Skalica zdolala Žilinu 6:3, Slovan prehral v Trenčíne

Košickí hokejisti dokázali vyhrať na ľade Martina.
Košickí hokejisti dokázali vyhrať na ľade Martina. (Autor: SITA/AP)
SITA|29. jan 2012 o 19:16

V 43. kole Tipsport extraligy vyhrali hokejisti Nitry na domácom ľade nad Zvolenom 3:1.

V Nitre padali góly až od druhej tretiny

Žŕdka po strele Garipa Salijiho z prvej minúty bola na dlhé chvíle jedinou streleckou príležitosťou. Až v 12. min mal dobrú šancu na skórovanie Mašlonka, no nepotrestal nedorozumenie Vantrobu so Slovákom. Úspešný nebol ani domáci Radulay a aj napriek väčšej aktivite domácich sa skončila úvodná tretina bez gólov.

V 23. min neúspešne dorážal vlastnú strelu Zvolenčan Brabenec a v 28. min neuspel ani domáci Ručkay. Góly začali padať v druhej polovici prostrednej tretiny. Najskôr v 33. min zužitkoval Bačovu prihrávku domáci Mašlonka a Nitra viedla 1:0.

Tesný náskok však domácim dlho nevydržal. V 35. min Zuzin z rohu klziska našiel nedôrazne bráneného Leskovjanského, ktorý zblízka prekonal Fedora. O dve minúty neskôr hrali hostia presilovku, no zahrali ju veľmi zle. V oslabení ušla dvojica Mašlonka - Bene do úniku dvoch proti dvom a druhý menovaný vrátil Nitre najtesnejší náskok.

V tretej tretine sa hostia viac snažili o útočnú aktivitu, no v 49. min ich schladil Bača. Domáci obranca dostal medzi kruhy výbornú prihrávku a zblízka nedal Škrečkovi šancu. V ďalšom priebehu sa už viac vylučovalo ako hralo, no ani jedno z mužstiev nedokázali využiť presilovky. Zvolenčania v závere skúsili power-play, no to už na výsledku nič nezmenilo.

HK Nitra - HKm Zvolen 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 33. M. Mašlonka (M. Bača), 37. Bene (M. Mašlonka, M. Bača), 49. M. Bača (T. Radulay) - 35. Leskovjanský (Zuzin, M. Jurík)

Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: H. Ručkay (Nitra) 10 min + DKZ za tri fauly hokejkou, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Romaško, Lauff - Korba, Orolín, 1778 divákov

Nitra: Fedor - Rais, Ďurák, Vosátko, Gurčík, Ordzovenský, M. Bača, K. Grman, Árvay - G. Saliji, Hamrák, T. Hrnka - H. Ručkay, Martin Segľa, T. Radulay - Uhnák, Bene, M. Mašlonka - Káčer, L. Klíma

Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, M. Vantroba, Marek Ďaloga, L. Pokovič, Jindra, Ťavoda, Hraško - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Martin Ďaloga - Otčenáš, Síkela, Trochta - Ihnaťo, M. Jurík, Zuzin

Hodnotenie trénerov:

Karol Kolečáni, tréner Nitry: "S dnešným výkonom nášho mužstva som spokojný. Momentálne nám chýba celý jeden útok, no verím, že keď sa hráči vrátia, bude ešte lepšie. Naši hráči dnes bojovali ako je treba. Narobili sme si však problémy po inkasovanom góle a neskôr sme sa museli o víťazstvo obávať. Vyhrali sme zaslúžene."

Jozef Škrak, tréner Zvolena: "Bol to vyrovnaný zápas. Bojovalo sa v ňom o každý centimeter ľadu. Stretnutie sa zlomilo za stavu 1:1 v našej presilovke, v ktorej sme inkasovali gól. Našim hráčom sa nedá uprieť snaha a bojovnosť, ale naša strelecká potencia je momentálne slabá. Je to náš veľký problém, s jedným gólom sa nevyhráva."

