Treba vidieť: Rooney, Cavani a pekné góly

Edinson Cavani
Edinson Cavani (Autor: SITA/AP)
Sportnet|9. jan 2012 o 01:10

Víkendové videá. Pozrite si päť gólov z rôznych futbalových súťaží, ktoré sa jednoducho oplatí vidieť.

Rooney to proti Man City vie

3. kolo FA Cupu a hneď manchesterské derby. City hostili United a už po 10 minútach hry ich poriadne schladil Wayne Rooney, ktorý parádnou hlavičkou aj za pomoci brvna otvoril skóre zápasu.

Duel napokon skončil 3:2 v prospech Fergusonovho tímu, čo značí nielen postup, ale aj vyradenie obhajcu trofeje.

Rooneyho gól - 00:10 min

Cavaniho parádna trefa

Cez víkend sa v Taliansku hralo 17. kolo Serie A a neapolský SSC sa v základe aj s Hamšíkom predstavil v Palerme. Uruguajský zakončovateľ Cavani pridal v 54. minúte druhý gól hostí a ten stál naozaj za to.

Stretnutie má konečný výsledok 3:1 z pohľadu hostí, súperovho brankára prekonal aj spomínaný kapitán slovenskej reprezentácie.

Cavaniho paráda - 00:04 min

Presný zásah na mexický spôsob

Pekné góly padajú aj v Mexiku. Jediný a zároveň rozhodujúci zaznamenal v dueli San Lus - U.N.A.M. (1:0) Jehu Chiapas a komentátor sa tak mohol pustiť do, pre túto časť sveta, typickej oslavy.

Chiapas- 01:04 min

Na skok do Austrálie

25-ročný stredopoliar Melbourne Heart Kristian Sarkies poslal v zápase austrálskej A-League na trávniku Gold Coast United svoj tím do vedenia parádnym priamym kopom.

Domácim sa však podarilo vyrovnať na konečných 1:1.

Sarkies - 00:18 min

Cole a jeho šťastný gól

Vo Francúzskom pohári hostili Chantilly favorizovaný Lille a bolo to na ihrisku poznať. Anglický záložník Joe Cole zaznamenal hetrik, pričom jeden z gólov padol pomerne krkolomne, keď sa skúsený futbalista prezentoval zvláštnym zakončením cez hlavu.

Zápas sa skončil jednoznačným víťazstvom účastníka Ligue 1 v pomere 6:0.

Joe Cole - 01:38 min