štyri góly Ellera

Až desať gólov videli diváci v Montreale, kde Canadiens zdolali Winnipeg 7:3. O štyri z nich sa postaral dánsky center Lars Eller.

Lars Eller počas zápasu s Winnipegom.(Zdroj: SITA/AP)
Neapol vs. Inter v talianskej Serii A naživo >>

NEW YORK. Vzájomný zápas slovenských hokejistov Michala Handzuša a Ľubomíra Višňovského v zámorskej NHL v noci na štvrtok sa skončil lepšie pre Handzušov tím San Jose, ktorý vyhral na ľade Anaheimu 3:1. Slováci sa do štatistík kanadského bodovania nezapísali.

Domácim "káčerom" vyšiel vstup do zápasu, keď už v 3. minúte viedli po presnom zásahu Coreyho Perrryho. Sharks, ktorí svojho súpera v prvej tretine prestrieľali 12:3, pretavili svoju prevahu do gólov až v závere prostrednej časti, keď Brad Winchester a Benn Ferriero v rozpätí 27 sekúnd strhli vedenie na stranu hostí.

V záverečnej tretine spečatil Joe Pavelski prvý triumf "žralokov" nad Anaheimom v sezóne, v predošlých troch dueloch ťahali za kratší koniec povrazu.

"Chlapci nás porážali v predošlých dueloch. Je pekné, že sme ich zdolali na ich ľade," citoval oficiálny web NHL kapitána Sharks Joe Thorntona, ktorý na adresu domáceho gólmana Jonasa Hillera dodal: "Zistili sme, že prekonať ho nie je vôbec jednoduché. Prvý gól, čo dostal, nám zdvihol sebavedomie a potom sme rýchlo strelil ďalší, čo nám veľmi pomohlo."

Boston v New Jersey bez problémov

Obhajca trofeje z Bostonu deklasoval New Jersey v Prudential Center 6:1, slovenský kapitán "medveďov" Zdeno Chára nebodoval, hoci odohral takmer 22 minút a na súperovho brankára vyslal tri strely. Boston strelil v New Jersey šesť gólov prvýkrát od decembra 1988, kedy sa tešil z triumfu 6:2.

Tréner "diablov" Peter DeBoer po stretnutí uznal, že súper bol pre jeho tím priveľkým sústom. "Takto hrajú víťazi Stanleyho pohára. Sú zdraví, dobre odpočinutí. To značí veľkú prekážku a pre nás dobrú lekciu," skonštatoval. Brankár hostí Tim Thomas uviedol, že skóre síce napovedá o jednoznačnom priebehu, v skutočnosti to tak však podľa jeho slov nebolo.

"Keby Patrice Bergeron nestrelil ten štvrtý gól, mohlo sa to skončiť úplne inak. Súper mal niekoľko dobrých šancí, našťastie sme však ešte pridali nejaké góly a urobili z výsledku naoko jasnú záležitosť," povedal.

Aplauz pre Ellera

Montreal, v bránke ktorého dostal prednosť pred Petrom Budajom opäť Carey Price, vyhral doma nad Winnipegom 7:3. Duel vyšiel najmä dánskemu útočníkovi Larsovi Ellerovi, ktorý strelil štyri góly a pridal jednu asistenciu.

Dvadsaťdvaročný center dosiahol prvý hetrik v profiligovej kariére v 44. minúte, keď dokonal z pohľadu Jets zdrvujúcich 50 sekúnd, počas ktorých Habs prekonali českého gólmana Ondřeja Pavelca hneď trikrát. Eller zavŕšil svoj skvostný večer okulahodiacim trestným strieľaním, známym ako Spin-o-rama, keď si pred Pavelcovým náhradníkom Chrisom Masonom dovolil efektnú otočku.

Po zápase si ešte niekoľko minút vychutnával búrlivý aplauz vypredaného hľadiska. "Bolo to úžasné, neuveriteľný pocit. Zrejme sa mi to už nikdy v živote nepošťastí, takže som si to chcel užiť tak dlho, ako sa len dalo. O takýchto chvíľach som vždy sníval," vyhlásil mladý Dán, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu večera.

Vancouver na čele NHL

V poslednom zápase si Vancouver pred vlastnými divákmi poradil s trápiacou sa Minnesotou 3:0 a prepracoval sa už na čelo celej súťaže.

"Divosi" prehrali už desiaty z 11 zápasov, keď si opäť vylámali zuby na brankárovi "kosatiek" Robertovi Luongovi. Ten vo svojom jubilejnom 700. zápase "vygumoval" strelcov Minnesoty v treťom dueli v rade, pričom proti Wild má na konte celkovo päť shutoutov.

"Jednoducho sa snažíme stále víťaziť. Ešte nás čaká mnoho zápasov, každým dňom sa však chceme zlepšovať, zbierať body a snažiť sa vybojovať si výhodu domáceho prostredia v play off," vyhlásil 32-ročný kanadský gólman.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí NHL:

New Jersey - Boston 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)

Góly: 5. Clarkson (Parise) - 9. G. Campbell (Ference, Ch. Kelly), 14. Horton (Krejčí, Lucic), 25. P. Bergeron, 43. P. Bergeron (B. Marchand, Seguin), 45. Krejčí (Seidenberg, Lucic), 55. S. Thornton (Paille, Seidenberg)

Montreal - Winnipeg 7:3 (2:1, 1:1, 4:1)

Góly: 14. Gorges (Desharnais, E. Cole), 15. Eller, 26. T. Kaberle (Moen, Eller), 43. Eller (Moen, A. Kosticyn), 44. Cammalleri (E. Cole, Plekanec), 44. Eller (A. Kosticyn, Moen), 51. Eller (z trest. strieľania) - 4. Stapleton (E. Kane, Wheeler), 38. Wheeler (Bogosian, Enström), 54. Ladd (Hainsey, Antropov)

Vancouver - Minnesota 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 7. D. Sedin (H. Sedin, Hamhuis), 11. Burrows (D. Sedin, H. Sedin), 60. Malhotra (Kesler)

Anaheim - San Jose 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Góly: 3. Perry (Cogliano) - 37. B. Winchester (McGinn, Demers), 37. Ferriero (Couture, D. Boyle), 53. Pavelski (J. Thornton, Marleau)