Poprad zdolal Zvolen vysoko 9:1

Miroslav Hlinka.
Miroslav Hlinka. (Autor: TASR)
SITA|31. jan 2012 o 19:19

V 44. kole Tipsport extraligy zdolali hokejisti Popradu Zvolen vysoko 9:1. Miroslav Hlinka sa vrátil do Banskej Bystrice víťazným zápasom.

Popradčania si doma zastrieľali

Úvodný tlak priniesol Zvolenčanom takmer jeden a pol minútovú presilovú hru o dvoch hráčov. Tú však zahrali hostia katastrofálne, keď nevyslali ani jednu poriadnu strelu a domáci sa bez problémov ubránili. Prvú vážnejšiu príležitosť a hneď gólovú si vypracovali Popradčania v 10. min. Po obliehaní zvolenskej bránky tečoval strelu Tavželja do siete Balán - 1:0.

Domáci po vedúcom góle prevzali iniciatívu a mali ďalšie šance. V 13. min Svitana nabil Vaicovi, ktorý z prvej prestrelil Škrečka a zvýšil na 2:0. Zvolen išiel do kolien, čo Popradčania zakrátko využili na ďalší gól. O dve minúty neskôr sa dostali do prečíslenia dvoch na jedného Kroták s Rapáčom, ktorý po učebnicovej kombinácii zúročil skúsený Kroták na tretí presný zásah. Hostia si vzali oddychový čas a do bránky nastúpil Trenčan.

Obojstranne aktívny hokej pokračoval aj v prostrednej časti. Popradčania si udržiavali hernú prevahu a naďalej ohrozovali Škrečka, ktorý predviedol viacero výborných zákrokov. Zvolenčania zväčša narážali na pozornú obranu domácich, ktorú v prípade najväčšieho nebezpečenstva zastúpil s istotou chytajúci Melicherčík.

Stav sa opäť menil v 31. min, keď si Kuľha po buly vylepšil streleckú pozíciu a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Zvolen sa nedokázal brániť popradskému rozletu, čoho svedectvom bol gól Kovačeviča v 35. min, ktorý poľahky prešiel cez niekoľkých hráčov súpera a ľahkou strelou pomedzi nohy prekonal Trenčana. Neprešla ani minúta a hostia dostali ďalší úder, keď Kroták chladnokrvne umiestnil do siete Škovirovu prihrávku.

Záverečné dejstvo otvoril presným zásahom kapitán Kroták, ktorý v 43. min strelou spomedzi kruhov dosiahol hetrik. Hostia boli na kolenách, čo Popradčania využili na ďalšie presné zásahy. V 47. min trafil presne Rapáč a o minútu neskôr zvyšoval Svitana na priepastných 9:0. Svetlá chvíľka pre hostí prišla až v 49. min, keď po sérii prihrávok zaznamenal čestný zvolenský úspech Čurilla.

HK AutoFinance Poprad - HKm Zvolen 9:1 (3:0, 3:0, 3:1)

Góly: 11. Balán (Tavželj, Vaic), 13. Vaic (P. Svitana, Balán), 15. A. Kroták (R. Rapáč), 31. Kuľha (Michal Chovan, S. Takáč), 35. Kovačevič, 36. A. Kroták (Škovira, Melicherčík), 43. A. Kroták (P. Svitana, Vaic), 47. R. Rapáč (Michal Chovan, R. Suchý), 48. P. Svitana (Vaic) - 49. Čurilla (Brabenec, Marek Slovák)

Vylúčení: 11:8 na 2 min, navyše: S. Takáč (Poprad) na 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Gašparík - M. Valach, Gavalier, 1071 divákov

Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Tavželj, Kovačevič, Fabian, Jáchym, Malina, D. Kramár - Michal Chovan, S. Takáč, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Škovira, A. Kroták, R. Rapáč - P. Wesselényi, Homa, Gápa

Zvolen: Škrečko (15. Trenčan) - J. Mucha, Juraško, M. Vantroba, Marek Ďaloga, L. Pokovič, Jindra, Ťavoda, Hraško - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Čurilla - Otčenáš, Trochta, Zuzin - Síkela, M. Jurík, Martin Ďaloga

Hodnotenie trénerov:

Ladislav Svozil, tréner Popradu: "Nás po nevydarenom zápase s Nitrou teší, že sme odohrali dobrý zápas s vynikajúcim výsledkom. Keď sme dali prvé góly, potom bolo na ľade už len jedno mužstvo. Teší ma, že sme neprestali hrať za stavu 3:0, ani 6:0, ale stále sme sa snažili ísť do bránky. Na našich hokejkách bola pohoda a dávali sme pekné góly. Som rád, že sme kritickému popradskému divákovi odčinili piatkovú porážku s Nitrou."

