Zápas hviezd ovládol útok Gáborík, Daciuk, Hossa

Zápas hviezd NHL vyhral Tím Zdena Cháru nad Tímom Daniela Alfredssona. MVP duelu bol Marián Gáborík.

Slovenskí hokejisti patrili k najlepším v Zápase hviezd.(Zdroj: SITA/AP)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

BRATISLAVA. Kapitán Zdeno Chára, najtvrdšia strela Chára, gól Chára, hetrik Marián Gáborík, cena MVP pre Gáboríka a gól s dvoma prihrávkami Mariána Hossu.

To je výpočet slovenských úspechov na All Star víkende v Ottawe. Najviac upútal Gáborík, ktorý strelil za 22 minút hetrik a s Hossom a Pavlom Daciukom vytvorili skvelý útok. "Bola to pre mňa veľká česť, zahrať si s Majom a Pavlom," povedal pre Daily Herald Hossa.

Viacerí fanúšikovia si povzdychli pri myšlienke, že by sa títo traja stretli v jednom tíme.

Kúskami sa im vyrovnali len bratia Sedinovci, ktorých útok dotváral miláčik domácich tribún Daniel Alfredsson. Ani jeho dva góly a prihrávka však nestačili na výborne hrajúci Tím Zdena Cháru, ktorý nedeľnú exhibíciu vyhral 12:9.

S brankárom sa doberali

„V lietadle sa porozprávame, koľko ho to bude stáť,“ povedal nypost.com brankár Henrik Lundqvist. Gáborík prekonal spoluhráča dvakrát. „Hank, aj tak ťa stále ľúbim,“ reagoval Slovák na Twitteri.

„Som rád, že som ho prekonal. Predsa len, je to jeden z najlepších brankárov,“ dodal Trenčan pre tsn.ca.

Skvelú spoluprácu slovenských krídelníkov Lundqvist ocenil, aj keď po prvej tretine kričal na Hossu, aby to Gáboríkovi toľko neuľahčoval. „Chcel som, aby Majo strelil hetrik už v prvej tretine,“ reagoval vysmiaty Hossa.

Dvadsaťdeväťročný krídelník Rangers predstihol pri hlasovaní o MVP zápasu Alfredssona, ktorého prvenstvo sa najviac predpokladalo. Švédsky veterán si od divákov vyslúžil standing ovation, počas ktorého prisľúbil, že bude rozmýšľať nad ďalšou sezónou, ale definitívu povie jeho manželka.

Chára si pritom vybral Gáboríka až v šestnástom kole fantasy draftu. „Trošku som bol nervózny, že ma stále nevybral, ale nakoniec to skvele dopadlo,“ pokračoval pre The Globe and Mail.

„Maja sme so Zdenom pred zápasom podpichovali a nakoniec sa stal hráčom zápasu. Dopadlo to výborne,“ dodal Hossa.

Pri prvom góle si Gabby krásne vymenil puk s Daciukom a pohodlne skóroval do prázdnej bránky. Pri druhom si nakorčuľoval pred bránku Hossa, bekhandom prihral trenčianskemu kamarátovi a ten skóroval. Hetrik zavŕšil začiatkom druhej tretiny, keď si opäť v rýchlosti vymenil puk s krídelníkom Chicaga.

Krásny gól Hossu

Hossa odohral takisto výborný zápas a svoj výkon zakončil krásnym gólom v tretej tretine. Slovák si nakorčuľoval do brejku, kde ho stíhal obranca Erik Karlsson. Pri súboji si prehodil puk, otočil sa k bránke chrbtom a šikovným bekhandom prekonal dezorientovaného Briana Elliotta zo St. Louis.

Nestratil sa ani Chára, ktorý síce trošku sklamal divákov, že ani raz nepoužil svoj delový príklep, ale napokon strelil víťazný gól, keď v brejku s Gáboríkom nahradil Hossu. Okrem toho si pripísal skvelých sedem plusových bodov.

„Pri góle som bol milo prekvapený, že som ostal voľný. V sezóne sa mi len tak nepodarí dostať podobne do brejku,“ citovala Cháru espn.com.

Hrdinom napokon bol aj jeho spoluhráč z Bostonu Tim Thomas. Najlepší brankár súčasnej NHL mal pôvodne chytať v prvej tretine, napokon ho Chára so spoluhráčmi prezieravo posunuli až do poslednej dvadsaťminútovky.

Americký gólman v nej predviedol osemnásť zákrokov a ako prvý brankár v histórii zakončil s výhrou už štvrté All Star.