Výnimočné akcie NHL: Iginlova 500-vka a Gáboríkov víťazný

Marián Gáborík.
Marián Gáborík. (Autor: TASR/AP)
Hana Čiefová|9. jan 2012 o 14:43

NHL začala rok 2012 krásnymi akciami a zaujímavými gólmi. Posúďte sami.

1. Brayden Schenn z Philadelphie dal takmer gól do odkrytej brány, nepočítal však s tým, aký zákrok vytiahne Craig Anderson z Ottawy.

2. 34-ročný veterán tímu Calgary Jarome Iginla dal už svoj 500. gól kariéry v NHL v polovici tretej tretiny zápasu s Minnesotou.

3. Vlaňajšie finále Stanley Cupu si zblízka vysvetlili Nathan Horton z Bruins a krídelník Canucks Dale Weise. A bolo to doslova ručne-stručne.

4. Johnny Oduya z Winnipegu Jets ukázal presnú mušku v zápase s Buffalom. Vskutku "vymietol pavučinku".

5. Gáboríkovo známe zrýchlenie sa mu zišlo v zápase s Pittsburghom, keď brankárovi Fleurymu vzal puk a mieril do prázdnej brány. Síce trafil len konštrukciu bránky, ale našťastie sa za ním prihnal Derek Stepan, ktorý zvýšil na 3:1 pre Rangers.

6. O tom, že Gáborík vie mieriť aj presne, svedčí nielen jeho tretie miesto v tabuľke kanonierov celej NHL, ale aj tento gól, ktorý rozhodol o víťazstve Rangers nad Floridou.

7. Významný míľnik dosiahol v kariére Patrik Eliáš, ktorý odohral proti Floride v NHL 1000. zápas a pre istotu ho oslávil aj gólom.

8. Mike Ribeiro z Dallasu sa v zápase s Nashvillom netrápil s prihrávaním, obišiel rovno celú obranu a parádne otvoril skóre.

9. Naopak, Steve Ott z Dallasu nemal svoj deň, akosi sa mu v zápase nedarilo nájsť sieť. A to nielen počas akcie, ale ani pri trestnom strieľaní. To veru vie naštvať.

10. Dva góly v priebehu 25 sekúnd? Tak určiteee. Seabrook a Kane dosiahli vyrovnanie na 4:4 v zápase s Philadelphiou v 55. minúte. Zápas však napriek tomu vyhrali Flyers gólom Van Riemsdyka v 60. minúte.

Domov»Hokej»NHL»Výnimočné akcie NHL: Iginlova 500-vka a Gáboríkov víťazný