Chára strelil gól a asistoval, Gáborík dvakrát nahrával

V tomto prípade vychytal Brodeur Gáboríka, ten síce dvakrát asistoval ale jazdci prehrali po nájazdoch 3:4. (Autor: SITA/AP)
Peter Filin|1. feb 2012 o 07:14

V nočných zápasoch NHL sa zo Slovákov najviac darilo Zdenovi Chárovi, v stretnutí Bostonu a Ottawy vyhrali domáci medvedi aj vďaka jeho dvom bodom.

BRATISLAVA. Zámorská NHL pokračovala po niekoľkodňovej prestávke v dôsledku víkendu zápasu hviezd. Z pätnástich možných zápasov sa hralo 13. V nich sa predstavila aj väčšina Slovákov hrajúcich v lige.

Najviac sa darilo Zdenovi Chárovi, jeho Boston vyhral a Zdeno strelil gól a na jeden nahral. Darilo sa aj Mariánovi Gáboríkovi z New Yorku Rangers. Jeho jazdci prehrali na ľade New Jersey Devils až po samostatných nájazdoch. Gáborík nahral v zápase na dva góly.

Dva body zaznamenal aj Michal Handzuš v drese San Jose, žraloci vyhrali aj vďaka jeho gólu a asistencii hladko 6:0 nad slabým Columbusom.

Asistenciu si pripísal aj Ľubo Višňovský, na ľade Phoenixu Coyotes vyhral jeho Anaheim 4:1. Nedarilo sa Chicagu, v zápase s veľkým rivalom z Vancouveru prehrali spoluhráči Mariána Hossu 2:3 po predĺžení.

Výsledky:

Boston - Ottawa 4:3 (1:1, 1:2, 2:0) - Zdeno Chára (BOS) 1+1

New Jersey - New York Rangers 4:3 po nájazdoch (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0, 1:0) - Marián Gáborík (NYR) 0+2

Phoenix - Anaheim 1:4 (1:0, 0:3, 0:1) - Ľ. Višňovský (ANA) 0+1

Vancouver - Chicago 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

San Jose - Columbus 6:0 (2:0, 2:0, 2:0) Michal Handzuš (SJ) 1+1

Montreal - Buffalo 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Carolina - New York Islanders 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Philadelphia - Winnipeg 1:2 po nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Pittsburgh - Toronto 5:4 po nájazdoch (0:0, 1:2, 3:2 - 0:0, 1:0)

Tampa Bay - Washington 4:3 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)