Mainz vyhral na domácom trávniku nad Freiburgom 3:1

Maxim Choupo-Moting (vpravo) z Mainzu a Fallou Diagne z Freiburgu.
Maxim Choupo-Moting (vpravo) z Mainzu a Fallou Diagne z Freiburgu. (Autor: SITA/AP)
SITA|29. jan 2012 o 17:23

Radoslav Zabavník absolvoval v nedeľu svoju bundesligovú premiéru v tejto sezóne a jeho Mainz si poradil doma v 19. kole s Freiburgom 3:1.

BERLÍN. Slovenský futbalista

Mainz so Zabavníkom v základnej zostave mal skvelý vstup do zápasu a už v 17. minúte bolo prakticky rozhodnuté o plnom bodovom zisku pre domácich.

Duel ovplyvnilo vylúčenie hosťujúceho obrancu Diagneho po štyroch minútach, po ktorom kouč Freiburgu v snahe posilniť defenzívu stiahol z ihriska slovenského útočníka Erika Jendrišeka. Ďalší slovenský reprezentant Karim Guédé presedel zápas na lavičke náhradníkov a Freiburg sa krčí na poslednom mieste tabuľky.

Futbalisti Borussie Mönchengladbach vyhrali na ihrisku VfB Stuttgart jednoznačne 3:0.

Po polhodine hry dostal hostí do vedenia Mike Hanke, v záverečnej desaťminútovke spečatila Borussia triumf ďalšími dvoma gólmi a dotiahla sa na rozdiel jediného bodu na trojicu lídrov Bayern Mníchov, Dortmund a Schalke.

Výsledky 19. kola I. bundesligy 2011/2012:

VfB Stuttgart - Borussia Mönchengladbach 0:3 (0:1)

Góly: 31. Hanke, 81. Reus, 84. De Camargo

Mainz 05 - SC Freiburg 3:1 (3:0)

Góly: 3. a 17. Choupo-Moting, 6. Polanski - 68. Krmaš, ČK: 4. Diagné (Freiburg)

Radoslav Zabavník (Mainz) odohral celý zápas, Erik Jendrišek hral do 7. min, Karim Guédé (obaja Freiburg) sedel na lavičke náhradníkov