AKTUALIZOVANÉ 12.00

Hossa a Kopecký skórovali, Višňovský dvakrát asistoval

Skvelý výkon predviedol pri víťazstve 3:0 nad Montrealom v bránke Washingtonu Čech Michal Neuvirth.

Hráč Floridy Matt Bradley po strete s Kyleom Quinceym z Colorada.(Zdroj: TASR/AP)
Zažite atmosféru MS v hokeji na vlastnej koži >>

NEW YORK. Traja slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v štyroch dueloch zámorskej NHL v noci na štvrtok. Útočník Chicaga Marián Hossa pomohol 18. gólom v ročníku k domácej výhre Blackhawks 6:2 nad Buffalom.

Krídelník "jastrabov" strelil tretí gól svojho tímu v 26. minúte, keď využil mini brejk, pričom jeho presný zásah sa ukázal v konečnom účtovaní ako rozhodujúci, keďže "šable" s obrancom Andrejom Sekerom už nenašli recept na domáceho brankára Coreyho Crawforda.

Chicago sa vrátilo do čela Západu

Chicago sa vďaka triumfu vrátilo na čelo Centrálnej divízie i celej Západnej konferencie, Buffalo naopak zaznamenalo jubilejnú desiatu prehru v rade na súperových klziskách.

"Keby sme hrali dobre, neinkasovali by sme taký gól, aký strelil Hossa. Musíme sa snažiť eliminovať podobné úniky a prečíslenia, no bez puku sa hrá ťažko. Nemôžme si potom vytvoriť šance, bez nich sa góly nestrieľajú a v dôsledku toho sa nerodia ani víťazstvá," citoval portál nhl.com útočníka hostí Villeho Leina.

Totožný priebeh z hľadiska konečného skóre, jednotlivých tretín a dokonca i poradia strelených gólov mal duel Anaheimu s Phoenixom.

"Káčeri" zvíťazili rovnako ako Chicago 6:2, pričom aj "kojoti" strelili úvodný gól duelu a za nepriaznivého stavu 1:2 ešte dokázali vyrovnať. Pri prvých dvoch zásahoch domácich si obranca Ľubomír Višnovský pripísal dve asistencie a v sezóne ich už má na konte 11. Tréner Ducks Bruce Boudreau skritizoval svojich zverencov za druhú tretinu, v globále však vyslovil spokojnosť, najmä z hľadiska šiestich strelených gólov proti solídnej defenzíve divízneho rivala.

"Nemôžem sa sťažovať. V tejto sezóne sme už zažili časy, že aj s polovičným gólovom prídelom by sme boli spokojní," skonštatoval.

Kopeckého gól nestačil

Útočník Floridy Tomáš Kopecký sa prezentoval gólom do siete Colorada, ktorým na začiatku tretej tretiny zvýšil náskok svojho tímu na 3:1. Domáca "lavína" však dokázala vyrovnať, vynútila si predĺženie a v ňom rozhodol o jej triumfe Ryan O'Reilly. Honor prvej hviezdy zápasu si vyslúžil domáci útočník a autor dvoch gólov Peter Mueller, ktorý nastúpil na vôbec prvý domáci duel v prebiehajúcej sezóne.

Naposledy zažil gólovú radosť ešte 4. apríla 2010, celý minulý ročník a prvých 44 tohtosezónnych stretnutí vynechal pre otras mozgu a sprievodné symptómy. "Bol to krásny návrat domov. Neviem slovami ani vyjadriť, ako veľa to pre mňa znamená. Pre mužstvo bolo dôležité bodovať a tie moje dva góly sú čerešničkou na torte. V tejto chvíli by som to nemenil za nič na svete," rozplýval sa krátko po zápase 23-ročný Američan.

Montreal podľahol na domácom ľade Washingtonu 0:3, hosťom na triumf stačilo iba 16 striel a výborný výkon českého brankára Michala Neuvirtha, ktorý zneškodnil všetkých 31 pokusov Canadiens a dosiahol druhý shutout v sezóne. V domácej bránke nedostal šancu slovenský gólman Peter Budaj.

Výsledky

Chicago - Buffalo 6:2 (2:1, 2:1, 2:0) - Marián Hossa (Chicago) 1+0

Góly: 13. Shaw, 16. Toews, 26. HOSSA, 34. Hayes, 45. Bolland, 47. Toews - 10. Pominville, 24. Pominville. Brankári: Crawford - Enroth. Strely na bránku: 35:27. Diváci: 21.114.

Montreal - Washington 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 5. Perreault, 9. Johansson, 31. Ovečkin. Brankári: Price - Neuvirth. Strely na bránku: 31:16. Diváci: 21.273.

Colorado - Florida 4:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0) - Tomáš Kopecký (Florida) 1+0

Góly: 27. a 44. Mueller, 57. Šťastný, 64. O'Reilly - 15. Goc, 39. Weiss, 41. KOPECKÝ. Brankári: Giguere - Theodore. Strely na bránku: 44:29. Diváci: 13.465.

Anaheim - Phoenix 6:2 (2:1, 2:1, 2:0) - Ľubomír Višňovský (Anaheim) 0+2

Góly: 14. Hagman (VIŠŇOVSKÝ), 16. Beauchemin (VIŠŇOVSKÝ), 35. Beauchemin, 39. Blake, 44. Beleskey, 57. Perry - 9. Chipchura, 30. Langkow. Brankári: Hiller - Smith. Strely na bránku: 21:27. Diváci: 12.281.