AKTUALIZOVANÉ 17:03

HC Lev prehral s Novokuzneckom 1:3

Hokejisti Amuru Chabarovsk rozstrieľali v nedeľňajšom 7-zápasovom programe KHL na domácom ľade CSKA Moskva 8:0.

Zájazd na AC MILAN - AS RÍM za skvelú cenu 125€ >>

MOSKVA.

Kým slovenský brankár Amuru Ján Lašák zneškodnil všetkých 29 súperových striel, na druhej strane sa príliš nedarilo Sergejovi Gajdučenkovi ani Rastislavovi Staňovi. Chytať začal prvý z nich, po treťom góle ho vymenil Staňa, ktorý vydržal v bránke do stavu 6:0 a prenechal miesto znova Gajdučenkovi.

"Je to najvyššia prehra v tejto sezóne," citovala pozápasové slová slovenského trénera CSKA Júliusa Šuplera internetová stránka Amuru.

"Ani si nepamätám, že by sa mi za posledné štyri roky taká pritrafila. Prehrali sme vo všetkých ukazovateľoch, ale hlavne rozhodla na strane súpera brilantná hra brankára Lašáka. Ďalej to nebudem komentovať. Myslím si, že domácim divákom sa hra páčila a pre nás to bola tvrdá škola. Ale verím, že sa na to môžeme pozerať aj pozitívne a že sa s tým vyrovnáme."

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Metallurgu Novokuzneck 1:3.

Najbližšie sa zverenci Radima Rulíka predstavia v utorok 10. januára na ľade ruského klubu Amur Chabarovsk (9.00).

Bieloruské Dinamo Minsk prehralo v Novosibirsku 2:5, v hosťujúcom tíme sa z trojice Slovákov jednou asistenciou presadil Jaroslav Obšut.

Výsledok:

Metallurg Novokuzneck - HC Lev Poprad 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 19. Kosourov (Välivaara), 37. Loginov (Robitaille), 57. Robitaille (Golovin) - 49. Kristek. Rozhodovali: Romaško, Vasilev - Meňšich, Pavlov, vylúčení: 4:6, navyše Mikúš (Lev) 10. minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia 0:0, 5000 divákov.

Metallurg Novokuzneck: Lassila - Sopel, Loginov, Kuklev, Välivaara, Megalinskij, Metľuk, Kurepanov, Kanarskij - Bumagin, Robitaille, Kuzmin - Golovin, Medvedev, Kosourov - Kagarlickij, Mereskin, Lazarev - Brylin, Simon, Slepyšev

HC Lev: Laco - Mezei, Hunkes, Mihálik, Sigalet, Štrbák, Hellström - Špirko, Netík, Bartečko - Huna, Mikúš, Kristek - Lewis, Lundberg, Fabricius - Ježek, Matai, Novotný

Hostia začali od úvodných minút s pozornou defenzívou a podnikali rýchle protiútoky. V 4. minúte mali gól na hokejke Kristek a Sigalet, no pozorný Lassila včas zasiahol. Na opačnej strane mohol v 12. minúte skórovať Kosourov, no Laco sa vyznamenal. Aj v ďalšom priebehu mali viac z hry domáci hokejisti, ale v 17. minúte nedokázali prekonať na tri razy hosťujúceho gólmana. Napokon sa dočkali minútu pred koncom prvej dvadsaťminútovky, keď Kosourov dorazil vyrazený puk a otvoril skóre stretnutia - 1:0.

Obraz hry sa nezmenil ani na začiatku druhého dejstva a domáci pokračovali v koncentrovanej hre. Dôrazne bránili a podnikali protiútoky z hĺbky svojho pásma. Bližšie ku gólu však boli v 27. minúte "levi", keď Bartečka v úniku nedovolene bránil Sopel. Následné trestné strieľanie však nepremenil. O desať minút neskôr putoval na trestnú lavicu hosťujúci Mikúš a početnú výhodu využil Loginov - 2:0. Do konca druhej časti už gól nepadol.

V úvode záverečnej časti hry mal gól na hokejke Matai, domáci gólman efektívne zasiahol. V 49. minúte ho však po vyrazenom puku dokázal prekonať Kristek, ktorý využil presilovú hru a znížil na rozdiel jedného gólu - 2:1. Domáci odpovedali tri minúty pred koncom stretnutia, keď sa presadil Robitaille - 3:1.

Ďalšie výsledky:

Amur Chabarovsk - CSKA Moskva 8:0 (1:0, 5:0, 2:0) - Ján Lašák (Chabarovsk) odchytal celý zápas, Rastislav Staňa (CSKA) chytal od 26. do 39. min a dostal tri góly

Sibir Novosibirsk - Dinamo Minsk 5:2 (0:0, 2:1, 3:1) - Jaroslav Obšut (Minsk) 0+1

AK Bars Kazaň - Neftechimik Nižnekamsk 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)