Späť na začiatok článku

Košice vyhrali v Martine

V súboji deviateho tímu s lídrom súťaže zastihol podľa očakávania od začiatku v nápore hostí. Tí sa aj v 2. minúte ujali vedenia, keď po ideálnej prihrávke Haščáka sa presadil Jenčík. Aj v ďalšom priebehu mali hostia viac z hry, ale Šimko domácich podržal po streleckých pokusoch Pašeka a Bartoša. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo aj tentokrát - v 11. minúte sa dostal k puku nekrytý Škoda a vyrovnal.

Martinčania, povzbudení týmto úspechom, čiastočne vyrovnali aj hru, ale stále mal viac práce Šimko, ktorý sa nedal prekonať ani z veľkých príležitostí, v ktorých sa ocitli v 18. minúte Dravecký a 5 sekúnd pred sirénou Bartoš.

Druhú časť začali lepšie domáci, ale Škoda stroskotal na Hylákovi. Potom už bol v permanencii najmä Šimko, ktorého v 25. minúte zblízka prekonal Spilar. Martinčania sa ďalším útokom hostí ubránili, pričomom často aj favoritovi kontrovali. V 35. minúte nevyužili krátku presilovku o 2 hráčov a viackrát neuspeli na pozornom Hylákovi. Úvod 3. tretiny vyšiel lepšie hosťom.

V 45. minúte sa po spolupráci s Gronom presadil Bartoš a majster viedol o 2 góly. Zvýšené úsilie domácich prinieslo svoje ovocie v 48. minúte, keď pri početnej výhode Kozák bombou od modrej znížil na 2:3. Potom sa hralo hore-dole a obaja brankári sa viackrát vyznamenali. V závere mali prekvapujúco viac z hry domáci, ale ani 76-sekundová hra bez brankára im už vyrovnanie nepriniesla, pretože hostí viackrát podržal Hylák.

MHC Mountfield Martin - HC Košice 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 11. V. Škoda (Themár, Galamboš), 48. L. Kozák (Michal Važan) - 2. Jenčík (Marcel Haščák, Pašek), 25. Spilar (S. Gron, Martin Chovan), 45. P. Bartoš (S. Gron, Šeda)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Gajan, Rovenský, 2000 divákov

Martin: M. Šimko - L. Kozák, M. Výborný, Mocek, Brcko, Vartovník, Matejka, Tupý - Kriška, V. Škoda, Šišovský - Themár, Galamboš, Michal Važan - Macejka, Murček, M. Sobota - J. Cíger, Zeliska, Škumát

Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Slimák, Martin Chovan, Mlynarovič, M. Novák - P. Bartoš, Zálešák, Dravecký - Spilar, S. Gron, Michel Miklík - Marcel Haščák, Pašek, Jenčík - Matúš Chovan, Marcel Baláž, Gmitter

Ladislav Spišiak, tréner Mountfieldu: "Divák videl veľmi dobrý hokej. Z oboch strán sa hralo rýchlo a naplno. Hneď pri druhom striedaní sme prišli o obrancu Moceka a zostali nám na ľade len štyria obrancovia. Pokiaľ chceme s Košicami uhrať lepší výsledok, museli by sme byť kompletní. Chlapcom musím poďakovať za obrovskú bojovnosť a snahu. V závere nám chýbal aj kúsok šťastia, aby sme získali aspoň bod."

Miroslav Ihnačák, tréner Košíc: "V úvode sa nám podarilo eliminovať domácich. Dôležité bolo pre ďalší vývoj stretnutia, že sme sa ujali vedenia už v druhej minúte. Potom sa hral zaujímavý hokej. Rozhodujúci bol tretí gól Bartoša, po ktorom sme viedli o dva góly. V závere si domáci vytvorili po odvolaní brankára veľký tlak, ale nás podržal brankár Hylák."