Jozef Škrak, tréner Zvolena: "Malé popradské ihrisko nám evidentne nevyhovuje. Mali sme presilovú hru, ale ani pri nej sme nedokázali vystreliť na bránu. Prvé dva góly sme dostali po chybách v obrannom systéme a potom sa spustila lavína, ktorú sa ťažko dalo zastaviť. Mám taký dojem, že dnes sme už na Donovaloch prehrávali obrazne 3:0."

Späť na začiatok článku

Martin nedal v Bystrici ani gól

Ak sa čakal pod Urpínom boj o každý meter ľadu, súvisiaci so snahou oboch tímov figurovať v tabuľke na playoffovom mieste, tak to bol veľký omyl. Oslabení Martinčania pôsobili odovzdane, zriedkavo útočili, kombinačne prepadli na celej čiare a vypracovali si veľmi málo gólových príležitostí.

Naopak Bystričania, ktorých posilnil pred zápasom majster sveta Hlinka, v mužstve 'baranov' dostatočne známy z dvoch sezón, vložili do hry oveľa viac bojovného srdca. A aj sa im nasadenie oplatilo, po dvoch tretinách vyhrávali o tri góly a často tak zamotali hlavu súperovi, že ten nevedel kde skôr skočiť. Úvodný gól padol v 15. min, Češík nasmeroval krížnu nahrávku pred bránku tak presne, že Brňákovi stačilo trafiť do spolovice odkrytej bránky.

V druhej tretine sa najskôr presadil Marcinek, ktorý od brankára Šimka vyrazenú strelu dopravil v 34. min do siete. Tesne pred druhou prestávkou v 39. min si Brňák vychutnal svoj druhý gól, a čo bolo zaujímavé, bol to jeho druhý sezónny aj v banskobystrickom drese. Tentoraz mu nahral rovnako presne Kútny a Šimko sa už len smutne pozrel za svoj chrbát.

Domáci, trápiaci sa s množstvom zranených, si jasné vedenie dostatočne zaslúžili a ak by hrali lepšie presilovky, Martinčanom by sa ešte viac v skóre vzdialili. Dvakrát im nevyšla presilovka o dvoch hráčov, keď presne 138 sekúnd rozvíjali neúčinné kombinácie.

V 22. min nezakončil do siete blafák Cebák, v 32. min na bránkovej čiare po strele Kútneho odvrátil väčšiu pohromu obranca Výborný a onedlho Jokila premrhal tutovku v bezprotrednej blízkosti bránky. Šance Martinčanov sa dali zrátal na prstoch jednej ruky. V 15. min z otočky pohotovo mieril Sobota, brankár Kostúr si však ustrážil nepriestrelnosť aj v 18. min po nepresnej strele Zelisku.

V tretej tretine ani oslabenie nezabránilo domácemu Jokilovi takmer zakončiť príkladný prienik a ani sa nemusel pre to trápiť, hostia sa nezobudili a úplne zaslúžene prehrali.

HC'05 B. Bystrica - MHC Martin 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 15. Brňák (Češík, Zuzin), 34. Marcinek (Matoušek, Miroslav Hlinka), 39. Brňák (Kútny, Češík)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - M. Orolin, J. Tvrdoň, 1304 divákov

Banská Bystrica: Kostúr - Kubka, M. Grman, Cebák, Brňák, Beňa, Bambúch, Mačkovič, Huba - Kristoffersson, Jokila, F. Nemček - Kútny, Češík, Zuzin - Matoušek, Miroslav Hlinka, Marcinek - Zorvan, Petro, Lunter

Martin: M. Šimko - L. Kozák, M. Výborný, Drgoň, Brcko, Leško, Matejka - Kriška, V. Škoda, Šišovský - Macejka, Galamboš, Michal Važan - M. Sobota, Zeliska, L. Vartovník (41. Škumát) - od 36. do 40. min Themár a J. Cíger

Milan Staš, tréner B. Bystrice: "Od úvodných minút sme držali réžiu vo svojich rukách. Strelili sme dva góly, upokojili sme sa, celý tím podal vyrovnaný taktický výkon. Myslel som si, že nám nervozita viac zviaže ruky, no hráči zápas zvládli. Dúfam, že po prestávke už zranený Jano Sýkora nastúpi a korčuľuje aj Jabrocký.

