Zákernému Pepemu odporučili blázinec

Lionel Messi leží na zemi po tom ako mu stúpil na ruku obranca Pepe.
Lionel Messi leží na zemi po tom ako mu stúpil na ruku obranca Pepe. (Autor: SITA/AP)
Pavol Spál, TASR|19. jan 2012 o 10:05

Obranca Realu Madrid Pepe zas raz neudržal nervy a prezentoval sa nepochopiteľným zákrokom na Lionela Messiho.

MADRID. BRATISLAVA. Svietili mu laserom do očí, ďalší fanúšikovia mu na štadióne Santiaga Bernabéa v Madride so zaťatými päsťami hrozili a nadávali. Na ihrisku hráči Realu faulovali Lionela Messiho miestami až na hranici zákernosti. Najlepší hráč sveta bol vo štvrťfinále španielskeho pohára od začiatku centrom nenávisti. Nič nové.

Vrchol prišiel v 68. minúte, keď Barcelončan spadol na zem po faule Callejona.Keď okolo neho prechádzal defenzívny stredopoliar Realu Pepe (28 r) , spomalil. Ľavou nohou sediacemu Messimu najprv kopol do ramena a pravou mu dupol na ľavú ruku.

Brutálny zákrok

Spomalené zábery ukázali Portugalčanov úmysel – bolo evidentné, že nohu pritlačil zámerne.
„Bolo to brutálne,“ citujú španielske médiá Xaviho, tvorcu hry Barcelony.Rozhodca však zákrok prehliadol, žltú kartu dostal iba Callejon.Zatiaľ čo sa Messi zvíjal od bolesti, Pepe mal ešte toľko drzosti, že proti karte protestoval.

Dvadsaťštyriročný Argentínčan v zápase pokračoval a pomstil sa. Nie zákerne, športovo. Trinásť minút pred koncom prihral perfektne na víťazný gól Abidala. Barcelona zvíťazila v Madride 2:1. Prvý gól zápasu dal Madridčan Ronaldo, za Kataláncov vyrovnával Puyol.

Pepe odohral súboj už tradične na hranici zákernosti, žltú kartu inkasoval už v 17. minúte. V druhom polčase ešte stihol teatrálne nafilmovať pád, keď mu Fabregas čisto zobral loptu. Tréner Realu José Mourinho Pepeho desať minút pred koncom radšej vystriedal.

Rooney ho odsúdil

„To je teda idiot. Niekto mu to isto vráti,“ kritizoval Pepeho na Twitteri útočník Manchestru United Wayne Rooney. Hráč Zaragozy Xavi Aguada odporučil Pepemu blázinec. „Zaslúžil by si zhorieť v pekle,“ dodal hráč Levante Sergio González. Mourinho pochválil Pepeho za výbornú prácu v zápase, jeho zákerný ťah si vraj nevšimol.

„Ak to však spravil zámerne, isto ho potrestám,“ tvrdil Portugalčan, ktorý je považovaný za najväčšieho vinníka vzrastajúcej agresivity hráčov Realu. Pepe zinkasoval v jedenástich súbojoch proti Barcelone osem žltých kariet, vylúčený bol iba raz. „V súkromí je milý chlapík, ak si však oblečie dres, je iným človekom,“ vravel o Pepem bývalý tréner Realu Bernd Schuster.

Portugalčana kritizoval aj zvyčajne lojálny a promadridský denník Marca. „Hrubosť, nadmerná agresia, filmovanie, to všetko sú vlastnosti, ktoré ani zďaleka necharakterizujú elitného futbalistu. Horšie je, že sa to u Pepeho opakuje.“

Portugalský obranca už niečo podobné vyviedol pred troma rokmi, keď niekoľkokrát kopol na zemi ležiaceho Francisca Casquera z Getafe, za čo si vyslúžil desaťzápasový trest. Real z posledných trinástich vzájomných súbojov proti Barcelone vyhral iba raz – vlani vo finále španielskeho pohára, aj to až po predĺžení.

Barcelona v zápasoch navyše dominuje v držaní lopty (naposledy 72 – 28) i v počte striel. Hráči Realu zaostávajú technicky i rýchlostne – čo pyšné hviezdy ťažko znášajú a uchyľujú sa neraz i k surovým faulom.

Okrem Pepeho mohli byť v stredu potrestaní i ďalší. Rozhodcovia to však opäť prehliadli. Možno i preto, že tréner Realu Mourinho sa neustále sťažuje, že arbitri pískajú v prospech Barcelony.
Odveta španielskeho pohára sa hrá v Barcelone už na budúcu stredu.