Suspendovaný rozhodca sa vydával za iného rozhodcu

Lučezar Jonov. (Autor: sportal.bg)
SITA|14. jan 2012 o 10:22

Jonova suspendovali za rozhodovanie bez informovania národného futbalového zväzu.

SOFIA. Potrestaný bulharský futbalový arbiter Lučezar Jonov rozhodoval stredajší medzinárodný prípravný duel medzi nemeckým Werderom Brémy a holandským Alkmaarom pod falošnou identitou, keď sa vydával za svojho kolegu a krajana Rajča Rajčeva. V piatok o tom informovala bulharská štátna televízia BNT.

"Táto správa potvrdila správnosť nášho minuloročného rozhodnutia," nechal sa počuť predseda komisie rozhodcov Bulharskej futbalovej asociácie Kostadin Kostadinov.

Jonov a jeho asistenti Petar Tarulov a Emil Mitev patria medzi arbitrov, ktorých suspendovali za rozhodovanie medzinárodných zápasov v Južnej Amerike, keďže predtým o tom neinformovali národný futbalový zväz.

"Podniknem všetky potrebné kroky na očistenie môjho mena," povedal Rajčev pre oficiálnu stránku asociácie bulharských futbalových rozhodcov. "Dozvedel som sa, že v inkriminovanom zápase mal rozhodca nadstaviť desať minút, nariadiť kontroverzný pokutový kop a priamy kop v deviatej minúte nadstaveného času," uviedol Kostadinov. Werder Brémy zdolal v spomenutom stretnutí v tureckom Beleku AZ Alkmaar 2:1.