Skalica vybojovala v Žiline víťazstvo o tri góly

Stretnutie Skalice proti Žiline bolo od úvodu vyrovnané. Tímy si dokázali navzájom účinne zneškodňovať útočné snahy už v zárodku. Prvá výraznejšia akcia prišla až v presilovej hre Skalice o dvoch hráčov. Domáci si však nedokázali vytvoriť tlak a viackrát ohroziť bránku súpera.

Hneď po vyrovnaní síl však vzali iniciatívu do rúk Šátek s Kutálkom a v prečíslení otvorili skóre. Hostia boli v závere prvého dejstva aktívnejší, ale nedokázali potrestať ani viaceré chyby skalickej obrany. Minútu pred koncom prvej tretiny sa dokázal pred bránkou uvoľniť Lušňák, ktorému presne prihral Višňovský.

Do druhej tretiny vstúpili Žilinčania aktívnejšie, v 22. min si ich tretí útok vytvoril v krátkom časovom intervale dve gólové príležitosti. Mužstvá začali hrať úplne inak ako v prvej tretine a akcia striedala akciu. V 29. min Sivák prekvapil z diaľky nekoncentrovaného Lakosila a znížil na 2:1.

O minútu neskôr brankár hostí nešťastne vykorčuľoval z bránky a Višňovský poľahky využil ponúknutú príležitosť - 3:1. Skaličania v zvyšku tretiny dostali súpera pod tlak, vypracovali si mnoho gólových príležitostí, no Johanes každú šancu zneškodnil.

Záverečnú tretinu gólovo otvoril Školiak strelou pod hornú žŕdku po prihrávke Pálffyho. Žilinčania sa veľmi ťažko dostávali do útočného pásma, v 49. min poľavili v obrane a neobsadený Konečný druhou dorážkou prekonal Johanesa.

Žilina sa nevzdávala a bratia Hunovci sa postarali o druhý gól hostí. V nariadenom trestnom strieľaní Školiak prestrelil, ale keď sa Klejna po opustení trestnej lavice zapojil do hry, efektným blafákom zakončil. O záverečnú úpravu výsledku sa postaral Devečka po asistencii Siváka. V záverečnej minúte trestuhodne zahodil Sýkora svoju šancu.

HK 36 Skalica - MsHK DOXXbet Žilina 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)

Góly: 7. Kutálek (Šátek, Holovič), 19. Lušňák (T. Višňovský), 30. T. Višňovský (Kloz), 43. R. Školiak (Pálffy), 49. R. Konečný (J. Jurík, Klejna), 56. Klejna (Kutálek) - 29. P. Sivák (Róbert Huna), 52. Richard Huna (Róbert Huna), 58. Devečka (P. Sivák)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - J. Tvrdoň, Kacej, 2283 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Kloz, Magušin, Gula, Jaborník - Pálffy, R. Školiak, Obdržálek - J. Hruška, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - J. Jurík, Klejna, R. Konečný

Žilina: Johanes - D. Devečka, Kudělka, Leško, Dlouhý, Krčula, Ďurkech - P. Sivák, T. Sýkora, Róbert Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - Kubiš, Jarab, Richard Huna

Pozápasové hodnotenia:

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Sme spokojní s výsledkom, ale hra nebola podľa našich predstáv. Kvalitnejší súper by nás potrápil omnoho viac a výsledok by bol úplne iný."

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Prišli sme do Skalice s úmyslom potrápiť súpera. Postavili sme kompletné štyri päťky. Náš úmysel bol vydržať čo najdlhšie bez gólu. Vytvorili sme si mnoho šancí, ale nedokázali sme ich využiť, za čo môže aj veľmi dobrý výkon brankára domácich. Nie sme sklamaní, dnes sme zapojili do hry aj štyroch mladých juniorov, ktorí môžu byť platní pre náš tím."