Ladislav Spišiak, kouč Martina: "Ešte 10 zápasov zostáva do konca, pokúsime sa ešte zabojovať. Trápime sa dva mesiace so zostavou, chalanom môžem len poďakovať. Sily chýbali, v útočnej fáze sme súpera neohrozili, neudržali puk v pásme. Bystrica hrala veľmi dobre, s nasadením, k ničomu nás nepustila, jediným pozitívom bol u nás brankár Šimko a ubránené oslabenia o dvoch hráčov."

Košičanov zaskočila Skalica

Od úvodných minút bola aktivita na hokejkách domácich hráčov. V 4. minúte zakončoval v dobrej pozícii Miklík, ale trafil iba dobre postaveného Lakosila. Po ňom sa nepresadili ani Bartoš s Kristekom. Hostia pozorne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov, v 7. minúte sa ocitol pred Hylákom Obdržálek, no nemieril presne. Košičania pokračovali v zahadzovaní príležitostí aj v ďalších minútach, keď brankára hostí nedokázali prekonať Gron a po ňom ani Bartoš. V 12. minúte sa ocitol v ideálnej šanci medzi kruhmi Kristek, ale s jeho pohotovým zakončením si Lakosil poradil.

Na opačnej strane poslal puk na Hylákovu bránku Lušňák a na prekvapenie všetkých otvoril skóre duelu - 0:1. Ten istý hráč sa zapísal do streleckej listiny aj o tri minúty neskôr, keď v presilovej hre pohodlne zakončoval do odkrytej časti domácej bránky.

"Oceliari" odpovedali takmer okamžite a v 17. minúte znížil na rozdiel jedného gólu Haščák, ktorý vymietol ľavý horný roh Lakosilovej bránky. Vzápätí putoval na trestnú lavicu Homer a Záhoráci využili aj svoju druhú presilovku, keď puk do siete dopravil obranca Vyrúbalík.

Do druhej tretiny vstúpili obidve mužstvá s pozornou defenzívou a podnikali rýchle brejky. Ako prví sa presadili v 29. minúte domáci hráči, ktorí Lakosila prekonali v početnej výhode o dvoch hráčov - 2:3. Autorom gólu bol obranca Homer, ktorý prestrelil spleť tiel a rozjasal domácich priaznivcov.

Košičanom sa podarilo využiť aj následnú presilovku piatich proti štyrom, keď sa presadil obranca Tabaček a zrovnal stav stretnutia - 3:3. Skaličania nerezignovali a pokračovali v pozornej a trpezlivej hre z predchádzajúcich minút. V 35. minúte zužitkoval Konečného prihrávku Klejna a hostia opäť vyhrávali - 3:4. V závere druhej dvadsaťminútovke mal vyrovnávajúci gól na hokejke Jenčík, ale sám zoči-voči Hylákovi neuspel.

Na začiatku tretieho dejstva sa dostal pre zmenu do úniku hosťujúci Školiak a ten sa už nepomýlil, keď nekompromisne skóroval - 3:5. Na druhej strane mohol korigovať Zálešák, na jeho teč však Lakosil dobre zareagoval.

Hráči Skalice v ďalšom priebehu dobre vykrývali priestor pred svojim gólmanom a nepúšťali súpera do vyložených príležitostí. Naopak hrozili po rýchlych kontrách. Hostia si umnou hrou v závere duelu udržali vedenie a zaslúžene si zo Steel arény odviezli tri body.

HC Košice - HK 36 Skalica 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)

Góly: 17. Marcel Haščák (Jenčík), 29. Homer (Michel Miklík), 30. J. Tabaček (Zálešák, Jenčík) - 13. Lušňák (J. Hruška), 16. Lušňák (T. Višňovský, Pálffy), 18. Vyrúbalík (Pojkar, Obdržálek), 35. Klejna (R. Konečný), 41. R. Školiak

Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Martin Chovan na 10 min za nešp. správanie - T. Višňovský na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozohdovali: P. Grečko - M. Grečko, V. Snášel, 7149 divákov

Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Slimák, Martin Chovan, M. Novák - P. Bartoš, Kristek, Michel Miklík - Marcel Haščák, Zálešák, Jenčík - Spilar, S. Gron, Dravecký - Matúš Chovan (od 24. Mlynarovič), Pašek, Marcel Baláž

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Pojkar, Jankovič, Kloz, Jaborník, Magušin, Srnec - Pálffy, R. Školiak, Obdržálek - J. Hruška, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - J. Jurík, Klejna, R. Konečný

Miroslav Ihnačák, tréner Košíc: "Hostia nás vyučili z efektivity. Najmä v prvej tretine sme urazili šťastenu, keď sme nepremenili množstvo šancí. Aj keď sa nám podarilo vyrovnať, vzápätí sme urobili chyby a musíme sa z toho poučiť."

