Gabon a Tunisko postúpili do štvrťfinále

Tuniský futbalista Karim Haggui (vpravo) a hráč Nigeru Maazou Moussa Ouwo.
Tuniský futbalista Karim Haggui (vpravo) a hráč Nigeru Maazou Moussa Ouwo. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. jan 2012 o 22:27

V úvodnom piatkovom stretnutí C-skupiny Afrického pohára národov triumfovali v gabonskom Libreville futbalisti Tuniska.

Tunisko sa druhou výhrou v C-skupine takmer naisto kvalifikovalo do štvrťfinále.

LIBREVILLE. V úvodnom piatkovom stretnutí C-skupiny Afrického pohára národov triumfovali v gabonskom Libreville futbalisti Tuniska nad Nigerom 2:1 a v predstihu si zabezpečili postup do štvrťfinále.

Outsider z Nigeru prekvapujúco dlho vzdoroval favoritovi, Severoafričania rozhodli o zisku troch bodov až v 90. minúte. Tunisko sa druhou výhrou v C-skupine takmer naisto kvalifikovalo do štvrťfinále.

Spoločne s Tunisanmi postúpili do najlepšej osmičky aj domáci Gabončania, ktorí vďaka gólu v piatej minúte nadstaveného času zvíťazili nad Marokom 3:2.