V Trenčíne otváral skóre Šatan

V 5. min všetkých prekvapil Šatan, ktorý prvou strelou hostí v zápase otvoril skóre - 0:1. Domáci sa napriek tomu snažili pristúpiť k hre aktívne, ich snaha sa však míňala účinkom a strelecké pokusy nenachádzali cieľ. Slovan si profesorsky udržiaval prehľad nad dianím a v 13. min po skvelej dlhej prihrávke od Jerofejevsa zvýšil náskok Bratislavčanov blafákom opäť Šatan - 0:2. Dukla mohla korigovať v 18. min, Tybor však nepremenil trestné strieľane, a preto v úvodnej časti platilo, že domáci hrali, ale góly strieľali hostia.

Až v 28. min konečne skóroval aj Trenčín, po neprehľadnej situácii pred bránkou skóroval Sojčík a kontaktný gól zdramatizoval vývoj zápasu. Akcie sa začali striedať na oboch stranách, obrany však v týchto fázach fungovali pozorne.

Veľké príležitosti na vyrovnanie mal Pardavý, ale ani v dvoch svojich nájazdoch neuspel. Na ľade pribudlo viac opatrnosti a úporného bránenia, ďalší náboj však hra dostala v 52. min, keď mala Dukla k dispozícii ďalšie trestné strieľanie a Fabuš ho zužikoval na vyrovnanie. V 57. min chytil domáci Kováč obrovskú šancu Frühaufovi, a tak zápas vyústil až do predĺženia.

V ňom kuriózne obe mužstvá postupne porušili pravidlo o počte hráčov na ľade, navyše bol vylúčený aj Šatan za hodenie uteráka na ľad a domáci v závere hrali presilovku o dvoch hráčov. V poslednej sekunde rozhodol o trenčianskom víťazstve efektnou delovkou od modrej čiary pod hornú žŕdku.

Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 28. Sojčík (R. Tvrdoň, J. Gašparovič), 52. P. Fabuš (tr. strieľanie), 65. P. Fabuš (Pardavý, Hlubuček) - 5. Šatan (Kukumberg), 13. Šatan (M. Sloboda, Jerofejevs)

Vylúčení: 3:6, navyše: Miroslav Šatan (Slovan) DKZ za hodenie predmetu na ľadovú plochu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Junek, Výleta, 3320 divákov

Trenčín: V. Kováč - Hlubuček, Vizváry, E. Bednár, Gabriš, Habšuda, M. Biro, Nechala, Štindl - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - O. Mikula, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - Tybor, Sojčík, Melichárek - M. Filo, P. Kopecký, Lelkeš

Slovan: Konrád - Dobroň, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Štajnoch, Trška, Luža, Jerofejevs - Šatan, Kukumberg, M. Sloboda - M. Bartánus, Bulík, L. Hudáček - A. Kudrna, Preisinger, M. Bakoš - D. Buc, M. Macho, D. Skokan

Róbert Kaláber, tréner Dukly: " Kontaktný gól sme dali až v druhej tretine, chlapcov to povzbudilo a nakoniec sme v predĺžení vyhrali."

Jan Neliba, tréner Slovana: "Vo výbornej atmosfére sa hral kvalitný hokej. Žiaľ, sme ťahali za kratší koniec a gratulujem preto súperovi k víťazstvu. Ďalej nie je čo povedať."

Poprad vyhral v Banskej Bystrici až po nájazdoch

Banskobystričania začali s chuťou, zahryzli sa do súpera v úvode zápasu, ale dobrú príležitosť na skórovanie nevyužil v 2. min z asi troch metrov Nemček. Popradčania postupne vyrovnali hru a v 8. min sa dobrou strelou prezentoval z ľavej strany voľný Svitana, mieril však do Chorošuna. Domácich môže mrzieť nevyužitá presilovka piatich proti trom v polovici tretiny v trvaní 98 s. V nej si výraznú šancu nevytvorili.