Peter Oremus, tréner Skalice: "Náš výkon bol dnes zodpovedný, tak si predstavujeme hrať aj v vyraďovacej časti. Aj keď tam boli z našej strany chyby a časté vylúčenia, tak poraziť Košice doma je pre nás veľká vzpruha."

Slovan otočil proti Nitre

Domáci nastúpili na utorňajšie stretnutie v bránke s fínskym gólmanom Karhunenom a premiéru v belasom drese si odkrútil i kanadský nováčik Harvey. Mužstvá sa v úvode iba oťukávali a hralo sa bez náboja. Prvá veľká šanca prišla až v 8. minúte.

Nitran Hrnka sa ocitol sám pred brankárom Karhunenom, no trafil iba do ľavej žŕdky. Rozhodca sa bol ešte poradiť s videorozhodcom a gól správne neuznal. Domáci fanúšikovia čakali na gólové príležitosti márne. Slovanisti boli pomalí, nepresní a hrali akoby sa im ani príliš nechcelo. V prvej tretine tak pohrozili už len Nitrania a opäť zásluhou Hrnku, ktorý však sám pred brankárom opäť neuspel.

Uspávanka pokračovala aj v prvej polovici druhej časti a ukončil ju až úvodný gól, o ktorý sa postarala Nitra. Ručkay si rukou stiahol na ľad letiaci puk, zbavil sa obrancu a pohodlne zasunul okolo ležiaceho Karhunen - 0:1.

Domáci dovtedy v druhej časti ani nevystrelili na bránku a ich fanúšikovia začali skandovať "budíček, budíček". Inkasovaný gól Bratislavčanov naozaj prebudil a vzápätí sa rútili traja na jedného, Fedor svoj tím podržal. V 31. minúte sa však Bartánus prebil cez troch obrancov a prudkou strelou vyrovnal 1:1.

Slovan prebral taktovku hry a súpera zatlačil. V presilovke mal výbornú šancu Bakoš, ale aj vďaka pohotovému zákroku Raisa puk do siete nepretlačil. V 37. minúte sa na bránku rútil Kudrna, Fedor jeho pokus zneškodnil, ale zároveň útočníka fauloval a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Kudrna si s ním poradil bravúrne, keď pohybom oklamal brankára a puk pohodlne zasunul k voľnej pravej žŕdke - 2:1.

Mužstvá pokračovali v nevýraznej hre aj v záverečnej tretine. Nitrania sa snažili vyrovnať, ale príliš šancí si nevypracovali. Zaujala Tománekova akcia zo 46. minúty, keď sa preštrikoval cez celé klzisko až k brankárovi, no chýbala mu presnosť v zakončení. O minútku neskôr Segľa napálil do žŕdky. V 55. minúte skóroval po peknej akcii Šatan a na druhej strane počas presilovky ešte korigoval stav zápasu Mašlonka.

Slovan Bratislava - HK Nitra 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 31. M. Bartánus (Frühauf, Bulík), 37. A. Kudrna (z tr. strieľania), 55. Šatan (Kukumberg, M. Bakoš) - 29. H. Ručkay (Tománek, Ordzovenský), 57. Mašlonka (Hamrák)

Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Štajnoch (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šír, Homola (obaja ČR) - P. Šefčík, M. Junek, 4834 divákov

Slovan: Karhunen - Dobroň, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Štajnoch, Trška, Luža - Šatan, Kukumberg, M. Bakoš - M. Bartánus, Bulík, M. Sloboda - A. Kudrna, Preisinger, Harvey - D. Buc, Kalináč, D. Skokan

Nitra: I. Fedor - Rais, Ďurák, Vosátko, Gurčík, Hrudík, Ordzovenský, K. Grman - G. Saliji, Hamrák, T. Hrnka - H. Ručkay, Martin Segľa, Tománek - Radulay, Bene, M. Mašlonka - M. Štefanka, Káčer, Piačka - Šumichrast

Pozápasové hodnotenia:

Miroslav Mosnár, tréner Slovana: "Nitra hrala veľmi dobre, my sme boli strašne utrápení, našťastie sme dali nejaké góly. Pomohlo nám trestné strieľanie, z ktorého dal Andrej Kudrna pekný gól. Trošku sme sa upokojili, no až do konca zápasu to bol pre nás boj. Veľmi dobre sa uviedol brankár Karhunen."

