Prvé zlato z Osrblia putuje do Nórska

SITA|27. jan 2012 o 11:09

V rýchlostných pretekoch v juniorských vekových kategóriách na ME v viatlone v Osrblí, si tituly kontinentálnych šampiónov vybojovali 19-ročný Nór Christiansen a o rok mladšia Bulharka Dimitrovová.

V rýchlostných pretekoch v juniorských vekových kategóriách, ktorými sa v Osrblí začali 19. otvorené majstrovstvá Európy v biatlone, si tituly kontinentálnych šampiónov vybojovali 19-ročný Nór Vetle Sjastad Christiansen a o rok mladšia Bulharka Nija Dimitrovová.

OSRBLIE. Slovenským maximom v oboch kategóriách bolo 22. miesto. Medzi juniormi ho vybojoval Michal Šíma a najrýchlejšou slovenskou juniorkou bola Andrea Hôrčíková.

V pretekoch chlapcov Vetle Sjastad Christiansen o jedinú sekundu zdolal Rusa Alexandra Loginova, tretí už s vyše polminútovým odstupom skončil ďalší ruský biatlonista Maxim Cvetkov.

Michal Šíma zaostal za víťazným Christiansenom o vyše dve minúty a vo výsledkovej listine sa zaradil na 22. miesto. Hneď za ním dvadsiaty tretí skončil Henrich Lonský. Rudolfa Michalovského klasifikovali na 37. priečke, Michal Kubaliak obsadil 46. pozíciu.

Nija Dimitrovová dosiahla svoje kariérne maximum. Má už za sebou aj štarty vo Svetovom pohári, ale nedokázala sa výraznejšie presadiť. Strieborná Iryna Varvynecová z Ukrajiny zaostala o 15,1 s, bronz si vybojovala Švajčiarka Elisa Gasparinová.

Zo Sloveniek bezchybne strieľajúca Andrea Hôrčíková skončila na 22. mieste. Paulína Fialková, s ktorou sa spájali azda najväčšie nádeje slovenského biatlonu na tomto šampionáte, nazbierala až štyri trestné okruhy a po dodatočnej diskvalifikácii pôvodne 28. Aľony Lucikovičovej z Bieloruska obsadila 29. priečku.

Nikola Hurajtová skončila tridsiata prvá a talentovaná Alžbeta Majdišová sa vo výsledkovej listine zaradila na 44. pozíciu.

Výsledky, rýchlostné preteky:

juniori (10 km):

1. Vetle Sjastad Christiansen (Nór.) 23:55,7 min (1 trestný okruh), 2. Alexander Loginov +1,0 s (0), 3. Maxim Cvetkov (obaja Rus.) +34,4 (1), ... 22. Michal Šíma +2:03,7 (1), 23. Henrich Lonský +2:03,9 (1), 37. Rudolf Michalovský +3:41,5 (3), 46. Michal Kubaliak (všetci SR) +4:35,8 (4)

juniorky (7,5 km):

1. Nija Dimitrovová (Bul.) 21:09,3 min (0 trestných okruhov), 2. Iryna Varvynecová (Ukr.) +15,1 s (1), 3. Elisa Gasparinová (Švaj.) +29,1 (1), ... 22. Andrea Hôrčíková +2:08,9 (0), 29. Paulína Fialková +2:48,6 (4), 31. Nikola Hurajtová +3:04,5 (1), 44. Alžbeta Majdišová (všetky SR) +4:11,8