Hostia boli v početnej výhode o jedného hráča úspešnejší, šesť sekúnd pred klaksónom dal "baranom" gólový pozdrav do šatne Chovan, ktorý sa dostal k odrazenému puku po Suchého strele a nemal problém poslať ho do odkrytej bránky. Zranil sa však domáci útočník Hvila, ktorý do druhej tretiny už nenastúpil.

V nej dominovali Banskobystričania, už v 22. min v presilovke Bambúch vysunul Grmana za dvoch obrancov Popradu a kapitán domácich využil svoje sólo - 1:1. "Barani" mali aj ďalšie šance, Marcinek zblízka neprekonal zoči - voči Melicherčíka v ďalšej presilovke a v oslabení sa Kútny preštrikoval pred popradskú bránku, ale nevyšla mu koncovka.

V dobrej pozícii nedostal svoj tím do vedenia ani Kútny. "Kamzíci" sa zväčša bránili nátlakovému hokeju domácich, rožky vystrčili až v 36. min, no Balán zblízka neprekonal Chorošuna. Úspešná nebola ani odpoveď rýchleho Češíka, navyše Banská Bystrica mohla opäť inkasovať gól do šatne, keď Homa poslal puk cez domáceho obrancu na Škoviru, ale ten taktiež neuspel sám pred brankárom HC 05.

Úvod tretej tretiny patril Popradu, ktorý ťažil z chýb banskobystrickej defenzívy. Na domácu bránku išiel Balán so Svitanom, ich akcii sa Cebák s Brňákom a Zuzinom iba prizerali. Rozhodcovia gól pripísali Balánovi. V 48. min zaujala individuálna akcia Škoviru, Banskobystričania sa snažili o vyrovnanie, ale cez dobre organizovanú obranu hostí to išlo ťažko.

V 53. min vyšiel Češíkovi husársky kúsok, keď puk spoza bránky poslal na chrbát Melicherčíka a od neho putoval za bránkovú čiaru - 2:2. Zápas tak dospel do predĺženia, šance však diváci už nevideli, v samostatných nájazdoch uspel Škovira, ktorý ako jediný prekonal brankára.

HC'05 Banská Bystrica - HK AutoFinance Poprad 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 22. M. Grman (Bambúch), 53. Češík (Matoušek, Marcinek) - 20. Michal Chovan (R. Suchý, S. Takáč), 42. Balán (P. Svitana, Vaic), rozhodujúci sam. nájazd premenil Škovira

Vylúčení: 5:6, navyše Jokila (Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Novák, Stano, 1378 divákov

Banská Bystrica: Chorošun - Kubka, M. Grman, Cebák, Brňák, Beňa, Bambúch, Huba - Kristoffersson, Jokila, Hvila - F. Nemček, Heizer, Zuzin - Marcinek, Češík, T. Hričina - Kútny, Matoušek, Zorvan, od 21. min bez Hvilu

Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, Tavželj, Fabian, Jáchym - Michal Chovan, S. Takáč, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Škovira, A. Kroták, Homa - P. Wesselényi, Malina, D. Kramár

Milan Staš, tréner B. Bystrice: "Dobre sme začali, presilovku piatich na troch sme však zle zahrali a výkon šiel dole. S dávkou šťastia sme vyrovnali a v samostatných nájazdoch sme neboli schopní streliť čo len jeden gól. Zranený Hvila si narazil koleno, zápas nedohral, šiel do nemocnice na vyšetrenie."

Ladislav Svozil, tréner Popradu: "My po nevydarenom stretnutí s Nitrou sme radi za dva body. Boli sme blízko k trom, no súper kurióznym gólom vyrovnal. Pri všetkej skromnosit sme však vďační aj za dva body. Šancí bolo dosť, my sa trochu trápime so zraneniach, no pochvaľujem si prístup hráčov k tomuto zápasu. Je to zložité pri rozdielnych rozmeroch ihrísk u nás a tu v Banskej Bystrici."

Domov»Hokej»Slovensko»Skalica zdolala Žilinu 6:3, Slovan prehral v Trenčíne