Hádzanárky Partizánskeho prehrali s Porubou 28:35

SITA|22. jan 2012 o 20:00

Počas víkendových stretnutí 16. kola spoločnej slovensko-českej ligy hádzanárok sa slovenským tímom nedarilo

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 16. kola spoločnej slovensko-českej ligy hádzanárok (WHIL - Women´s Handball International League) 2011/2012:

SOBOTA:

DHK Baník Most - HK Britterm Veselí nad Moravou 27:24 (11:10)

Najviac gólov: Martínková 7, Beňušková a Crhová po 5 - Drotárová 6, Tomečková 5, Chmelařová, Kočí a Sukenníková po 4

Pok. hody: 4/2 - 3/3, vylúčené: 1 - 5, rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), 900 divákov

Celý zápas bol vyrovnaný až do 59. min, keď domáce získali päťgólový náskok a vedenie si už nenechali ujsť.

TJ Sokol Písek - HK Slovan Duslo Šaľa 32:27 (17:12)

Najviac gólov: Krouská 6, Borovská 5, Vyhnalová 5/1 - Trochtová 6, Porubská a Bérešová po 4, Szarková 4/3

Pok. hody: 4/3 - 3/3, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Kohout a Vaník (obaja ČR), 300 divákov

Domácim vyšiel prvý polčas, keď na hracej ploche dominovali vo všetkých herných činnostiach. V záverečnej desaťminútovke získali päťgólové vedenie. Po zmene strán Šaľa zmenila obranný systém a v 44. min sa dotiahla na jednogólový rozdiel (22:21). Následne technické chyby Šaľaniek domáce trestali gólmi a náskok si už ustrážili až do konca.

ŠKP Piccard Senec - Iuventa Michalovce 19:36 (10:13)

Najviac gólov: Kodajová 7/2, Neštická 3, Kupkovičová 3/2 - Tobiašová 8, Polláková a Tregubovová po 6

Pok. hody: 4/4 - 0, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Macko a Gábriš (obaja SR), 300 divákov

Po vyrovnanom prvom polčase a aj úvode druhej časti nahradila Kudročová v michalovskej bránke Krebsovú, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Na Kudročovú domáce hráčky nevedeli nájsť recept a z následných protiútokov Iuventa postupne zvyšovala náskok.

NEDEĽA:

HK Danlog Partizánske - DHC Sokol Poruba 28:35 (15:16)

Najviac gólov: Michnová 12/9, Košíková 5, Blažeková 4 - A. Tóthová 11/5, Chrenková 7/3, Vítková 6

Pok. hody: 10/9 - 10/10, vylúčené: 3 - 8, rozhodovali: Cipov a Pastierik (obaja SR), 420 divákov

V úvode prvého polčasu si domáce vypracovali štvorgólový náskok (v 11. min viedli 7:3), ale o ten vzápätí prišli a ešte pred polčasovou prestávkou stiahli štvrogólové manko na rozdiel jediného gólu. Po zmene strán ešte dokázali vyrovnať na 16:16, ale potom už viedli len hráčky Poruby. Ich náskok postupne narástol až na záverečných sedem gólov.

Slávia UDHK ŠG Nitra-Sereď - DHK Zora Olomouc 18:34 (9:17)

Najviac gólov: Behinská 5, Bérová 3 - Růžičková 8, Kubáčková 5

Pok. hody: 4/2 - 4/4, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Novák a Zubo (obaja SR), 100 divákov

Zápas bol do 10. min vyrovnaný. Olomouc potrestal chyby domácich hráčok a šnúrou piatich gólov utiekol. V rovnakom duchu sa niesol aj druhý polčas, hostky dokonale potrestali chyby domácich a neomylne zakončovali rýchle protiútoky.

DHC Slavia Praha - Handball Club Zlín 28:25 (13:14)

Najviac gólov: Černá 14/3, Jonášová 5, Kutlvašrová a Knedlíková po 3 - Poznarová 8/1, Marčíková 4, Budajová a Talašová po 3.

Pok. hody: 3/3 - 2/1, vylúčené: 1 - 0, rozhodovali: Hanák a Novák (obaja ČR), 150 divákov

Vo veľmi vyrovnanom zápase v prvom polčase si udržiavali najtesnejšie vedenie hostky, no po zmene strán mala mierny náskok Slavia. O svojom víťazstve rozhodli domáceho hádzanárky v posledných minútach, keď strelili tri rýchle góly.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Hádzanárky Partizánskeho prehrali s Porubou 28:35