Karol Kolečáni, tréner Nitry: "Ako sa hovorí, chudobnému aj z hrnca vykypí. Odohrali sme ďalší dobrý zápas. Do polovičky sme boli lepší, dobre sme korčuľovali, kombinovali a Slovan sme do šancí nepustili. Bohužiaľ, dali sme iba jeden gól. Po našich netaktických fauloch sa Slovan dostal do hry a do vedenia a trošku nás zatlačil. Pred treťou tretinou sme si povedali, že s tým skúsime niečo urobiť. Vytvorili sme si šance, ale hokej sa hrá na góly a my sme ich dali menej ako Slovan."

Žilina doma víťazne

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, keď Stupka obišiel bránku a jeho prihrávka sa odrazila od jedného zo zadákov hostí za Hiadlovského chrbát. Hlavný rozhodca gól uznal až po porade s videorozhodcom. Hral sa obojstranne bojovný hokej, strelecky aktívnejší boli trenčianski hokejisti. V 10. min sa najlepšie pred Lacom zorientoval Filo, ktorý Jakúbekovu prihrávku zužitkoval na vyrovnanie - 1:1.

V 16. min bol vylúčený Filo a hostia využili zaváhanie domácej obrany a po úniku dvojice Sojčík - Fabuš druhý menovaný zvýšil na 2:1 pre hostí. Žilinčanom sa podarilo vyrovnať ešte v prvom dejstve, keď Sivák sám pred Hiadlovským mieril presne.

V úvode druhej časti mali domáci dvakrát možnosť početnej prevahy, ale svoje šance nevyužili. Najmä pri vylúčení Gabriša si utvorili niekoľko dobrých príležitostí, ale bez gólového efektu. V 29. min obrana domácich opäť zaváhala a Tvrdoň trestal gólom - 2:3.

Trenčania sa však z vedenia netešili dlho, pretože najlepší žilinský strelec Róbert Huna vyrovnal na 3:3. Druhá desaťminútovka druhej tretiny bola najmä o vylúčeniach, ale ani jedno z mužstiev početnú prevahu nedokázalo využiť na strelenie gólu.

Tretia tretina bola opäť bojom o každý kúsok ľadu. V 49. min Laco aj so šťastím kryl dorážku Tybora. Následne v 50. min unikol Róbert Huna a dostal domácich do vedenia. Štyridsať sekúnd pred koncom stretnutia tréner hostí Kaláber odvolal brankára a Richard Huna pečatil výsledok do prázdnej bránky Trečnína - 5:3.

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Góly: 1. Stupka (Drábek, V. Nemec), 20. P. Sivák (Richard Huna), 30. Róbert Huna (Richard Huna, P. Sivák), 52. Róbert Huna (Richard Huna, P. Sivák), 60. Richard Huna (Devečka, D. Kudělka) - 10. M. Filo (Fojtík, Jakúbek), 17. P. Fabuš (Sojčík), 29. R. Tvrdoň (Tybor, O. Mikula)

Vylúčení: 5:4, navyše Pardavý (Trenčín) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Višňovský, Lokšík - Bundil, Zvrškovec, 1283 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Houdek - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - T. Sýkora, Jarab, Kubiš

Trenčín: T. Hiadlovský - Hlubuček, Vizváry, E. Bednár, Gabriš, M. Biro, Habšuda, Nechala, Štindl - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - O. Mikula, R. Tvrdoň, J. Gašparovič - Tybor, Sojčík, Melichárek - M. Filo, Fojtík, Jakúbek

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Dnes to bol pre nás veľmi dôležitý zápas. Hoci sme mali dobrý vstup do stretnutia, s prvou tretinou nie som spokojný. Mali sme slabý pohyb a robili sme individuálne chyby. Potom som urobil určité zmeny v zostave, stiahli sme hru na tri päťky. Mužstvo ožilo, mali sme lepší pohyb. Myslím si, že za útočnú aktivitu v druhej tretine sme zaslúžene vyhrali a získali tri body."

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "Do zápasu sme vstúpili zle a v prvej minúte sme inkasovali. Dokázali sme naň odpovedať a dokonca sme sa ujali aj vedenia, na čo však súper rýchlo odpovedal. Dnes sme sa dopustili mnohých individuálnych chýb, viazla nám kombinácia a nemohli sme sa dostať do väčšej šance. Po nerozhodnom druhom dejstve sme chceli doviesť zápas do víťazného konca, čo sa nám nepodarilo. Chlapcom nechýbalo nasadenie, ale s takými individuálnymi chybami sa vonku ťažko vyhráva."

Domov»Hokej»Slovensko»Poprad zdolal Zvolen vysoko 9:1