Hossa a Meszároš asistovali v NHL pri góloch

Marián Hossa a Johan Franzen.
Marián Hossa a Johan Franzen. (Autor: TASR)
TASR|14. jan 2012 o 21:21

V zámorskej profilige dva slovenské body a víťazstvo Haláka, ktorý sa rovnako ako Hossa stal treťou hviezdou zápasu.

DETROIT. Hokejisti Detroitu si v sobotňajšom stretnutí zámorskej NHL poradili na domácom klzisku s Chicagom 3:2 po predĺžení.

Blackhawks vstupovali do tretej tretiny s jednogólovým mankom, o predĺženie sa minútu pred záverečným hvizdom postaral po prihrávke od slovenského útočníka Mariána Hossu Kanaďan Jonathan Toews. O víťazovi rozhodol v piatej minúte predĺženia gól z hokejky ďalšieho Kanaďana Todda Bertuzziho.

Hossa aj Halák tretími hviezdami

Trenčianskeho rodáka Hossu po stretnutí vyhlásili za tretiu hviezdu večera. V noci bodoval zo Slovákov ešte zadák Philadelphie Andrej Meszároš, ktorého jedna asistencia však len zmiernila prehru jeho tímu v Nashville (2:4).

Kanadské derby medzi Montrealom a Ottawou dospelo až do samostatných nájazdov, v ktorých mali viac šťastia "senátori", o ktorých úspechu rozhodol Daniel Alfredsson.

V bránke Canadiens dostal pred Petrom Budajom dôveru Carey Price. Rovakým scenárom sa skončilo aj stretnutie St. Louis s Minnesotou.

Halákovi sa stále darí

Gólman "bluesmanov" Jaroslav Halák sa tešil z víťazstva i individuálneho ocenenia za tretiu hviezdu večera. Pre Bratislavčana to bolo ôsme víťazstvo v 11 dueli.

Newyorskí Rangers si poradili s Torontom na jeho ľade pohodlne 3:0 aj napriek tomu, že Marián Gáborík sa prezentoval len jednou neúspešnou strelou.

Milan Jurčina pomohol New York Islanders k víťazstvu 4:2 nad Buffalom, na ľade strávil takmer 19 minút, prezentoval sa dvoma strelami a jedným mínusovým bodom. Na druhej strane stále nenastúpil ďalší slovenský obranca Andrej Sekera, ktorého trápi zranenie.

S bilanciou 23:30 min bol najvyťaženejším korčuliarom merania síl Caroliny s Bosonom hosťujúci kapitán Zdeno Chára, nedokázal ale zabrániť prehre svojho mužstva 2:4.

Chára štyrikrát vystrelil na bránku, no do osobných štatistík mu pribudol len jeden mínusový bod. Naopak, dôvod na radosť má center San Jose Michal Handzuš, "žraloci" totiž potvrdili výbornú fazónu, keď si z Columbusu odvážajú tri body po výsledku 3:1.

O víťazstvo Colorada na ľade Dallasu v pomere 2:1 sa výraznou mierou pričinil Paul Stastny, syn slovenskej hokejovej legendy bol autorom víťazného gólu a zaznamenal aj jednu prihrávku.

NHL, sobota:

Detroit - Chicago 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 13. Holmström (I. White, Daciuk), 17. Bertuzzi (Daciuk, I. White), 65. Bertuzzi (Filppula, Lidström) - 35. A. Shaw (Leddy), 59. Toews (MARIÁN HOSSA, D. Keith)

Dallas - Colorado 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 46. Fiddler - 11. Jones, 51. Stastny. Brankári: Lehtonen - Giguere. Strely na bránku: 22:23. Diváci: 15.838.

Winnipeg - New Jersey 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly: 19. Ladd - 50. Foster, 53. Eliáš. Brankári: Pavelec - Brodeur. Strely na bránku: 23:25. Diváci: 15.004.

Carolina - Boston 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Góly: 31. Dwyer, 54. Faulk, 59. Harrison, 59. Staal - 27. Bergeron, 42. Lucic. Brankári: Ward - Thomas. Strely na bránku: 21:35. Diváci: 18.680.

Columbus - San Jose 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 47. Nash - 35. Clowe, 58. Marleau. Brankári: Sanford - Greiss. Strely na bránku: 26:33. Diváci: 16.582.

Montreal - Ottawa 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 41. Plekanec, 60. Pacioretty - 46. Turris, 54. Spezza, rozhodujúci nájazd Alfredsson. Brankári: Price - Anderson. Strely na bránku: 35:25. Diváci: 21.273.

New York Islanders - Buffalo 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 14. Moulson, 37. Okposo, 57. a 60. Grabner - 35. Kaleta, 37. Roy. Brankári: Nabokov - Enroth. Strely na bránku: 40:25. Diváci: 13.848.

Toronto - New York Rangers 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 24. Rupp, 37. Boyle, 47. Stepan. Brankári: Gustavsson - Biron. Strely na bránku: 20:30. Diváci: 19.617.

St. Louis - Minnesota 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0) - Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celé stretnutie, kryl 29 z 31 striel (93,5% úspešnosť zákrokov) a po stretnutí ho vyhlásili za tretiu hviezdu večera.

Góly: 29. Perron, 31. Pietrangelo, rozhodujúci nájazd Shattenkirk - 8. McIntyre, 37. Spurgeon. Brankári: HALÁK - Harding. Strely na bránku: 49:31. Diváci: 19.150.

Nashville - Philadelphia 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) - Andrej Meszároš (Philadelphia) 0+1

Góly: 20. Erat, 31. S. Kosticyn, 45. Spaling, 60. Fisher - 33. Couturier (MESZÁROŠ), 50. Simmonds. Brankári: Rinne - Bryzgalov. Strely na bránku: . Diváci: .

Calgary - Los Angeles 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Góly: 36. Cammalleri - 21. Richards, 24. Greene, 35. Kopitar, 60. Brown. Brankári: Kiprusoff - Quick. Strely na bránku: 30:24. Diváci: 19.289.