Van der Haar obhájil titul medzi mužmi do 23 rokov

SITA|28. jan 2012 o 16:49

olanďan Lars van der Haar obhájil titul majstra sveta v kategórii mužov do 23 rokov v cyklokrose.

KOKSIJDE. H

V dramatických pretekoch nádejí na šampionáte v belgickom Koksijde predstihol o 1 sekundu domáceho reprezentanta Wietseho Bosmansa. Bronz si vybojoval ďalší Holanďan Michiel van der Heijden. Dvadsaťdvaročný van der Haar v tejto sezóne medzi mužmi do 23 rokov dominoval, vyhral aj európsky šampionát. Jediný Slovák v tejto kategórii Jaroslav Chalás stratil na víťaza 3 kolá a obsadil 50. miesto.

Holandský deň v Koksijde zvýraznil prvenstvom v pretekoch juniorov Mathieu van der Poel, ktorý o 8 sekúnd zdolal Belgičana Wouta van Aerta. Slováci v pieskových dunách v Koksijde výrazne zaostali, Šimon Vozár obsadil 46. a Ondrej Glajza 51. miesto.

Výsledky - MS v cyklokrose v Koksijde:

Muži do 23 rokov: 1. Lars van der Haar (Hol.) 49:20 min, 2. Wietse Bosmans (Belg.) +1 s, 3. Michiel van der Heijden (Hol.) +4, 4. Arnaud Jouffroy (Fr.) +5, 5. Laurens Sweeck (Belg.) +50, 6. Marek Konwa (Poľ.) +56, ... 50. Jaroslav Chalás (SR) -3 kolá

Juniori: 1. Mathieu van der Poel (Hol.) 43:36 min, 2. Wout van Aert (Belg.) +8 s, 3. Quentin Jauregui (Fr.), 4. Quinten Hermans, 5. Daan Soete všetci +21, 6. Yorben van Tichelt (všetci Belg.) +48, ... 46. Šimon Vozár -1 kolo, 51. Ondrej Glajza (obaja SR) -2 kolá