AKTUALIZOVANÉ 20:51

Liverpool zdolal v FA Cupe Man Utd

O výhre Liverpool FC nad Manchestrom United v anglickom pohári rozhodol striedajúci Dirk Kuyt.

(Zdroj: SITA/AP)
REAL MADRID vs BORUSSIA DORTMUND na 4 dni tu >>

LIVERPOOL. V šlágri 4. kola anglického futbalového FA Cupu zvíťazil Liverpool FC nad rivalom Manchester United 2:1.

O triumfe "The Reds", v ktorých základnej zostave odohral celé stretnutie slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel, rozhodol v 88. minúte holandský žolík Dirk Kuyt a posunul Liverpool do osemfinále najstaršej futbalovej súťaže sveta.

Skóre duelu na Anfield Road otvoril hlavou v 21. minúte dánsky reprezentant Daniel Agger. Ešte pred prestávkou vyrovnali "červení diabli" zásluhou Kórejca Park Ji-Sunga.

United, ktorí získali naposledy titul v FA Cup-e v roku 2004, nastúpili do stretnutia bez zranených Ria Ferdinanda, Phila Jonesa, Nanihom Vidiča aj Waynea Rooneyho.

Zaujímavosťou je, že proti LFC sa po prvý raz od októbrového vzájomného zápasu (na Anfielde 1:1) postavil Patrice Evra, ktorý po ňom obvinil uruguajského futbalistu Luisa Suáreza z rasizmu. Útočník klubu od rieky Mersey dostal za tento nepotvrdený počin 8-zápasový trest, ktorý mu stále plynie.

Francúzsky obranca si na štadióne Liverpoolu pochopiteľne vypočul pri každom dotyku s loptu hlučné bučanie, priaznivcov LFC hnevalo najmä to, že Suárez bol potrestaný aj napriek tomu, že ani Man Utd, ani Futbalová asociácia nepriniesli adekvátne dôkazy o jeho vine.

Iróniou potom je, že to bol práve Evra, ktorý v 88. minúte sobotňajšieho zápasu pri nákope Reinu a Carrollovom predĺžení na Kuyta mierne zaspal, čo Holanďan využil na strelenie rozhodujúceho gólu.

"Andy Carroll je úžasný hráč. Dnes bol veľkým prínosom pre náš tím. Aj fanúšikovia boli skvelí. Boli sme síce unavení po zápase Carling Cup-u s Manchestrom City, ale boli to práve oni, ktorí nás doslova dotlačili k víťaznému gólu," vyhlásil pre BBC kapitán Liverpoolu Steven Gerrard, ktorého doplnil Dirk Kuyt: "Dnes sme ukázali, že stále dokážeme zdolávať najlepších."

Liverpool odstránil rivala

BRATISLAVA. Pred vstupom na trávnik sa hrdo buchol do hrude na klubový znak a vyšklbol za hrsť trávy.
Martin Škrtel prežíval súboj proti najväčšiemu rivalovi z Manchester United podobne ako jeho spoluhráči obzvlášť emotívne.

Góly Liverpoolu búrlivo oslavoval. Po jedinom zásahu súpera naopak strašne zúril. Slovenský obranca patril opäť medzi opory tímu. Hral riadne tvrdo, ale v rámci pravidiel. Pôsobil spoľahlivo, suverénne. Vynikal v osobných súbojoch i v hre vo vzduchu. Jeho tím zdolal vo 4. kole FA Cupu Manchester United 2:1 a postúpil.

Prvý gól Liverpoolu dal Škrtelov partner na stopérskom poste Agger – hlavou, po parádnom výskoku. O víťazstve Liverpoolu rozhodol dve minúty pre koncom náhradník Dirk Kuyt.

United bol lepší

„Hráčov nemôžem dosť dobre vynachváliť. Je na nich vidieť, akí sú pyšní na svoj klub. Vyradiť mužstvo ako United je veľký úspech. Liverpool prežil veľký deň,“ tvrdil liverpoolsky tréner Kenny Dalglish.
United mal pritom v zápase prevahu a bol lepší, čo priznal aj liverpoolsky kapitán Gerrard. „Hrali sme skvele. Nechápem, ako sme mohli prehrať,“ divil sa tréner United Alex Ferguson, ktorého tím v tejto sezóne vypadol už z troch súťaží.

Špecificky prežíval zápas útočník Liverpoolu Luis Suárez. Vyskakoval a hučal. Góly svojho klubu fanaticky oslavoval. Bol neustále v zábere kamier. Suárez patril k najsledovanejším mužom zápasu. Pritom ho sledoval iba vo VIP – lóži na tribúne. Hrať nemohol. Uruguajčan si odpykáva osemzápasový trest za to, že údajne rasisticky urážal Patrica Evru – obrancu United.