Halák s ďalším shutoutom, už je bez gólu 148 minút

Jaroslav Halák (vľavo) a David Perron.
Jaroslav Halák (vľavo) a David Perron. (Autor: SITA/AP)
TASR|20. jan 2012 o 07:21

Jaroslav Halák z ostatných 13 štartov ani raz neprehral v riadnom hracom čase.

NEW YORK. Jubilejný 20. shutout v kariére dosiahol slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák zo St. Louis v zápase zámorskej NHL v noci na piatok proti Edmontonu. Opora Blues zlikvidovala všetkých 15 streleckých pokusov Oilers a domáci vyhrali 1:0 gólom Pietrangela z 55. minúty.

Bratislavský rodák je momentálne v excelentnej forme, bolo to už jeho tretie čisté konto v posledných štyroch zápasoch a druhé po sebe, keď predtým neinkasoval v súboji s Dallasom. Momentálne tak ťahá Halák sériu 148:25 minút bez inkasovaného gólu.

"Ak zvážim, aké to boli strely, tak som sa cítil výborne. Nemusel som ich dnes veľa likvidovať a súper ani nemal veľké šance. Každý zápas je iný, v tomto chlapci hrali skutočne výborne. Dúfam, že sa nám takto bude dariť najmenej do prestávky All Star," citoval Haláka portál NHL.com. Napriek shutoutu vyhlásili slovenského gólmana "len" za tretiu hviezdu zápasu.

Flyers prehrali s Islanders

V ďalších zápasoch sa bodovo presadili Slováci Marián Gáborík a Andrej Meszároš. Kanonier New York Rangers v zápase s Pittsburghom raz asistoval, jazdci ale v Madison Square Garden prehrali 1:4.

Gáborík za stavu 0:1 perfektnou krížnou prihrávkou pred modrou čiarou našiel "našliapnutého" Hagelina a jeho strela prekĺzla so šťastím do brány.

O niekoľko okamihov neskôr mal slovenský útočník na hokejke gól, ktorým by dostal svoj tím do vedenia, no Fleury jeho bekhendový pokus z uhla lapačkou chytil a následne nepripustil dorážku zaľahnutím puku.

Pittsburgh aj bez zranenej hviezdy Sidneyho Crosbyho ťahá spoľahlivý ruský útočník Jevgenij Malkin.

Líder produktivity sa prezentoval dvoma gólmi a bol hlavným strojcom víťazstva "tučniakov". "Nemyslím si, že sme podali slabý výkon. Dnes o našej prehre rozhodli detaily a 5-minútová hluchá pasáž v záverečnej časti, v ktorej sme dostali dva góly," povedal kouč Rangers John Tortorella.

Podobne sa ako Gáboríkovmu NY Rangers sa "darilo" aj Philadelphii, ktorá prehrala na domácom ľade s New York Islanders 1:4 a nepomohla jej ani Meszárošova asistencia, jeho jedenásta v sezóne. Islanders vyhrali na ľade Philadelphie prvýkrát po predošlých jedenástich neúspešných pokusoch.

Boston víťazne v New Jersey

V noci frekventovaným výsledkom 4:1 vyhralo aj Toronto nad Minnesotou, Boston v New Jersey a Ottawa v San Jose. "Senátori" uspeli so San Jose prvýkrát od októbra 2003. Dokázali, že sú vo forme, vyhrali už deviaty zápas z posledných jedenástich a už piaty v rade vonku.

Výsledkom 4:1 sa skončila aj konfrontácia Winnipegu s Buffalom, ktorá bola už nepretržitým 11. neúspešným vystúpením Buffala na súperových klziskách. Súboj Los Angeles s Calgary rozhodol až nájazdový rozstrel, v ktorom uspeli hráči plameňov a tešili sa z výhry 2:1.

Výsledky štvrtkových stretnutí NHL:

Toronto - Minnesota 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 1. Kadri, 6. Crabb, 36. Kessel, 41. Grabovskij - 58. Johnson. Brankári: Gustavsson - Bäckström. Strely na bránu: 33:21. Diváci: 19.421.

New Jersey - Boston 1:4 (1:0, 0:0, 0:4)

Góly: 19. Sýkora - 44. Ference, 48. Horton, 48. Campbell, 60. Kelly. Brankári: Brodeur - Thomas. Strely na bránu: 31:25. Diváci: 14.941.

NY Rangers - Pittsburgh 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Góly: 31. Hagelin (GÁBORÍK) - 4. Kunitz, 43. Park, 48. Malkin, 59. Malkin. Brankári: Lundqvist - Fleury. Strely na bránu: 31:36. Diváci: 18.200.

Philadelphia - NY Islanders 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Góly: 51. Read (MESZÁROŠ) - 21. Moulson, 33. Bailey, 48. Streit, 60. Grabner. Brankári: Bobrovskij - Nabokov. Strely na bránu: 41:27. Diváci: 19.796.

Columbus - Nashville 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 32. Erat, 34. Fisher, 60. Weber. Brankári: Mason - Rinne. Strely na bránu: 38:25. Diváci: 17.233.

St. Louis - Edmonton 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 55. Pietrangelo. Brankári: HALÁK - Chabibulin. Strely na bránu: 38:15. Diváci: 17.432.

Winnipeg - Buffalo 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 12. Ladd, 33. Enström, 44. Stapleton, 59. Antropov - 25. Stafford. Brankári: Pavelec - Miller. Strely na bránu: 33:26. Diváci: 15.004.

Phoenix - Detroit 2:3 pp a sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 3. Torres, 35. Brule - 22. White, 32. Bertuzzi, rozhodujúci nájazd premenil Bertuzzi. Brankári: Smith - Howard. Strely na bránu: 33:35. Diváci: 15.067.

San Jose - Ottawa 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 4. Winchester - 11. Turris, 25. Karlsson, 35. Greening, 50. Greening. Brankári: Niemi - Anderson. Strely na bránu: 37:21. Diváci: 17.562.

Los Angeles - Calgary 1:2 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Brown - 30. Iginla, rozhodujúci nájazd premenil Cammalleri. Brankári: Quick - Kiprusoff. Strely na bránu: 32:25. Diváci: 18.118.