AKTUALIZOVANÉ 19.13

Ružomberok nešťastne prehral s Kurskom

Trojka v samom závere duelu rozhodla o tom, že sa z tesného víťazstva tešia hráčky ruského tímu.

(Zdroj: SITA)

RUŽOMBEROK. Basketbalistky slovenského vicemajstra MBK Ružomberok napriek heroickému výkonu prehrali v stredajšom prvom stretnutí štvrťfinále play-off Európskeho pohára FIBA 2011/2012 s favorizovaným ruským družstvom Dinamo Kursk 80:81 (42:40).

O prehre slovenského tímu rozhodla trojka súpera necelé dve sekundy pred koncom poslednej štvrtiny.

Odvetný súboj je na programe o týždeň v stredu 8. februára v metropole Kurskej oblasti do 19.00 h miestneho času (16.00 SEČ.).

MBK Ružomberok (SR) - Dinamo Kursk (Rus.) 80:81 (20:20, 22:20, 26:17, 12:24)

Zostava a body Ružomberka: Guzmanová 22 (3 trojky), Tetemondová 22, Lásková 8, Bučáková 6, Štěpánová 4 (Anderssonová 10, Černáková 6, Brezániová 2, Felixová 0)

Najviac bodov Kurska: Johnsonová 22, Petrakovová 19 (3 trojky), Snowová 16

TH: 17/15 - 19/14, fauly: 18 - 15

Ružomberčanky sa v úvode nezľakli favorizovaného súpera, a hoci ten kontroloval útočný doskok, neustále za domácimi zaostával.

MBK rozleptával súperovu zónu strelami z diaľky, dvoma trojkami potiahla družstvo americká strelkyňa Guzmanová a zverenky Ivana Kurillu viedli 90 s pred koncom prvej časti hry 20:14. Kursk však ešte do konca úvodnej desaťminútovky stihol vyrovnať.

Druhá štvrtina mala vyrovnaný priebeh, v 24. min Guzmanová svojou treťou trojkou upravila na 30:27. Liptáčky si v závere prvej polovice duelu vypracovali aj 7-bodový odstup 42:35, ruský tím však znížil na 40:42.

Domáce basketbalistky si po obrátke znova utvorili mierny náskok (46:40) a napriek enormnej snahe súpera zvrátiť s pribúdajúcim časom nepriaznivý vývoj duelu sa Ružomberčanky obdivuhodne dlho držali "na koni".

Štěpánová dvojkou v 26. min upravila na 56:49 a o chvíľu neskôr Tetemondová trojkou natiahla ružomberský náskok prvý raz do dvojciferných čísel - 61:51. Tá istá hráčka na začiatku 29. min upravila na 65:53 a svoj excelentný stredajší výkon korunovala trojkou v závere tretej štvrtiny - 68:57.

Kursk otvoril záverečnú periódu dvoma košmi, na čo domáci kouč zareagoval timeoutom. Čím bližšie bol MBK k víťazstvu, tým ťažšie sa presadzoval v útoku. Postupne sa dostal na dostrel a o všetkom rozhodla ostrostrelkyňa Anna Petrakovová, ktorá necelé dve sekundy pred koncom trojkou otočila zo 78:80 na 81:80 v prospech Dinama.