Montreal rozstrieľal Detroit 7:2, Budaj nechytal

Max Pacioretty v súboji s brankárom Detroitu Ty Conklinom.
Max Pacioretty v súboji s brankárom Detroitu Ty Conklinom. (Autor: SITA/AP)
TASR|26. jan 2012 o 07:09

V poslednom súťažnom stretnutí pred All Stars víkendom sa v noci na štvrtok zrodila v zámorskej hokejovej NHL vysoká domáca výhra Montrealu nad vedúcim tímom ligy Detroitom 7:2.

Canadiens vysokým víťazstvom prerušili sedemzápasovú víťaznú šnúru "červených krídel".

MONTREAL.

V domácom tíme, v ktorého bránke slovenský gólman Peter Budaj chýbal, žiaril center David Desharnais, autor dvoch gólov a jednej asistencie.

V stretnutí sa nevyznamenali brankári Detroitu. Vedúceho gólmana ligy v počte triumfov Jimmiho Howarda musel tréner Mike Babcock stiahnuť z ľadu po tom, ako z 11 striel v prvej tretine pustil 4 góly. Ty Conklin však zarmútil kouča ihneď v prvých minútach druhej časti, keď prvé dve strely Habs skončili za jeho chrbátom.

"Nebudem to ani analyzovať cez videonahrávku. Pôjdem si teraz dať 'drink', to je to, čo urobím. Boli sme dnes hrozní, ani neviem, čo viac k tomu povedať. Hrali sme veľmi zle, čas ubiehal strašne pomaly, ale už je po tom. Treba otočiť stranu a ísť ďalej," povedal novinárom očividne rozhorčený Babcock.

Red Wings hrali bez svojej stálice v obrane Nicklasa Lidströma, ktorého trápi chrípkové ochorenie. A na defenzívnej hre to aj bolo badať. "Na takýto výkon neexistujú ospravedlnenia. Naše pokrytie súpera v obrannej tretine akoby dnes ani neexistovalo," komentoval bek Niklas Kronwall.

Nádej na čisté konto Careymu Priceovi zmaril Jiří Hudler v úvode záverečnej časti a päť minút si gólovú radosť Čech zopakoval. Na návrat do zápasu to však bolo už neskoro a Canadiens tak prerušili sedemzápasovú víťaznú šnúru "červených krídel".

Výsledok:

Montreal - Detroit 7:2 (4:0, 2:0, 1:2)

Góly: 6. Bourque, 11. Jemelin, 18. Desharnais, 20. Plekanec, 22. Pacioretty, 25. Desharnais, 59. Cole - 41. Hudler, 47. Hudler. Brankári: Price - Howard (21. Conklin). Strely na bránku: 25:28. Diváci: 21.273.

Domov»Hokej»NHL»Montreal rozstrieľal Detroit 7:2, Budaj nechytal