HC Lev Poprad prehral v Moskve s Dinamom 1:4

(Autor: TASR)
TASR|12. jan 2012 o 17:44

Kontinentálna hokejová liga mala vo štvrtok na programe poltucet stretnutí.

Účasť "Levov" v play-off KHL je zrejme nereálna - na ôsme miesto v Západnej konferencii strácajú už 10 bodov.

MOSKVA. Hokejisti HC Lev Poprad prehrali na ľade OHK Dinamo Moskva 1:4 a z "tripu" po súperových ihriskách si neprivezú ani bod.

Skóre otvoril Netík

Od úvodných minút stretnutia začali hostia aktívne a svojho súpera napádali už pri rozohrávke v ich obrannom pásme. Už v 3. minúte si vybojovali presilovú hru, ale s nebezpečným zakončením Sekáča si domáci brankár poradil. Jeho spoluhráči pohrozili o štyri minúty neskôr, Tolpekovu strelu však Duba zneškodnil svojím betónom.

Aj v ďalšom priebehu bola aktivita na strane hosťujúceho celku, no v 13. minúte zabudli na osamoteného Gorovikova, ktorý našťastie pre nich pred Dubom neuspel. Ten istý hráč mal gól na hokejke aj o niekoľko sekúnd neskôr, ale opäť sa vyznamenal brankár hostí. Tri minúty pred koncom úvodnej dvadsaťminútovky zahrmelo na opačnej strane a skóre stretnutia otvoril Netík - 0:1.

Na začiatku druhého dejstva mal autor úvodného gólu obrovskú príležitosť skórovať, domáci gólman si s jeho dvoma strelami poradil a podržal svojich spoluhráčov. Tí sa mu odvďačili dvoma presnými zásahmi v 26. a 27. minúte.

Najprv vyrovnal Komarov, keď dorazil vyrazený puk od Dubových betónov a po ňom poslal domácich po prvý raz do vedenia obranca Novák, ktorý využil početnú výhodu o jedného hráča - 2:1. Oba tímy vychádzali zo zabezpečenej obrany a podnikali rýchle protiútoky. Vo zvyšných minútach druhej tretiny si obaja súperi vypracovali viacero šancí, ale obaja brankári už neinkasovali.

Dinamo rozhodlo zápas v rozpätí pol minúty

Vstup do tretieho dejstva vyšiel výborne domácim hráčom, ktorí v rozpätí 30 sekúnd strelili dva góly a prakticky rozhodli o svojom triumfe. V 45. namieril presne Babenko a po ňom ešte v tej istej minúte Konstantin Volkov, ktorý prepasíroval vyrazený puk za Dubov chrbát.

Hostia v závere pozorne bránili a súpera nepúšťali do vyložených príležitostí. Frustrovaní hostia sa už smerom dopredu neponáhľali a do konca zápasu už nič nevymysleli. Najbližšie ku gólu bol v 52. minúte aktívny Sekáč, ale v úniku si s jeho zakončením poradil brankár domácich.

Najbližšie zverenci Radima Rulíka privítajú v nedeľu 15. januára na domácom ľade ruský klub AK Bars Kazaň (17.00).

Tréneri hodnotia:

Radim Rulík (HC Lev Poprad): "Začali sme lepšie ako súper, v prvej tretine sme strelili gól. Domáci však potom pridali na rýchlosti a už sme s nimi nedokázali držať krok. V našej hre sa objavilo veľa nedostatkov."

Olegsa Znaroksa (OHK Dinamo Moskva): "V prvej polovici zápasu sme herne zlyhali. Potom sme však zabrali, začali sme bojovať a v tretej tretine sme už zápas dotiahli do víťazného konca."

V ďalších štvrtkových stretnutiach prehral Barys Astana na domácom ľade so Sibirom Novosibirsk 1:2 a tím Salavat Julajev Ufa si poradil s Avangardom Omsk 3:0. Štatistiku kanadského bodovania si o jednu asistenciu vylepšil slovenský obranca Peter Podhradský. Jeho tím Dinamo Minsk však napokon doma prehral s Metallurgom Magnitogorsk 3:4.

Kontinentálna hokejová liga - štvrtkové stretnutia:

OHK Dinamo Moskva - HC Lev Poprad 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 26. Komarov (Gorovikov, Tolpeko), 27. Novák (Sojin), 45. Babenko (Komarov), 45. K. Volkov - 17. Netík. Rozhodovali: Olenin (Rus.), Rennes (Fín.) - Aľošin, Ivanov (obaja Rus.), vylúčení: 6:6, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, 3500 divákov

Dinamo Moskva: A. Volkov - Novák, Gorochov, Bojkov, Solovjov, Višnevskij, Šadilov - Tolpeko, Gorovikov, Komarov - Kozlov, Sojin, Kokarev - Babenko, Kudašov, Mosaľov - K. Volkov, Pestunov, Kvapil

HC Lev Poprad: Duba - Mezei, Hunkes, Sigalet, Štrbák, Mihálik, Lewis, Hellström - Bartečko, Mikúš, Netík - Špirko, Kristek, Huna - Sekáč, Lundberg, Fabricius - Matai, Novotný, Chabada