Striebro pre Beladiča v slalome EP

SITA|13. jan 2012 o 13:02

Zrakovo postihnutý slovenský reprezentant v alpských lyžiarskych disciplínach Michal Beladič obsadil na pretekoch Európskeho pohára v talianskom stredisku Sestriere v prvom z dvoch naplánovaných slalomov druhé miesto.

SESTRIERE. Spoločne so svojím navádzačom Filipom Švidroňom v oboch kolách skončili druhí.

Suverénnym víťazom tejto disciplíny sa stal Rus Valerij Redkozubov (navádzač Viačeslav Molodcov). Víťaz oboch predchádzajúcich obrovských slalomov Jakub Krako (navádzač Martin Motyka) nedokončil prvé kolo.

V kategórii telesne postihnutých stojacich mužov skončil Slovák Martin France deviaty.

Slovensko na pretekoch EP v Sestriere reprezentujú lyžiari z klubu Pegas Remata.

Výsledky - slalom:

MUŽI:

zrakovo postihnutí:

1. Valerij Redkozubov / navádzač Viačeslav Molodcov (Rus.) 1:45,49, 2. Michal Beladič / Filip Švidroň (SR) +9,63, 3. Alexander Fedoriuk / Arťom Zagorodskich (Rus.) +33,06, ... nedokončili 1. kolo Jakub Krako / Martin Motyka