Slovenský pohár pre volejbalistky Doprastavu a Volley Team

SITA|29. jan 2012 o 17:57

V dramatickej koncovke bol napokon šťastnejší Doprastav, ktorý zaslúžene získal Slovenský pohár.

BRATISLAVA. Víťazom mužského finále Slovenského pohára vo volejbale sa stali hráči Volley Team UNICEF Bratislava, ktorí v nedeľňajšom dramatickom stretnutí zdolali VK Slávia Svidník 3:2 a premiérovo sa tešili z trofeje.

Víťazom ženskej časti finále Slovenského pohára vo volejbale sa stali hráčky VK Doprastav Bratislava, ktoré v nedeľňajšom finálovom stretnutí zdolali svojho mestského rivala VK Slávia EU 3:1 a obhájili titul spred roka.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia finále Slovenského pohára vo volejbale žien 2011/2012:

VK Slávia EU Bratislava - VK Doprastav Bratislava 1:3 (-22, 21, -19, -23)

106 min, rozhodovali: Fatrdla a Dovičovič, 1000 divákov

Slávia EU Bratislava: Kuciaková, Salanciová, Smataníková, Kóšová, Golitková, Hinzellerová, Martinátová (libero), Mitrengová, Svatošová, Pištěláková, Krišková

Doprastav: Crkoňová, Palgutová, Jelínková, Pencová, Rojková, Hensonová, Valachová (libero), Z. Vargová, B. Koseková

V úvode zápasu bola aktívnejšia Slávia, Doprastav sa prvýkrát dostal do vedenia za stavu 10:9. V priebehu setu si jeho hráčky vybojovali viacbodový náskok, ktorý bezpečne udržali až do konca. V druhom sete viedol Doprastav rýchlo 8:3, ale Slávia šnúrou siedmich bodov otočila na 10:8 predovšetkým dobrou hrou v poli, keď hráčky viackrát loptu "vyškrabali" z palubovky.

Slávia premenila hneď prvý setbal pri podaní Salanciovej. Tretie dejstvo ponúklo divákom hneď od úvodu vyrovnané výmeny. Viac sa darilo hráčkam Doprastavu, ktoré boli v útoku priamočiarejšie. Vypracovali si 4-bodový náskok 10:6 a 11:7 a umnou hrou si ho postrážili až do konca.

Po vyrovnanom úvode štvrtého setu sa od stavu 8:8 začali presadzovať hráčky Doprastavu a pri podaní Hensonovej si vypracovali náskok štyroch bodov. V dramatickej koncovke bol napokon šťastnejší Doprastav, ktorý zaslúžene získal Slovenský pohár.

Eva Koseková (trénerka VK Doprastav Bratislava): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, pretože ako naše družstvo, tak aj Slávia EU, podávali v predchádzajúcich stretnutiach dobré výkony. Napriek tomu som verila, že duel dopadne lepšie pre nás. Myslím si, že rozhodla naša lepšia hra v poli, takticky dobre sme podávali a dotiahli koncovky setov. Sme veľmi šťastné, že sme dokázali triumfovať."

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia finále Slovenského pohára vo volejbale mužov 2011/2012:

VK Slávia Svidník - Volley Team UNICEF Bratislava 2:3 (-20, 20, 23, -22, -14)

127 min, rozhodovali: Mokrý a Daruľa, 1500 divákov

Svidník: Feňo, Macko, Drobňák, Skasko, Száraz, M. Sopko ml., Barlík (libero), Zavacký, Rajduga, Malina

Volley Team Bratislava: Chochoľák, M. Mikula, R. Nemec, Benčič, B. Pistovič, M. Hriňák, Pipa (libero), Jankovič, M. Hukel

V elektrizujúcej atmosfére bratislavskej HANT arény videli diváci od úvodu prvého setu vyrovnanú partiu. Pri podaní Macka zo Svidníka viedli východniari 9:6, čoskoro sa však misky váh obrátili na stranu Volley Teamu (14:11). Skúsené bratislavské družstvo si náskok postrážilo až do konca prvého dejstva (25:20). V druhom sete sa družstvá dlho striedali vo vedení až do stavu 11:11.

Nasledovala šnúra pri podaní svidníckeho kapitána Feňa a východniari sa "odtrhli" na 18:12. Vzápätí Volley Team vyrovnal na 18:18. V koncovke setu preukázal väčšie nervy Svidník a vyrovnal stav duelu na 1:1. V štýle z konca druhého dejstva pokračovali zverenci trénera Jaroslava Vlka aj v treťom dejstve. Viedli 4:0 aj 9:4, po následnom znížení na 9:8 si vzal slovo Marek Malina a po sérii jeho podaní svietil na ukazovateli stav 14:9 pre Svidník.

Tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci a hoci hviezdny Volley Team robil, čo mohol, mladíci v svidníckych dresoch strhli tretí set na svoju stranu. Dramatické divadlo pokračovalo aj v štvrtom dejstve. Kľúčovými boli napokon tri úspešné bloky na sieti v podaní Volley Teamu, ktorý si vynútil rozhodujúci piaty set. V tajbrejkovej lotérii, ktorá bola ako na vážkach, premenili Bratislavčania druhý mečbal a premiérovo získali Slovenský pohár.

Branko Pistovič (tréner Volley Team UNICEF Bratislava): "Vyhrali sme tri sety, tým pádom sme víťazmi Slovenského pohára. Bolo to nervózne stretnutie, v ktorom sme nevideli veľa volejbalovej kvality. Zvíťazilo šťastnejšie mužstvo. Hrali sme ustráchane, čo si neviem vysvetliť vzhľadom na skúsenosti mojich hráčov. Pre nás ma toto víťazstvo veľkú cenu. Fanúšikovia boli úžasní, klobúk dole pred Svidníčanmi a ich priaznivcami, ktorí prišli v hojnom počte."

Jaroslav Vlk (tréner VK Slávia Svidník): "Ťažko sa mi hodnotí. Tak ako zvíťazil Volley Team, mohli sme to byť aj my. Boli sme volejbalovejší, no myslím si, že v kľúčových momentoch nám chýbalo viac skúseností a odvahy. Mrzí ma to. V piatom sete sme viedli 11:8, a predsa sme to neustrážili. Mojim chlapcom ďakujem. Zahrali vyrovnanú partiu s bývalými reprezentantmi. Moji zverenci patria do nastupujúcej generácie a som si istí, že sa o nich bude ešte veľa hovoriť a písať. Čo sa týka fanúšikov, tí naši boli perfektní, iných som tu ani nevidel."

Domov»Halové športy»Volejbal»Slovenský pohár pre volejbalistky Doprastavu a Volley Team