Barcelona prišla po zápase s Realom o Iniestu a Sancheza

TASR|26. jan 2012 o 09:24

Okrem Sancheza a Iniestu sú mimo hry dlhodobo aj David Villa a Ibrahim Affelay.

BARCELONA. Španielsky futbalový klub FC Barcelona prišiel po stredajšej štvrťfinálovej odvete Kráľovského pohára proti Realu Madrid (2:2) hneď o dvoch svojich hráčov. Stredopoliar Andres Iniesta i útočník Alexis Sanchez budú trénerovi chýbať na zatiaľ nešpecifikované obdobie.

Iniesta si podľa predbežných testov natrhol sval v ľavej nohe, musel odkrivkať z trávnika po polhodine hry a ďalšie vyšetrenia ho čakajú v priebehu štvrtka. Nahradil ho Pedro Rodriguez, ktorý ešte do prestávky stihol streliť aj úvodný gól duelu.

Sancheza musel kouč Pep Guardiola rovnako vystriedať v 79. minúte pre zranenie ramena a podľa odhadov vynechá 1-2 týždne.

Dvojica sa tak pridala k maródke v časti kádra, ktoré zabezpečuje pre európskych šampiónov góly - okrem Sancheza a Iniestu sú mimo hry dlhodobo aj David Villa a Ibrahim Affelay.

Barcelona v ďalšom vydaní El Clasico síce stratila vedenie 2:0 a doma len remizovala 2:2, no nakoniec ťažila z výhry v prvom zápase na Santiago Bernabeu (2:1) a postúpila do semifinále.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Barcelona prišla po zápase s Realom o Iniestu a Sancheza